Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
39

Samsun Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Müşteri Hizmetleri / Çağrı Merkezi cancel
Samsun cancel
Doğa İnsan Kaynakları
Flemenkçe (Hollandaca) Inbound Müşteri Temsilcisi
Doğa İnsan Kaynakları
İstanbul (Tümü) +79 il daha Uzaktan / Remote
Tam zamanlı
1 gün

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi İş İlanları

Samsun, Türkiye’nin büyükşehir statüsüne sahip illeri arasında yer alır. Karadeniz Bölgesi’nin orta bölümünde yer alan Samsun’da pek çok firma faaliyet gösterir. Gelişen teknoloji ve sektörlerin artmasıyla birlikte müşteri temsilcisi iş kolu ortaya çıkmıştır. Çağrı merkezi müşteri temsilcisi ve çağrı merkezi temsilcisi, müşterilerden gelen telefonları cevaplayan, telefon sonrası ofis işlerini devam ettiren kişilere denir. Kural ve kalite yönetmelikleri kapsamında görevlendirilen çağrı merkezi müşteri temsilcileri, bilgisayar uygulamalarını kullanan ve mesleki faaliyetleri devam ettiren kişilerdir. Samsun çağrı merkezi iş ilanları bireysel tahsilat temsilciliği, outbound ve inbound olmak üzere 3’e ayrılır. Outbound iş ilanlarının detayları arasında çağrı merkezi temsilcileri dış arama yaparken, inbound çağrı merkezi temsilcilerine dışarıdan telefon araması gelir. Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi çalışanları belirli konuşma kuralları ve saygı çerçevesinde görüşme yapar ve telefondaki kişiye yardımcı olur. 

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi İş Olanakları

Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi satış temsilcileri, çeşitli firmalarda ya da resmi kurumların acil çağrı merkezi alanlarında görev alır. Samsun 112 çağrı merkezi iş ilanları detaylarında lise mezunu olmak ve kamu kurum ya da kuruluşlarında 4/B maddesinde sözleşmeli personel olarak çalışmaması gibi unsurlar bulunur. 112 çağrı merkezi çalışanları acil durumda olan kişilerin iletişime geçmesi halinde gerekli bilgileri alır ve en yakın sağlık ambulansına aktarır. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından aktive edilen 182 çağrı merkezi, diş ve ağız sağlığı merkezlerinden veya aile hekimlerinden randevu alınabilmesini sağlar. Samsun 182 çağrı merkezi iş ilanları kapmasında adaylarda aradığı özellikler arasında lise mezunu olması ve diksiyonunun düzgün olması beklenir. Özel ya da devlet bankalara ait müşterilerin özel olarak iletişime geçtiği çağrı merkezlerine banka çağrı merkezi denir. Samsun banka çağrı merkezi iş ilanları yetkinlikleri içeriğinde;  bilgisayar kullanımına hakimlik, diksiyonu düzgün ve tercihe göre yabancı dil bilgisi kriterleri aranır. Müşteri temsilcisi ve çağrı merkezi satış temsilcisi turizm alanında faaliyet gösteren acenteler tarafından da işe alınabilir. Acentadan rezervasyon yapacak kişiler görüşmelerini çağrı merkezi aracılığıyla yapabilir. Satış temsilcilerinin görevli olduğu acentanın kullandığı program hakkında bilgi sahibi olması, değerlendirme aşamasında büyük fayda sağlar. 

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi satış temsilcisi iş ilanlarında adayların çoğunlukla 18 ila 35 yaş aralığında, diksiyonu düzgün ve akıcı konuşma becerisine sahip, vardiyalı sistemde çalışabilen ve en az lise mezunu olması şartı aranır. Gelişen teknolojiyle birlikte Samsun çağrı merkezi iş başvurusu detaylarında uzaktan da çalışılabilecek seçenekler bulunabilir. Ev ortamında bilgisayar ve sabit internete sahip adaylar, müşteri hizmetleri çağrı merkezi satış temsilcisi iş ilanlarına başvurabilir. Fakat uzaktan çalışmak isteyen çağrı merkezi müşteri temsilcisi adaylarının ev internetinin hızının 16 megabit olması aranan diğer detaylar arasında yer alır. Bazı firmalar tarafından müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi temsilcisinin yabancı dil bilmesi istenebilir. 

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Samsun çağrı merkezi elemanı arayan firmalar adaylardan genellikle lise diplomasına sahip olmasını, diksiyonu ve ikna kabiliyeti yüksek olmasını talep eder. Müşteri temsilcisi ve çağrı merkezi satış temsilcisi alanında kariyer hedefleyen adayların üniversitelerin ilgili fakültelerinde yer alan işletme, iktisat, iletişim ve halkla ilişkiler bölümlerinden mezun olması oldukça önemli bir yere sahiptir. Kariyer açısından kendini geliştirmek isteyen müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi satış temsilcilerinin özel firmalar tarafından verilen satış teknikleri eğitimlerine katılması gerekir. Bu eğitimlerden alınan belgeler pek çok firma tarafından başvurulan iş ilanının değerlendirilme aşamasında büyük oranda katkı sağlar. Ayrıca kariyer anlamında ilerleme kaydetmek isteyen müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi satış temsilcisi adaylarının yabancı dil bilgisine de sahip olması oldukça önemli bir yere sahiptir. 

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi Sektöründe Nasıl İş Bulunur?

Samsun’da müşteri temsilcisi ve çağrı merkezi satış temsilcisi ihtiyacı olan 112, 183, özel firmalar, bankalar ve acenteler bulunur. Samsun çağrı merkezi elemanı arayanlar çoğunlukla ikna kabiliyeti ve diksiyonu düzgün olan adaylar arasından bir seçim yapar. Bu sebeple ikna kabiliyeti ve diksiyonunun düzgün olduğuna inanan adaylar rahatlıkla başvuru yapabilir. 

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Güncel samsun çağrı merkezi iş ilanları arasında gelişen teknolojiyle birlikte uzaktan çalışma imkanı da bulunur. Ev ortamında laptop ya da masaüstü bilgisayara ve sabit bir internete sahip olan adaylar müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi satış temsilcisi iş ilanlarına başvuru yapabilir. Bazı özel firmalar, çağrı merkezi çalışanlarının ofiste bulunmasını ister. Bu sebeple iş ilanına başvuru yapmadan önce uzaktan ya da ofis ortamında çalışmak istediğine karar verilmesi gerekir. 

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi Temsilcisi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İlgili üniversitelerin işletme, halkla ilişkiler, iktisat ve iletişim gibi bölümlerinden mezun olan kişiler çağrı merkezi satış temsilcisi iş ilanlarına rahatlıkla başvuru yapabilir. Düzgün bir diksiyona ve ikna kabiliyetine sahip olan adaylar çağrı merkezi temsilciliği görevini üstlenebilir. Çağrı merkezi satış temsilcisi olmak isteyen adaylar bölgede yer alan firmaların oluşturduğu iş ilanlarına başvuru yapabilir. 

Samsun Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne Kadar Maaş Alır?

Müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi satış temsilcilerinin maaşları iş koluna bağlı olarak değişiklik gösterir. Turizm alanında faaliyet gösteren seyahat acentaları çağrı merkezi satış temsilcilerinin yapmış olduğu satışlardan prim verebilir. Ayrıca özel firmaların çağrı merkezlerinde görevli temsilcilerin ise yaptığı görüşme süresine göre maaşı artıp azalabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Samsun güncel iş ilanları nelerdir?

Samsun güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Samsun iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Samsun iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Samsun iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Samsun iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Samsun iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Samsun iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!