421

Sistem Mühendisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sistem Mühendisi cancel
ONUR YÜKSEK TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ
Sistem Mühendisi
ONUR YÜKSEK TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Anadolu Motor
Bilgi Teknolojileri Sistem Mühendisi
Anadolu Motor
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Turkuvaz Medya Grubu
Sistem Mühendisi (Opensource)
Turkuvaz Medya Grubu
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
5 gün

İlanları konuma göre filtrele!

KOLOĞLU HOLDİNG A.Ş.
Sistem Mühendisi
KOLOĞLU HOLDİNG A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
17 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Vakıf Global Bilişim ve Teknoloji
Sistem Uzmanı
Vakıf Global Bilişim ve Teknoloji
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sistem Mühendisi İş İlanları

Sistem mühendisleri, sistemlerin ve sistemleri meydana getiren altyapıların bakımı, tasarımı, üretimi ve kontrolünü gerçekleştiren kişilere verilen unvandır. Belirli maliyet ve zaman kısıtlamaları içinde, karmaşık sistemlerin tasarlanması, iyileşmesi ve modellenmesine yönelik bir mühendislik dalıdır. Sistem mühendisleri endüstriyel, teknik, biyolojik, finansal, çevresel ve politik sistemleri göz önünde bulundururlar. Bu bağlamda araştırmalar yaparlar. Özellikle firmaların sistemsel çalışmalarını maliyet ve zaman kısıtlarını esas alarak gerçekleştirmeye çalışır. Sistem mühendisleri, tasarlanacak olan sistemin amaçlarını belirleyerek belirlenen bu amaçlar kapsamında meydana getirilen sistemin elemanlarını belirler. Sistem ve firmanın faaliyet planlarına olan uygunluğuna göz atar ve maliyet hesaplarını yapar. Sen de sistem mühendisi iş ilanları için başvuru yapacaksan başvuru sırasında senden talep edilen tecrübe ve eğitimlere sahip olup olmadığına dikkat ederek başvurunu tamamlayabilirsin.

Sistem Mühendisinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Her meslek kolunun kendi alanında farklı görev ve sorumlulukları mevcuttur. Sistem mühendislerinin de iş alanında bazı görev ve sorumlulukları vardır. Bu sorumlulukları yerine getirmek görevlerinin bir parçasıdır. Sistem mühendislerinin görev ve sorumlulukları ise şu şekildedir;

  • Görev aldıkları firmanın taleplerine uygun sistemler tasarlamak,
  • Sistem mühendisinin tasarladığı sistemlerin amacını belirlemek ve bu amaçlara göre sisteme elemanlar yüklemek,
  • Oluşturulan sistemin maliyetini ve ne kadar zaman gerektirdiği analizini etmek,
  • Oluşturulan sistemin ve şirketin diğer sistemlerle uyum içerisinde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek,
  • Karar destek, haberleşme, iletişim ya da üretim gibi sistemlerin alt sistemlerle uyumlu olup olmadığının kontrolünü sağlamak,
  • Firmaya fayda sağlayacak yeni sistemler meydana çıkarmak,
  • Yeni sistemler geliştirmek, sistemlere güncelleme sağlamak ve yeni gelişmeleri takip etmek,
  •  Kullanılan sistemlerin denetimini sağlamak, iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerini yürütmek.

Sistem Mühendisi Nasıl Olunur?

Sistem mühendisi olmak için neler yapılması gerektiği ya da hangi bölümden mezun olunması gerektiği son zamanlarda ülkemizde en çok araştırılan konular arasında yer alır. Sistem mühendisi olabilmek için üniversitelerin mühendislik fakültelerinde yer alan Mimarlık, Mühendislik veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bu bölümler lisans programı olup toplam 4 yıllık bir eğitim verilir. Eğer sen de sistem mühendisi olmak için yeterli bir eğitime sahipsen güncel sistem mühendisi iş ilanları için başvurunu yapabilirsin.

Sistem mühendisleri nerelerde çalışır?

Sistem mühendisleri; endüstriyel kurumlar, finans, çevre, sağlık kurumları, ulaştırma ve iletişim gibi yerlerde çalışma imkanı bulabilir. Sistem mühendislerinin çalışma alanları oldukça geniştir. Bu sebeple farklı yerlerde iş olanağı bulabilirsin. Eğer çalışabileceğin yerler hakkında bilgi almak istersen kariyer.net üzerinden sistem mühendisi arayan firmalar tarafından yayınlanan çeşitli iş ilanlarına göz atabilirsin.

Sistem mühendisleri ne kadar maaş alır?

Bir kurumda sistem mühendisi olarak çalışabilmek o kurumun gereksinimlerini karşılamak ile mümkündür. Bu da sürekli olarak kendini yenileme özelliğine sahip olmayı gerektirir. Kendini geliştirebilen sistem mühendisleri için yüksek maaş almaları çok normaldir. Sistem mühendislerinin alacağı maaş çalışılan kurumun inisiyatifindedir. Sistem mühendisleri genellikle büyük şirketlerde çalışırlar. Bu açıdan maaş aralıklarının genellikle yüksek olduğu söylenebilir.

Sistem mühendisleri kaç saat çalışır?

Sistem mühendislerinin çalışma saatleri çalışılan kuruma göre değişkenlik gösterebilir. Sistem mühendislerinin çalışma alanları oldukça fazla olduğundan dolayı da çalışma saatleri ile ilgili net bir şey söylenemez. Kariyer.net’te yayınlanan sistem mühendisi iş ilanları bay ve bayan adaylar için uygun alternatifler sunar. Bu ilanları inceleyerek çalışma saatleri ve koşulları hakkında bilgi alabilirsin.

Sistem mühendisleri hangi özelliklere sahiptir?

Sitem mühendisleri bilgisayar başında vakit geçirmeyi çok sever. Sayısal zekaya sahip olan mühendislerin analiz yetenekleri de gelişmiştir. Ayrıca araştırma yapmayı, analitik düşünmeyi ve yenilenmeyi de severler. Sistem mühendisi iş ilanları bayan ve bay adaylar için çok sayıda iş fırsatı sunar. Eğer sen de bu kişisel özelliklere sahipsen uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvurunu yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Sistem Mühendisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Sistem Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Sistem Mühendisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Sistem Mühendisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Sistem Mühendisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Sistem Mühendisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Sistem Mühendisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Sistem Mühendisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Sistem Mühendisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur