153

Sevkiyat Şoförü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sevkiyat Şoförü cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sevkiyat Şoförü İş İlanları

Türkiye’nin birçok şehrinde bulunan üretim tesislerinin bünyesinde, gerekli sevkiyatların yapılması amacıyla araç filoları ve lojistik departmanları bulunur. Sevkiyat alanında yer alan ve e-ticaretin gelişmesi ile birlikte en çok ilgi gören seçeneklerden biri de  kargo servisleridir. Birçok ürünün hızlı ve güvenilir şekilde taşınmasını sağlaması sebebiyle müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilebilir. Kargolar çoğunlukla küçük ürünlerin taşındığı hızlı ve güvenilir sevkiyatlar olarak bilinir. Lojistik sektörünün çeşitli alanlarında, daha büyük ürünlerin toplu şekilde taşındığı uzun süreli sevkiyatlar da bulunur. Bu nedenle, birçok farklı sevkiyat alanında istihdam edilmek üzere sevkiyat şoförlerine ihtiyaç duyulur. Sektörlerde ihtiyaç duyulan sevkiyat ihtiyacı, sevkiyat şoförleri için büyük bir istihdam kaynağı olur. Sevkiyat şoförü arayan firmalar, adaylar için birbirinden farklı şart ve koşullarda pek çok iş fırsatı sunar. Bu sayede adaylar kendilerine uygun çalışma saatlerinde ve sisteminde sevkiyat işini icra etme şansı yakalar. 

Sevkiyat Şoförü Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Sevkiyat şoförleri; motor, otomobil, kamyon ve tır benzeri araçlar kullanarak ürünleri bir alanda bir başka alana teslim etmekle sorumlu olan kişilerdir. Firmalar tarafından üretilen ve teslimatı yapılması gereken birçok üründen sorumlu olan sevkiyat şoförlerinde bulunması gereken birtakım yetenekler, iş ilanlarında belirtilir. Genellikle sorumluluk sahibi bireyler arasından tercih edilen sevkiyat şoförleri, birçok firma tarafından güven duyulan bireyler olmalıdır. Özellikle iyi bir araç kullanma becerisi, firmalar tarafından temel olarak talep edilen yeteneklerin başında gelir. Sevkiyat şoförlerinin yer yön bulma konusunda da yetenek sahibi olması gerekmektedir. Çoğu zaman araç kullanmakla kalmayıp, araç içerisinde bulunan ürünlerin envanter sayısını bilmek ve bunun takibini yapmak da şoförlerin görevleri arasında bulunur. Bu sebeple yalnızca araç sürmek değil, iş takibi yapma özelliği de bireylerde aranan yetenekler arasında yerini alır. Sevkiyat şoförü olarak istihdam sağlamak isteyen adayların, teknolojik gelişmeleri takip etmesi ve buna uygun olarak üretilen araç navigasyonlarını kullanabilmesi, hızlı ve doğru teslimatlar için aranan önemli bir yetenektir. Navigasyon bulunmayan araçları kullanmak üzere işe alınacak adaylarda ise, yön bulma kabiliyeti yeteneği sık sık aranır. Sevkiyat şoförü iş ilanları İstanbul gibi büyükşehirlerde yön bulma kabiliyeti yüksek olan adaylara daha çok şans tanır. Bunların yanı sıra, sevkiyat şoförlerinin uzun yol ve çalışma saatlerine uyum sağlaması gerektiği için fiziksel dayanıklılığa sahip olması önem arz eder.

Adayların talep edilen bu yetenekleri göz önünde bulundurması sayesinde gece sevkiyat şoförü iş ilanları seçeneklerine başvurulduğunda daha olumlu geri dönüşler almaları mümkün olur.

Sevkiyat Şoförü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sevkiyat şoförlerinin başvurmak istediği iş ilanlarında dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunur. Sevkiyat şoförü iş ilanları, adayların birtakım kriterleri sağlamasını  isterken bazı koşulları da beraberinde sunar. Çoğunlukla araç kullanımının yanı sıra evrak ve envanter takibinin de yapılmasını arzu eden firmalar, iş tanımlarını sevkiyat şoför iş ilanları detaylarında ayrıntılı olarak belirtir. Adayların sahip olduğu yetkinliklere uygun olarak ilan detaylarında belirtilen iş tanımlarına dikkat etmesi, başvuru sürecinin olumlu ilerlemesi açısından önem arz eder. Bu sayede hem firma, hem de aday kendine uygun olan iş ilanına ve adaya ulaşabilir. Adayların sahip oldukları tecrübeleri, yetkinlikleri ve referansları belirttikleri düzenli ve özet bir CV hazırlamaları önemli detaylar arasında yer alır. Bu sayede işe alım süreçleri çok daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir. Bunların yanı sıra, ilan detaylarında sevkiyat sürecine dair verilen; sevkiyat türü, süresi ve koşulu gibi bilgilere dikkat etmek gerekmektedir. Sevkiyat şoförü iş ilanlarında rotanın yurt içi veya yurt dışı olabileceğine dair detaylar yer alır. Bu sayede adayların seyahat kısıtlaması olup olmamasına dair kriterler de firmalar tarafından açık ve net bir şekilde belirlenmiş olur.

Sevkiyat Şoförü Ne İş Yapar?

Sevkiyat şoförleri, üretimi yapılan malların bir alandan farklı bir alana güvenle teslim edilmesi sürecinde görev alan personellerdir. Bu meslek elemanları, sevkiyat sırasında kullanılan araçtan ve araçta bulunan ürünlerin güvenli bir şekilde taşınmasından sorumlu olur. Sevkiyat şoförleri, firma tarafından belirlenen adresten ürünleri teslim alır ve ardından teslim edilmesi gereken diğer bir noktaya ürünleri transfer eder. Sevkiyatın güvenli bir şekilde ulaştırmanın yanı sıra, dağıtım şoförlerinin ekstra olarak sahip olduğu iş tanımları da bulunur. Firmalar arasındaki anlaşmalara bağlı olarak farklılık gösteren iş tanımları arasında, envanter kontrolü yapmak ve teslim belgelerini hazırlamak gibi ekstra iş yükleri de bulunabilir. Sevkiyat şoförleri, yurt içi ve yurt dışına ürün sevkiyatı süreçlerinde de görev alabilir. Lojistik alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından pek çok personele iş imkanı sunan İstanbul şehrinde, sevkiyat şoförlerine özel olarak  sık sık sevkiyat şoförü iş ilanları yayınlanır. Sevkiyat şoförü iş ilanları Anadolu Yakası bölgesinde de farklı çalışma şartlarında ve koşullarında adaylara sunulur. 

Sevkiyat Şoförü Çalışma Ortamı Nasıldır?

Sevkiyat şoförlerinin çalışma ortamları ve koşulları firmalar tarafından belirlenir. Bu nedenle birbirinden farklı şart ve koşullarda iş şartlarına sahip olmaları mümkün olur. Sevkiyat şoförleri çoğunlukla yurt içi ve yurt dışı olmak üzere sevkiyatları gerçekleştirir. Sevkiyat şoförlerinin çalışma ortamı iş tanımlarına bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir. Bu alanda çalışacak olan adaylar; lojistik firmalarında, e-ticaret şirketlerinde, üretim tesislerinde ve zincir marketlerde görev alabilir. Çalışma ortamları sevkiyat sırasında kullandıkları; motor, otomobil, tır, kamyon ve benzeri sevkiyat araçları olan adayların uzun saatler direksiyon başında çalışması gerekebilir.

Sevkiyat Şoförü Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sevkiyat şoförü olarak istihdam sağlamak isteyen adayların öncelikle ehliyet sahibi olmaları gerekir. Bu ehliyetler araç kullanma yetkinliği anlamına gelir. Bu sayede adaylar meslek adına ilk adımlarını atmış olur. Ayrıca sevkiyat şoförü olmak isteyen adayların uzun süreli araç kullanma şartlarına uyumlu olmaları gerekir. Sevkiyat yapılacak araçların büyüklüklerine ve taşıdıkları maddelerin özelliklerine göre değişken belgelere sahip olması gereken adaylar, Sevkiyat şoförü iş ilanları seçeneklerini inceleyerek iş fırsatlarından yararlanabilir.

Sevkiyat Şoförü Olmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Pek çok firma tarafından farklı boyutlarda sevkiyat araçları sevkiyat şoförlerine sunulur. Bu sebeple adayların başvurmak istedikleri iş ilanında sunulan aracın özelliklerine uygun ehliyet çeşitlerinden birine sahip olması önemlidir. Araç kullanma yetkinliği anlamına gelen ehliyet çeşitlerinden birini alan sevkiyat şoförlerinin bir de SRC 4 belgesine sahip olması önem arz eder. Bu belgelere sahip olan adaylar iş başvurusunda bulunarak sevkiyat şoförü olarak çalışma şansını elde ederler.

Sevkiyat Şoförü Ne Kadar Maaş Alır?

Birçok farklı  şehir ve bölgede faaliyet gösteren firmaların dağıtım yapmak amacıyla işe aldıkları sevkiyat şoförlerinin aylık kazançları, transfer edilecek ürünlerin cinsine ve sevkiyat mesafesine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle tüm sevkiyat şoförleri birbirinden farklı aylık kazançlara sahip olur. Farklı lokasyonlarda çalışma imkanı bulunan sevkiyat şoförlerinin sahip olduğu tecrübeler de maaşlarının etkilenmesine sebep olur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Sevkiyat Şoförü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Sevkiyat Şoförü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Sevkiyat Şoförü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Sevkiyat Şoförü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Sevkiyat Şoförü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Sevkiyat Şoförü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Sevkiyat Şoförü iş ilanlarına erişebilirsin.

Sevkiyat Şoförü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Sevkiyat Şoförü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur