208

Sigorta Teknik Personeli İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sigorta Teknik Personeli cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sigorta Teknik Personeli İş İlanları

Bir firmada kullanılan yöntemlere teknik, bu işin tekniklere göre gerçekleştirilmesini sağlayan kişilere de teknik personel denir. Her alanda olduğu gibi sigorta alanında da bir teknik personel bulunur. Sigorta teknik personeli olarak adlandırılan bu kişiler, sigortacılıkla ilgili olan tüm süreçleri takip edip yöneten kişilerdir. Bu işi yapan kişiler, genellikle mesleki gelişime yönelik olan faaliyetleri yöneterek sigortacılık işlemi yaparlar. Bu işi yapan kişiler, sigorta alanındaki tüm teknik işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlar. Bu alanla ilgili olarak pek çok iş ilanına ulaşman mümkündür. Eğer bu alanda çalışmak istiyorsan üniversitede 4 yıllık bankacılık ve sigortacılık bölümünden ya da 2 yıllık risk yönetimi, pazarlama ya da sigortacılık bölümlerinden mezun olmalısın. Bu bölümlerden birinden mezun olduktan sonra güncel sigorta teknik personeli iş ilanları arasından istediğini inceleyebilirsin. Daha çok sigorta firmaları tarafından iş imkânı sunulan bu alanda sigorta teknik personeli iş başvurusu yapabilirsin.

Sigorta Teknik Personeli Ne İş Yapar?

Sigorta teknik personeli iş ilanları yeni olarak yayınlanır. Bu ilanlara bakmadan önce sigorta teknik personelinin ne iş yaptığını bilmen gerekir. Sigorta teknik personeli, işletmelerin çalışma prensiplerine uygun olarak ekipmanları etkin bir şekilde kullanır. Ayrıca bu alanda çalışan kişilerin yaptığı işler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sigorta ürünlerini müşteriler için dikkat çekici bir hale getirmek,
 • Müşterileri, hastalık, ölüm, yangın, kaza ve emeklilik gibi konularda sigortacılık hizmetleri hakkında bilgilendirmek,
 • Müşterilerin ihtiyaçlarını belirleyip uygun tanıtımı yapmak,
 • Sigorta primlerini belirlemek ve prim ödemelerini gerçekleştirmek,
 • Müşteriler için dosya oluşturmak,
 • Süreli olan sigortaların poliçelerini süre bittiğinde yenilemek,
 • Poliçelerdeki değişikliklerde müşteriyi bilgilendirmek,
 • Kayba uğrayan kişilerin hasarlarını inceletip gerekli tazminatın müşteriye ödenmesini sağlamak,  
 • Zeyilname düzenlemek,
 • Hasar işlemleri yapmak,
 • Mevzuata uygun bir şekilde sigorta acentesi açılışı için işlem yapmaktır.

Genel olarak bir sigorta teknik personeli bu işleri yapar. Sigorta teknik personeli iş ilanları bugün güncel olarak yayınlandığı için sen de bu alanda bir iş başvurusu yapabilirsin.

Sigorta Teknik Personeli Olmak İçin Aranan Nitelikler Nelerdir?

Sigorta teknik personeli eleman ilanları yayınlayan firmalar genellikle başvuru yapan kişilerin bazı niteliklere sahip olmasını beklerler. Her firmanın başvuru yapan kişiden beklediği nitelikler farklılık gösterse de çoğu firma, kişilerin belli niteliklere sahip olmasını isterler. Bu nitelikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • Sigorta Teknik Belgesine (SEGEM) sahip olmak,
 •  Sigorta şirketlerinin ekranlarını etkin bir şekilde kullanabilmek,
 • Ekip çalışmasına yatkınlık,
 • Düzgün bir diksiyona sahip olmak,
 • Çözüm odaklı olmak,
 • Yazılı ve sözlü iletişim becerisinin kuvvetli olması,
 • İkna yeteneğinin bulunması,
 • Belli bir deneyim süresinin bulunmasıdır.

Bu nitelikler sayesinde sigorta teknik personeli olarak firmalar tarafından dikkat çekebilirsin. Sigorta teknik personeli iş ilanları yayınlandığında başvuran kişide aranan nitelikler belirtilir. Bu nedenle firmaların aradığı niteliklere sahip olduğunu düşündüğün ilanlara kolaylıkla başvurabilirsin. 

 

Sigorta Teknik Personeli İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sigorta teknik personeli olmak için bir iş ilanına başvururken dikkat etmen gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

 • İlk olarak şirketlerin aradığı niteliklere uygun olup olmadığına bakmalısın. Kendine uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurman senin yararına olabilir.
 • İlanlara başvuru yaparken yabancı dil isteyip istemediklerine bakman gerekir. Çünkü bazı firmalar belli bir dil seviyesine sahip olmanı bekleyebilir.
 • Pek çok şehirde sigorta teknik personeli olabilirsin. Bu nedenle çalışmak istediğin şehri belirterek arama yapmalısın. Örneğin; Ankara’da bu alanda çalışmak istiyorsan sigorta teknik personeli iş ilanları Ankara şeklinde bir arama yapabilirsin.
 • Sigorta teknik personeli olmak için bir ilana başvururken dikkat etmen gereken şeylerden biri de firmanın bulunduğu yerdir. Bu nedenle ulaşımın rahat olduğu yerlere iş başvurusu yapabilirsin.
 • Şirketlerin sana sunduğu haklara da dikkat ederek bir ilana başvuruda bulunabilirsin.

