69

Sosyal Medya Yöneticisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Sosyal Medya Yöneticisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sosyal Medya Yöneticisi İş İlanları

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte telefon, bilgisayar ve tablet kullanımı büyük oranda artış gösterdi. Bu cihazlar ile pek çok kişi sosyal medya uygulamalarını kullanır. Sosyal medyaya olan ilgi işletmeler tarafından göz ardı edilmedi. Birçok firma sosyal medya hesabı oluşturdu ve düzenli içerik üretmeye başladı. Sosyal medya yöneticisi; firmaların sosyal medya hesaplarını yöneten kişiye denir. Sosyal medya ile ilgili hazırlanan ya da hazırlanacak olan görsellerin ve içeriklerin planlamasını yapmak ve tüm aşamaları takip etmek sosyal medya yöneticisinin görevidir. Pek çok firma sosyal medya yöneticisine ihtiyaç duyar. Bu kapsamda sosyal medya yöneticisi iş ilanları kategorisinde çeşitli seçenekler adayların karşısına çıkar. 

Sosyal Medya Yöneticisi İş Olanakları

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler sonucunda ortaya çıkan erişim kolaylığı sonrasında pek çok marka, internet sitesi ve sosyal medya hesabı oluşturdu. Bu sayede işletmeler, ürünleri ve markası hakkında bilgi vermek için sosyal medyayı kullanmaya başladı. Sosyal medyayı etkin kullanabilmek için pek çok firma bu alan için ayrı departman oluşturdu. Sosyal medya yöneticiliği iş ilanı kategorisinde birçok firmanın personel arayışı duyurusu adayların karşısına çıkar. Sosyal medya yöneticisi iş ilanı; turizm acenteleri, online alışveriş mağazaları, endüstriyel firmalar ve çeşitli işletmeler tarafından açılır. Sosyal medya yöneticisi olarak görev alacak olan personel; yarı zamanlı, tam zamanlı, freelance, part time ve home ofis olarak çalışabilir. Sosyal medya yöneticisi iş ilanlarına başvuru yapacak olan adayların, Adobe Photoshop gibi programlara hakim olmaları pek çok firma tarafından talep edilir. Bazı firmalar sosyal medya yöneticisi olan adaylara reklam ve pazarlama alanında iş fırsatı da sunabilir. Adaylar sosyal medya uzmanı iş ilanları başlığı altındaki iş imkanlarını inceleyebilir. 

Sosyal Medya Yöneticisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sosyal medya hesap yöneticisi iş ilanları incelenirken birtakım unsurları göz önüne almak gerekir. Firmanın faaliyet gösterdiği alana göre ilanlarda yer alan kriterler değişiklik gösterebilir ancak bazı şartlar her ilanda adayların karşısına çıkar. Sosyal medya yöneticisi adayları, başvuru yapacağı firmanın hangi grafik tasarım ve video düzenleme programlarını kullandığını bilmelidir. Bu kapsamda adaylar, ilan kriterlerinde yer alan programları kullanabiliyorsa firmaya başvuru yapmalıdır. Bazı firmalar sosyal medya hesap yöneticisi olarak görev alan personelden, firmaya gelen yorumları ve soruları cevaplamasını talep edebilir. İş ilanları arasında yer alan detaylarda sosyal medya yöneticisinin deneyimli ve pazarlama çalışmalarını yürütebilecek becerilere sahip olması da istenebilir. Diğer yandan aday, ilanları incelerken çalışma şartlarını göz ardı etmemelidir.

Sosyal Medya Yöneticisi Ne İş Yapar?

Sosyal medya yöneticisi iş ilanı yayınlayan firmalar adaylardan çeşitli yetkinliklere sahip olmasını talep edebilir. Öncelikle sosyal medya yöneticisi olabilmek için sosyal medya uygulamalarını ve dinamiklerini çok iyi bilmek gerekir. Bu sayede firmanın ürünlerini ve hizmetlerini sosyal medya aracılığı ile geniş kitlelere duyurmak mümkün olur. Sosyal medya yöneticisi, firmanın bilinirliğini artırmak adına kurumun kültürüne uygun şekilde sosyal medya içeriklerinin üretilmesini planlar. Bu kapsamda ekibini koordine eder. Çalışmaların tüm aşamalarını da sosyal medya yönetici kontrol eder. Bunun yanı sıra birçok firma sosyal medya yöneticisinin Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator gibi grafik tasarım programlarına hakim olmasını talep edebilir.  Görsel ya da video düzenleme çalışmalarında sosyal medya yöneticileri aktif rol alabilir. Sosyal medya yöneticisinin yaptığı işler, firmaya göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle adaylar iş ilanlarına başvuru yapmadan önce görev tanımını okumalıdır.

Sosyal Medya Yöneticisinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Pek çok firma tarafından yayınlanan freelance sosyal medya yöneticisi iş ilanları home ofis, part time, yarı zamanlı ve tam zamanlı gibi çalışma fırsatı sunar. Sosyal medya hesap yöneticileri, internetin var olduğu her ortamda bilgisayarı ile çalışabilir. Bu kapsamda çalışma ortamı ve koşulları firmaya bağlı olarak değişir.. 

Sosyal Medya Yöneticisi Ne Kadar Maaş Alır?

Sosyal medya hesap yöneticisi olarak görev alan personelin aldığı maaş; çalıştığı firmaya, görevlerine ve tecrübesine göre değişiklik gösterebilir. Adayın sahip olduğu nitelikler ve çalışma şartları maaşa etki eden faktörler arasında yer alır.

Sosyal Medya Yöneticisi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Sosyal medya yöneticisi olmak isteyen kişilerin sosyal medya uygulamalarına hakim olması gerekir. Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator gibi ya da çeşitli video düzenleme programları konusunda bilgi sahibi olmak adayları öne çıkarır. Bu gibi programları bilen ve reklam tecrübesi de bulunan adaylar Freelance sosyal medya yöneticisi iş ilanı kategorisinde çeşitli seçeneklere başvuru yapabilir. Diğer yandan bu alanda çalışmak için eğitim düzeyi şartı firmaya bağlı olarak değişir. Reklamcılık, halkla ilişkiler veya benzer bölümlerden mezun olan adaylar ise bu alanda  çalışmak istediğinde daha avantajlı olur.

Sosyal Medya Yöneticisi Olmak İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Sosyal medya yöneticisi işinde görev almak isteyen kişiler çeşitli kurumların verdiği eğitimlere katılabilir. Güncel sosyal medya yöneticisi iş ilanları yayınlayan firmalar, belirli belgeleri şart koşabilir. Fakat bu alanda çalışabilmek için bir belgeye sahip olmak zaruri değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Sosyal Medya Yöneticisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Sosyal Medya Yöneticisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Sosyal Medya Yöneticisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Sosyal Medya Yöneticisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Sosyal Medya Yöneticisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Sosyal Medya Yöneticisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Sosyal Medya Yöneticisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Sosyal Medya Yöneticisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Sosyal Medya Yöneticisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur