86

Sigorta Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sigorta Elemanı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sigorta Elemanı İş İlanlar

Sigortacılık, günümüzde en önemli kuruluşlar arasında yer alır. Sigortacılık bölümünü okuman, gelecek dönemde bir sigorta acentesi personeli olmak için bu konuda bilgi sahibi olman ve kendini geliştirmen açısından önemli yer tutar. Sigortacılık bölümünü, bankacılık ve sigortacılık bölümünden farklı tutan en belirleyici özelliği, sigorta sektörü ile alakalı daha ayrıntılı bilgi sunması. Sigorta elemanı, sigortacılıkla ilgili tüm temel süreçleri takip eden kişi olarak bilinir. Sigortacılar, poliçe değişikliği konusunda müşterilere danışmanlık hizmeti vermek, tazminat, prim ödeme gibi işlemleri yerine getirir. Müşteriler ile sigorta şirketleri arasındaki etkileşim ve iletişimi sağlar. Sigorta elemanı iş ilanlarına ulaşmak ise oldukça kolay. Kariyer.net'te yer alan ilanlara göz atman durumunda güncel sigorta elemanı iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Sigorta Elemanı İş TanımI

Sigortacılık bölümünden mezun olan kişiler, mesleki yaşamlarında hastalık, yangın, kaza sigortası yaptıran kişilerin ya da kurumların kayıtlarını oluştururlar. Aynı zamanda sigortalıların, sigorta ödemelerini denetleyerek ve kontrol ederek yasa kapsamında olmasını sağlar. Sigorta elemanının amacı, sigorta sektörüne katkı sağlayacak ve yararlı olabilecek nitelikte donanımlı işler yapabilmek. Sigorta elemanı olabilmek için gerekli eğitimleri almakla beraber, son derece sabırlı, sorumluluk sahibi, sektörle ilgili ve son derece meraklı kişiler olmaları oldukça önemli. Sigorta elemanı arayanlar, şirket veya firmalar farklı nitelikteki iş yerinde devam ettirebilecekleri çok çeşitli iş imkanları ve olanakları sunabilirler. Günümüzde gelişen, yaygınlaşan sigorta sektörü ve online sigortacılık sayesinde sigortacılık ve finans şirketlerinde çalışma imkanı bulabilirsin.

Sigorta Elemanın Görev ve Sorumlulukları

Sigorta elemanı, sigortacılıkta ilgili tüm süreçleri takip eden sorumlu kişiler olarak nitelendirilir. Buna benzer birçok görevleri bulunur. Bunlar:

  • Müşteriler için dosya oluşturur ve primlerin ödenmesini takip eder,
  • Müşteriyi sigorta hizmetlerinden yararlanmaya teşvik edici işlerde bulunur,
  • Sigorta primlerini belirler ve müşterinin sigorta işlemlerini yapar,
  • Sigorta poliçesindeki değişiklikler hakkında müşteriye danışmanlık yapar,
  • Süreli sigortaların poliçelerini süre sonunda yenileyerek müşteriye bilgi verir,
  • Hasar evraklarını operasyon birimine ulaştırılması ve tazminatın müşteriye ödenmesini sağlar,
  • Zeyilname düzenler,
  • Müşterilere ölüm, hastalık, kaza, yangın, hırsızlık, emeklilik gibi konulardaki sigortacılık ile ilgili bilgi verir,
  • Müşterilerin çeşitli kayıplarından kaynaklı tazminat işlemlerini inceler,
  • Müşterilerin sigortacılık ile ilgili ihtiyaçlarını belirler ve buna uygun ürünlerin tanıtımını yapar.

Sigorta Elemanı Sektöründe Çalışanların Hangi Özelliklere Sahip Olması Gerekir?

Öncelikle sigorta elemanı olarak çalışmak istiyorsan insanlar ile iyi bir iletişim becerilerine sahip olman gerekli. Ekonomi ve finans alanlarına ilgili olman ve para yönetimi konusunda yetkin biri olman mesleğini yapabilmen açısından önem arz eder. Çözüm odaklı düşünme becerisine sahip olmak sigorta elemanları açısından da önemli yer tutar. Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net'ten ilanları detaylı şekilde inceleyebilir ve başvurunu yapabilirsin.

Sigorta Elemanı Olmak İçin Gerekli Eğitimler Nelerdir?

Sigortacılık bölümünde eğitim hayatına devam etmek isteyenlerin, 4 yıl boyunca içinde olmaları gerekecek olan bir süreç bulunur. Sigortacılık bölümünden mezun olmak için yeterlilik koşullarını yerine getirmeyi başaran tüm öğrenciler "Sigortacılık Lisans Diploması" alarak ,"Sigortacılık Meslek Elemanı" unvanına sahip hâle gelirler. Sen de bu eğitimleri aldıysan, yeterli tecrübeye sahipsen yahut tecrübe edinmek istiyorsan kariyer.net üzerinden ilanlara başvurabilirsin. 

Sigorta Elemanın İş İmkanları ve Olanakları Nelerdir?

Sigorta elemanı olarak mezun olma hakkını elde etmiş olan kişiler, meslek hayatlarını birbirinden farklı nitelikteki iş yerinde devam ettirebilecekleri çok çeşitli iş imkânları ve olanaklarına sahip olurlar. Örneğin İzmir’de ikamet ediyorsan sigorta elemanı iş ilanları İzmir aramalarında iş imkanı bulabilirsin. Her geçen gün büyüyen sigortacılık sektörü ve online sigortacılık sayesinde ilgili bölümden mezun olan kişiler, sigortacılık ve finans şirketlerinde kendine uygun iş bulabilme olanağına sahip olurlar. 

Sigorta Elemanı Çalışma Koşulları Nasıldır?

Sigorta elemanlarının çalışma koşulları mevcut iş pozisyonuyla beraber kurumların faaliyet alanlarına bağlı olarak değişebilir. Kurumsal ve bireysel olarak sigortacılık hizmetlerinde, elemanların çalışma alanları farklılık gösterir. Sigorta elemanı iş ilanları İstanbul ve diğer şehirler için olan iş imkanları, bulundukları konum açısından değişebilir. Çalışma ortamı bakımından genellikle ofislerde masabaşı olarak  veya gerektiğinde ofis dışı alanlarında ziyaretler şeklinde çalışabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta elemanı ne iş yapar?

Sigorta elemanı sigortacılıkla ilgili tüm temel süreçleri takip edip düzenleyen meslek elemanıdır. İlgili firmanın satış hedefleri doğrultusunda müşteri portföyünü genişleterek uygun ürünlerle çapraz satış yapar. Aynı zamanda vadesi dolmuş sigorta poliçelerinin fiyatlarını araştırıp müşteriye bilgi verir. Tazminat, prim ödeme gibi sigortacılıkla ilgili bütün işlemleri hakkında müşterilere danışmanlık hizmeti verir. Müşterilerin çeşitli kayıplarından kaynaklanan tazminat işlemlerini incelemek ve bu konuda yardımcı olmak gibi işleri yapan kişiler sigorta elemanı olarak çalışır.

Sigorta elemanı olmak için hangi bölüm okunmalıdır?

Sigorta elemanı olarak görev almak istersen üniversite mezunu olman gerekir. Bu meslek için üniversitelere bağlı meslek yüksek okullarının iki yıllık Sigortacılık veya Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinden başarı ile mezun olman bu mesleği icra etmene yardımcı olacaktır. Aynı zamanda hizmet verdiğin firma tarafından verilen hizmet-içi eğitimi gibi programları başarı ile bitirmek bu mesleği yapmanı sağlayacak bir diğer seçenektir.

Sigorta elemanı pozisyonu için hangi illerde istihdam sağlanır?

Sigorta elemanı pozisyonunda çalışanlar için birçok ilçede ve ilçede istihdam alanı bulunur. İstanbul Asya yakası ve Avrupa yakası başta olmak üzere İzmir, Bursa, Mersin, Ankara, Antalya gibi şehirler bu iş alanında çalışma fırsatı bulabileceğin şehirlerdendir. Sigorta elemanı olarak kendi ikamet ettiğin şehirde iş fırsatlarının olup olmadığını araştırmak ve iş ilanlarına başvuruda bulunmak istersen Kariyer.net adresinde üyeliğini oluşturabilirsin. Site üzerinde bulunan filtreleme sistemi sayesinde ülke ve şehir kısmına yaşadığın yeri yazabilir spesifik bir arama yapabilirsin.

Sigorta elemanı segem belgesini nasıl temin edebilir?

Sigortacılık sektöründe hizmet veren çalışanların sahip olması gereken bir belge olan SEGEM belgesi sigorta poliçesi satmaya yarayan bir evraktır. SEGEM belgesi almak isteyen sigorta elemanı www.segem.org.tr adresinde belirli aralıklarla ilan edilen duyuruları takip edip sınav başvurunu formun doldurarak belgeyi almak için ilk adımı atabilir. “Online Ödeme'' bölümünden, “Sertifika Ödemesi” olan ücreti yatırması ve online Sertifika Ödemesi Dilekçesini doldurması gerekir. Bu işlemlerden sonra da sınava girerek belge alınabilir.

notifications İş Alarmı kur