Sigorta teknik personeli iş ilanları bugün kolaylıkla bulunabileceği için sen de güncel ilanlara ulaşabilirsin.

Sigorta teknik personeli nerelerde çalışır?

Sigorta teknik personeli olarak pek çok kurum ve kuruluşta çalışabilirsin. Bu alanla ilgili olarak bankalarda, sigorta şirketlerinde, sigorta çağrı merkezlerinde, kredi kuruluşlarında ya da finans şirketlerinde iş imkânı bulabilirsin.  Bu tarz yerlerde deneyiminin olması sana iş başvurularında kolaylık sağlayabilir.

Sigorta teknik personeli olmak için aranılan şartlar nelerdir?

Sigorta teknik personeli olmak için ilk şart bu alanla ilgili bir bölümden mezun olmaktır. Üniversitelerin gerekli bölümlerinden birinden mezun olduğunda bu alanda daha kolay bir şekilde iş bulabilirsin. Ayrıca şirketlerin aradığı birtakım niteliklere sahip olman da önemlidir. Bu alanla ilgili olarak Sigorta Teknik Belgesine (SEGEM) sahip olmalısın. Bu sayede iş başvurularında öne çıkabilirsin.

Sigorta teknik personeli iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Sigorta teknik personeli olmak için ilk olarak bir öz geçmiş oluşturmalısın. Bu öz geçmişinde eğitim bilgilerine, tecrübelerine ve yeteneklerine yer vermelisin. Sonrasında ise bu alandaki ilanları bulunduğun yere göre arayabilirsin. Örneğin; İstanbul’da sigorta teknik personeli olarak çalışmak için İstanbul konumunu seçmelisin. Böylece İstanbul’daki ilanları görebilirsin. İlanları inceledikten sonra kendine uygun olduğunu düşündüğün firmaya öz geçmişini kariyer.net'ten gönderebilirsin.   

Sigorta teknik personeli maaşları nasıldır?

Sigorta teknik personeli maaşları pek çok faktöre göre değişebilir. Bu faktörler arasında sektördeki tecrübe, yetkinlik ve çalışılan alan yer alır. Bu alanda tecrüben ne kadar çoksa alacağın maaş da o oranda yüksek olabilir. Bunun yanı sıra çalıştığın firmaya göre de maaş farklılıkları görülebilir. Sektörün niteliğine göre kurumlarda alınan maaşlar değişebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta teknik personeli iş tanımı nedir?

Sigorta teknik personeli; sigortacılık alanındaki teknik işlerle ilgilenen personeldir. Buna bağlı olarak sigorta teknik personeli sigortalama, poliçe oluşumu, tazminat, prim ödemesi, aidat kabulü gibi süreçleri takip edebilir. Gerekli durumlarda müşterilere danışmanlık hizmeti verebilir, gelen talep ve önerileri değerlendirebilir. Üstleri ve müşterileri arasındaki bilgi akışını sağlayabilir, sorunlara çözüm önerileri sunabilir. Gerekli bilgileri bilgisayar ortamına kayıt etme, yedekleme, muhafaza etme gibi işler de sigorta teknik personelinin iş tanımı arasında yer alır.

Sigorta teknik personeli iş ilanlarında çalışma ortamları nerelerdir?

Sağlık, araç, ev, iş yeri gibi sigortalama süreçleri içerisinde yer alan sigorta teknik personeli, çeşitli iş ortamlarında çalışabilir. Sigorta teknik personellerinin başlıca çalışma ortamlarını sigorta şirketleri, bankalar, finans şirketleri ve kredi kuruluşları oluşturur. Bu şirketlerde genellikle ofis ortamında çalışılabileceği gibi sahada da bulunmak gerekebilir. Ek olarak sigorta teknik personeli olarak seyahate çıkılması da istenebilir.

Sigorta teknik personeli iş ilanlarının en popüler olduğu bölgeler hangileridir?

Sigorta sektörü neredeyse tüm şehirlerde çalışma imkanı sunar. Şehirlerde bulunan sigorta şirketlerine ek olarak banka, kredi ve finans kurumlarının neredeyse tamamı sigorta teknik personeli adaylarına iş imkanı sunar. Öte yandan işletme ve nüfus yoğunluğunun daha fazla olduğu bölgelerde sayıca daha fazla iş olanağıyla karşılaşılabilir. Sigorta teknik personeli iş ilanları incelendiğinde, Marmara ve Ege bölgelerinde ilanların yoğunluk gösterdiği söylenebilir. Diyarbakır ve Hatay şehirleri de bu alanda çalışma imkanı sunar. Kariyer.net ile sigorta teknik personeli iş ilanlarını inceleyebilir, filtreleme özelliği sayesinde yaşadığın şehirde yayınlanan iş ilanlarını listeleyebilirsin.

Sigorta teknik personeli iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Kariyer.net ile sigorta teknik personeli iş ilanlarına ulaşabilirsin. Kariyer.net üzerinden sigorta teknik personeli iş ilanlarını inceleyebilir, sayfada yer alan filtreleme özelliği sayesinde sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin. Sayfada oluşturabileceğin özgeçmiş ile iş ilanlarına kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsin. Güncel iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

notifications İş Alarmı kur