24

Satış Pazarlama Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satış Pazarlama Elemanı cancel
İNTERDEKOR DEKORASYON GEREÇLERİ TİC. VE SAN. A.Ş.
Satış Pazarlama Elemanı
İNTERDEKOR DEKORASYON GEREÇLERİ TİC. VE SAN. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

Satış Pazarlama Elemanı İş İlanları

Satış pazarlama elemanlarına birçok farklı sektörde rastlamak mümkündür. Satış pazarlama elemanları çeşitli mağazalarda, küçüklü ve büyüklü ticarethanelerde, bilindik markaların kadrolarında, alışveriş merkezlerinin mağazalarında ve oto galeriler gibi birçok yerde çalışırlar. Satış ve pazarlama elemanı iş ilanları her il için yayınlanabilir. Firmaların çalıştıkları alana göre kriterleri değişiklik gösterir. Bu kriterler satış pazarlama elemanı iş ilanında detaylı olarak verilir. Firmaların faaliyet gösterdikleri pazara göre adaylarından yabancı dil bilmeleri istenebilir. Aynı şekilde firmalar çalışanlarını eğitime göndererek satış pazarlama konusunda kendilerini geliştirmelerini bekleyebilir. Bu nedenle adayların ilanları dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekir.

Satış Pazarlama Elemanı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmalı?

Her mesleğin kendine özgü görev ve sorumlulukları bulunur. Dolayısıyla adayların da mesleğe özgü bazı yeteneklerinin olması gerekir. Satış pazarlama elemanı olacak kişide bulunması gereken belli başlı bazı yetenekler vardır. Bu kişilerin öncelikle; sabırlı, güler yüzlü, müşteri odaklı, ekip çalışmasına yatkın ve hızlı çözüm üreten kişiler olması gerekir. Satış pazarlama elemanları, firma ile müşteriler arasında bilgi akışını sağlamakla yükümlüdür. Bu yüzden satış pazarlama elemanlarının firmadaki ürünler hakkında bilgi sahibi olmaları firma için büyük önem taşır. Satış pazarlama elemanlarının müşteri odaklı çalışmaları gerekir. Bununla birlikte satış pazarlama elemanının, müşterileri her zaman güler yüz ile karşılaması ve onların sorunlarıyla ilgilenmesi gerekir. Bu ılımlı yaklaşım müşteriler tarafından olumlu karşılanır. Böylelikle firmalar müşterilerinin isteklerine daha uygun ürünler ile hizmet verir. Satış pazarlama elemanlarının işlerini sevmeleri gerekir. Satış pazarlama elemanı, aynı zamanda iyi bir dinleyici olmalıdır. Bu şekilde müşteri isteklerini kolaylıkla anlar. Satış pazarlama elemanları müşterileri yönlendirebilir olmalıdır. Kararsız müşterileri bu şekilde kendileri için en uygun ürüne yönlendirirler. Bu kişilerin ekip çalışmasına yatkın olması ve belli bir gruba liderlik etme yeteneğinin bulunması da önemli bir kriterdir. Bu şekilde firma, daha organize bir şekilde faaliyetine devam eder.

Satış Pazarlama Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Mesleklere göre iş ilanlarında farklı detaylar bulunur. Satış pazarlama elemanı arayanlar firmalarının çalıştığı sektöre göre kriterlerini iş ilanlarında belirtirler. Satış pazarlama elemanı olmak isteyen adayların ilanları dikkatli bir şekilde okumaları gerekir. İlanlar belli bir dönem için yayınlanır. Dolayısıyla iş ilanlarının yayın tarihlerine dikkat edilmesi gerekir. Satış pazarlama elemanı iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise çalışma ortamı ve çalışma koşullarıdır. Firmalar vardiyalı sistemde çalışabilirler. Yine firmalar faaliyet gösterdikleri pazara göre adaylarından eğitim sertifikaları veya yabancı dil yetkinliği isteyebilir. Satış ve pazarlama elemanı, ilanları dikkatli incelenmeli ve istenilen kriterlere uygun olup olmadığını araştırmalıdır. Satış pazarlama elemanı arayan firmalar adaylarının sabırlı, çözüm odaklı, güler yüzlü, çalışkan ve sabırlı olmalarını bekler. Bununla birlikte firmalar, bu kişilerin, firmayı tanımak ve ürünler hakkında bilgi edinmek noktasında istekli olmalarını bekler.

Satış Pazarlama Elemanı Ne İş Yapar?

Satış pazarlama elemanları çalıştıkları firmanın ürünlerinin satışını yapar. Müşteriler ile firma arasında bilgi alışverişi sağlar. Pazarlama elemanı iş ilanı her sektörde ve her şehirde bulunur. Satış pazarlama iş ilanı İstanbul ilinde oldukça rağbet görür. İstanbul büyük bir şehir olduğundan ve birçok sektörü içinde barındırdığı için satış pazarlama elemanı olarak birçok kişiye iş imkanı oluşturabilir. Satış pazarlama elemanı iş ilanları Ankara’da da ilgi gören mesleklerden biridir. Satış pazarlama elemanları, satılacak ürünleri kalite, renk, fiyat, beden vb. kategorilere ayırarak sınıflandırır. Vitrin ve mağaza düzenlemelerine yardımcı olur. Satışların fişlerini düzenler, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak ayırır. Müşterilere ürünler hakkında bilgi verir ve müşterileri ürünleri satın almaya teşvik eder. Ürün stoklarını kontrol eder, mal sayımını yapar. Bununla birlikte depodaki malların sayımında görev alır ve mağazalara depodan mal göndermek ile sorumludur.

Satış Pazarlama Elemanı Maaşları Ne Kadardır?

Satış pazarlama elemanlarının maaşları belli kriterlere bağlı olarak değişir. Bu kriterlerden biri satış pazarlama elemanının tecrübesidir. İşe yeni başlayan bir satış pazarlama elemanı ortalama olarak asgari ücretle çalışmaya başlar. Ancak kişiler tecrübe kazandıkça çalıştığı firmaya bağlı olarak maaşları artabilir. Satış pazarlama elemanlarının sahip oldukları sertifikalar ve bildikleri yabancı diller de maaşların çeşitlenmesinde etkilidir.

Satış Pazarlama Elemanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Satış pazarlama elemanı çalıştığı firma ve müşteriler arasında bilgi akışından sorumludur. Düzenli olarak müşteri taleplerini ve şikayetlerini firmanın yetkililerine bildirir. Ayrıca satış pazarlama elemanları belli taktikler ile kendi bölgesindeki müşteri sayısını artırmakla sorumludur. Bununla birlikte firmanın bölgede belirlenen satış performanslarına ulaşmasına yardımcı olur.

Satış Pazarlama Elemanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Satış pazarlama elemanı olmak için belli bir lisans programından mezun olması gerekmeyebilir. Firmalar faaliyet gösterdikleri alanda eğitim görmüş kişileri kendilerine satış pazarlama elemanı olarak seçer. Örnek vermek gerekirse Gıda Mühendisliği veya Gıda Teknikerliği bölümünden mezun olmuş kişiler gıda firmalarında satış pazarlama elemanı olarak çalışırlar.

Satış Pazarlama Elemanı Çalışma Ortamı ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Satış pazarlama elemanları büyük çoğunlukla mağazalarda çalışır. Dolayısıyla satış pazarlama elemanlarının çalışma ortamı kapalı alandır. Satış pazarlama elemanlarının çalışma koşulları ise çalıştıkları firmalara göre değişiklik gösterir. Bazı firmaların gündüz veya gece vardiyası yapabilir. Bazı firmalar da standart çalışma saatlerinde çalışır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Satış Pazarlama Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Satış Pazarlama Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Satış Pazarlama Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Satış Pazarlama Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Satış Pazarlama Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Satış Pazarlama Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Satış Pazarlama Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Satış Pazarlama Elemanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Satış Pazarlama Elemanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur