183

Sınıf Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sınıf Öğretmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sınıf Öğretmeni İş İlanları

Ülkemizin genç nüfusunun fazla olması sebebiyle özellikle sınıf öğretmeni iş ilanları sıklıkla yayınlanır. Sınıf öğretmenleri bu yaş grubundaki öğrencilerin okuma ve yazma becerilerinin gelişmesini desteklerler. Bunun yanında; temel matematik, sosyal bilgiler, fen bilgisi ve el becerileri gibi diğer konularda da öğrencilere rehberlik ederler. Sınıf öğretmenleri, genç nüfusun yoğun olması sebebiyle özel okul ve devlet okulları başta olmak üzere pek çok kurumda çalışma fırsatı bulabilir. Her iki okul grubunda da milli eğitim bakanlığı müfredatına uygun olarak öğrencilere gereken eğitimler verilir. İstanbul gibi büyükşehirlerde nüfusun hızla artması sebebiyle pek çok özel ve devlet okulu bulunur. İstanbul Anadolu yakası sınıf öğretmeni iş ilanlarına başvuru yapan adaylar, sahip oldukları yetkinliklere bağlı olarak birçok iş fırsatından yararlanabilir. Özel okulların ve devlet okullarının yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı etüt merkezleri sınıf öğretmeni iş ilanları başlığı altında iş ilanları yayınlar. Sınıf öğretmeni adayları öğrencilerin ilk okul seviyesinde gelişimlerini desteklemek üzere  etüt merkezlerinde de görev alabilir. Yeni mezun öğretmen adayları, stajyer sınıf öğretmeni iş ilanları aracılığıyla kendilerine uygun iş fırsatlarından faydalanabilir. Özel eğitim kurumları, yılın belirli zamanlarında, kurumun kriterlerine bağlı olarak sınıf öğretmeni ve stajyer sınıf öğretmeni istihdamı sağlarlar.

Sınıf Öğretmeni Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Sınıf öğretmeni olarak görev alabilmek için çocuk gelişimi konusunda bazı yetenek ve özelliklere sahip olunması gerekir. Bu yetenek ve özellikler içerisinde,  öğrencilerin duygu ve düşüncelerini önemsemek adaylarda aranan özelliklerinin başında gelir. Öğretmen adaylarının iletişim kurma becerisinin gelişmiş olması gerekir. Öğretmenlerin, öğrencilerin velileri ile de sürekli iletişim halinde olması gerekir. Adaylar, öğrencilerin durumu ile ilgili ailelerle görüş alışverişinde bulunur. Sınıf öğretmeni adaylarının çocukları çok sevmeleri de adaylarda olması gereken özellikler arasında yer alır. Çocuklara  okuma yazma becerisi kazandırmanın yanı sıra,  öğretmen adaylarının kendilerini sürekli olarak yenilemeleri ve geliştirmeleri de beklenir. Sınıf öğretmenlerinin; sabırlı, dikkatli ve detaylara önem veren kişilik özelliklerine sahip olması tercih edilir. Özel okulların tecrübe kriterine önem vermesi sebebiyle, bu alanda  emekli sınıf öğretmeni iş ilanları  gibi başlıklara rastlamak da mümkündür.

Sınıf Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sınıf öğretmeni iş ilanları içerisinde dikkat edilmesi gereken konuların başında çalışma şekli yer alır. Özellikle bazı özel okullar  part time olarak öğretmen adayı istihdam etmek üzere,  part time sınıf öğretmeni iş ilanları başlığı altında ilan yayınlar. Bununla birlikte ilan detaylarında yer alan konum bilgisine ve çalışma saatlerine de dikkat edilmelidir. Bu kriterler dikkate alındığında adaylar kendileri için uygun olan iş ilanları dikkatli biçimde incelenmelidir. Sınıf öğretmenliği iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsanız fakat kurumun çalışma şartları size uygun değilse, başvurunuzu başka bir okula yönlendirmeniz daha doğru  bir tercih olur. Özel okullar öğretmenler için verdikleri iş ilanını kendi bünyelerinde açarlar. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bazı özel eğitim kurumları da belirli kategorilerde sınıf öğretmeni alımı yaparlar. Bazı kurumlar belirli sağlık sorunları olan öğrencilere yönelik olarak da eğitim verebilir.  Bu durumda öğretmen adaylarından ek bazı yetkinlikler istenebilir. İstanbul genelinde Anadolu yakası ve Avrupa yakasında yüzlerce özel okul, etüt merkezi ve devlet okulu, sınıf öğretmeni taleplerini özel okul sınıf öğretmeni iş ilanları ile karşılamaktadır.

Sınıf Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sınıf öğretmeni olabilmek için adayların, üniversitelerin eğitim fakültesi sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olmaları gerekir. Ayrıca eğitim süreci içerisinde kendilerini geliştirebilecekleri ve eğitim programlarına katılmaları, istihdam olanaklarını arttırır. Üniversitelerin dört yıllık sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olmak, özel okullarda görev almak için yeterli olur. Devlet okullarında görev alabilmek için adayların KPSS’ye girerek yeterli puan almaları gereklidir. Özel okulların son dönemlerde arttığı büyükşehirlerden biri olan İzmir’de, sınıf öğretmeni iş ilanları İzmir başlığı altında pek çok ilan yayınlanır. İlanların artmasına paralel olarak birçok yeni sınıf öğretmenine istihdam olanağı oluşmuştur. Eğitim kurumları, adaylar arasında istenilen yetkinliklere sahip olan ve tecrübeli adayları tercih etmektedir.

Sınıf Öğretmenlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Özel okul sayısının artmasıyla birlikte sınıf öğretmenleri için pek çok iş imkanı oluşmaktadır. Bununla birlikte sınıf öğretmenliği mesleğine olan talep de her geçen gün artmaktadır. Sınıf öğretmenleri çalıştıkları kurum ve sahip oldukları tecrübelerine bağlı olarak aylık kazanç elde eder. Mezun olduktan sonra ilk yıllarda ortalama maaş alan kişiler, mesleklerinde tecrübe kazandıkça maaşlarında artış görülür. Güncel sınıf öğretmeni iş ilanları takip edildiğinde bu sektördeki istihdam olanaklarının fazla olduğu görülür. Ülke genelindeki nüfus artışına paralel olarak iş ilanları da özellikle büyükşehirlerde her geçen gün artar. Bu illerden biri olan Ankara şehri için, sınıf öğretmeni iş ilanları Ankara başlığında birçok iş imkanı yayınlanır. Sınıf öğretmenleri genel olarak; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda, özel okullarda, yatılı ilköğretim bölge okullarında ve özel eğitim kurumlarında görev alır.

Sınıf Öğretmenlerinin Temel Dersler Dışındaki Görevleri Nelerdir?

Sınıf öğretmenleri, çeşitli uygulamalarla ve eğitimlerle birlikte öğrencilerin pedagojik gelişimlerine destek olur. Eğitim ve öğretim hayatına ilk aşamasında, temel matematik ve Türkçe gibi birçok ders veren sınıf öğretmenleri, öğrencilerin eğitim hayatı içerisinde faydalanacakları temel becerileri kazanmalarına yardımcı olur.

Sınıf Öğretmenleri Hangi Görevleri Yerine Getirmekle Yükümlüdür?

Sınıf öğretmenleri çalıştıkları  kurumlarda belirli görev ve sorumlulukları yerine getirirler. Bu görevler arasında; öğrencilerin başarılarını arttırmak için çalışmalar yapmak, başarılarını değerlendirmek ve destek olmak gibi bazı sorumluluklar yer alır. Sınıf içerisindeki disiplin ve düzen, sınıf öğretmenleri tarafından sağlanır. Öğretmenler, velilerle olan iletişimlerini öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacak şekilde kurar ve buna uygun ders planını hazırlayıp uygular.

Sınıf Öğretmeninin Tanım Olarak Diğer Öğretmenlerden Farkı Nedir?

Toplum içerisindeki herkes kendine uygun bir meslek türünü seçerek bu alanda eğitim alır.. Özellikle geçmişten günümüze öğretmenlik en çok tercih edilen meslek grupları arasında ilk sıralardaki yerini hep korumuştur. Öğretmenlik mesleği içerisinde sınıf öğretmeni, ilkokula yeni başlamış öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarını karşılayan ve onların pedagojik gelişimini destekleyen kişidir.

Sınıf Öğretmenleri Hangi Müferada Göre Ders Verir?

Sınıf öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında uygun olarak Türkçe, Matematik, Sosyal bilgiler ve Fen bilgisi gibi farklı dersleri verme yetkisine ve yetkinliğine sahiptir. İlköğretim okulu öğretmeni olarak da adlandırılan sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ile de koordineli olarak çalışır.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Sınıf Öğretmeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Sınıf Öğretmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Sınıf Öğretmeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Sınıf Öğretmeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Sınıf Öğretmeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Sınıf Öğretmeni iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Sınıf Öğretmeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Sınıf Öğretmeni iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Sınıf Öğretmeni için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur