33

Stilist İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Stilist cancel

Stilist İş İlanları

Stilist iş ilanları, çoğu bireyin istihdam edilmesine destek sağlayan meslekler arasında yer alır. Stilist olarak mesleğini icra eden bireyler, farklı şehirler kapsamında çalışma sürecini tamamlama olanağına sahip olur. Stilist iş ilanlarına büyük şehirlerde ulaşmanın yanı sıra küçük şehirlerde de ulaşma olanağı bulunur. Stilist mesleği, değişen dünya kapsamında yeni bir meslek kolunu insanlara sağlar. İnsanların zevklerine göre giyinmesine yardımcı olan stilistler, farklı eğitim süreçlerine dahil olarak meslek hayatlarına giriş yapar. Güncel stilist iş ilanları, hem erkek hem de kadınların çalışmasına olanak sağlayan bir alan olur. Stilistler, ofis ve ev ortamında çalışmalarını sürdürebilecek farklı sistemlere sahip olur. Sen de bu alanda çalışma hayatına başlamak için kariyer.net’te yayınlanan iş ilanlarına başvurabilirsin.

Stilist Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Stilist iş ilanları yeni tarihli olanlara yönelirsen bu meslek için sahip olman gereken özellikleri tespit edebilirsin. Bunlardan bazıları:

 • Modanın baz alınması gerektiği bu meslek içerisinde yeni trendleri takip edecek kişilerden biri olman gerekir.
 • Özellikle sene içerisinde söz konusu olan renk ve model trendlerini takip etmen önemlidir.
 • Stilist iş ilanları İstanbul, İzmir ya da Antalya gibi şehirlerde olabilir ancak aranan özellikler paralellik gösterir. Bu noktada genel olarak renk şemalarına dair geniş bir bilgi sahibi olman gerekir.
 • İnsanların vücut şekillerini tespit edebileceksen bu mesleği seçmen gerekir.
 • İnsanların vücut tiplerini baz alarak en doğru modellerin analizini yapabilmelisin.
 • Stilist iş ilanları bugün kontrol edildiği takdirde tasarım konusunun büyük bir önem arz ettiğini görebilirsin. Sen de tasarım konusunda yetenekli olmalısın.
 • Sanatsal yeteneği gelişmiş olan kişilerin bu meslek kolunu tercih etmesi gerekir.
 • Yaratıcılık stilist olmak için aranan en önemli özelliklerden bir olur.
 • Yenilikçi bir yapıya sahip olan kişiler, stilist olarak piyasada başarı sağlar. Sen de daima hayal gücünü kullanarak yeni işler ortaya koymalısın.
 • Farklı şehir ve ülkelere giderek değişik trendlere hâkim olabilmelisin.
 • Renk geçişlerini ayarlayabilen bir özelliğe sahip olman gerekir.
 • Stilist olarak görev alacak bireylerin dünya üzerindeki trendleri de her dakika takip ediyor olması gerekir.

Stilistlerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Stilist ilanları verilirken kimi zaman çalışma ortamı ve koşullarına dair detaylı bilgilerden bahsedilir. Stilistlerin çalışma ortamı ve koşullarını belli başlıklar altında toplamak mümkün olur.

 • Yaratıcılığın söz konusu olduğu bu meslek çalışanları, bireysel çalışmayı tercih edebileceği gibi farklı kurum ve markalar altında da çalışabilir.
 • Stilistlerin çalışma süreleri farklılık gösterir. Kimi stilistler tam zamanlı bir çalışma sistemine dahil olurken kimi stilistler yarı zamanlı bir çalışma sistemine dahil olabilir.
 • Stilist eleman ilanları üzerinde stüdyo ortamında yahut home ofis ortamında çalışma durumlarını görebilirsin.
 • Stilistlerin çalışma şekilleri ve çalıştıkları kuruma bağlı olarak kazanç aralıklarında farklılıkları görebilirsin.
 • Stilistlerin tecrübe sürelerine bağlı olarak çalışma şartları ve koşulları da farklılık gösterir.
 • Stilist olarak görev alırsan bazı durumlarda takım çalışmasına da dahil olman söz konusu olur.

Stilistler Ne İş Yapar?

Stilist arayanlar, yürütecekleri işin detaylarını yayınladıkları iş ilanlarında açıkça belirtebilir. Stilistlerin yürüttükleri işler genel olarak belli kriterler altında şekil alır. Stilist arayan şirketlerin kriterleri bazında bu pozisyonda çalışacak bireylerin görev ve sorumlulukları da çeşitlenir.

 • Stilist olarak görev alırsan farklı firma ve kişilere moda tavsiyesi yapman en temel görevlerin içerisinde olur. 
 • Bu meslek kolundaki kişiler, modaya dair tüm detayları takip ederek farklı stilleri ortaya çıkarır.
 • Modaya dair yapılan gösterilerin, çıkarılan dergilerin ve sunulan ürünlerin takibini de stilist olarak görev alanlar yürütür.
 • Stilistler, farklı tasarımlara imza atarak bunların tanıtım süreçlerini de üstlenir.
 • Stilistlerin çizimlerinin dikim aşaması, görsele dökülmesi ve tanıtılması tamamen kendi sorumluluğu altında olur.

Stilist iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Stilist iş başvurusu yapacaksan dikkate alınması gereken çeşitli noktaları belirlemek gerekir. Stilist iş ilanları çerçevesinde yürütülecek işler ve alınacak sorumlulukları belirlemek oldukça önemlidir. İşin yürütüleceği mekâna dair verilen ilan bilgileri de dikkat edilmesi gereken noktalar içerisinde bulunur. Stilist olarak alınacak maaş aralığı da önemli konular içerisinde bulunur. Bu ilanda belirtilen çalışma sahasını da dikkate alman gerekir.

Stilist olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Stilist iş ilanları bayan ve erkek bireylerden çeşitli belgelerin talep edildiğine dair ibarelere sahiptir. Eğer stilist iş ilanlarına başvuru yapacaksan mutlaka bu ibareleri dikkate alman gerekir. İşin yürütülebilmesi için stilistlerden talep edilen eğitime dair belgeler iş alımında büyük önem taşır. Kişilerin katıldığı ekstra defile ve sertifika programları da kişilerin işe alınma süreçlerine doğrudan etki eder. Stilist iş başvurularında bir öz geçmiş mutlaka talep edilir.

Stilist iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Stilist iş ilanları bay ve kadınların başvurmasına olanak sağlayan meslekler içerisinde bulunur. Moda ve stil danışmanlığı üzerine gerekli eğitimleri alarak bu eğitim sonunda başarı belgelerine sahip olan kişiler, bahsi geçen iş ilanlarına başvurusunu tamamlayabilir. Stilist iş ilanlarında talep edilen eğitimlerde bazen farklılık görülebilir. İlanlara başvuru yapacaklar bu detaylara dikkat ederek başvurularını tamamlayabilir.

Stilist iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Ankara stilist iş ilanları, Adana stilist iş ilanları gibi farklı şehirlere dair başvuru yapmanın en kolay yolları arasında kariyer.net yer alır. kariyer.net, stilist mesleğini icra eden kişiler ile bu meslek koluna ait eleman arayan şirketlerin karşı karşıya gelmesi noktasında aktif bir rol oynar. Stilistler, kariyer.net ile çeşitli firma, kurum ve sektörün iş ilanlarına birkaç filtreleme yöntemi ile ulaşabilir. Sen de bu noktada kendin için en uygun iş ilanını tespit ederek başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Stilist iş ilanları uzman pozisyonu için var mı?

Stilistler, mesleğe adım attıktan sonra kendilerini geliştirerek sektöre yön veren isimlerden olabilirler. Moda gündeminin takibini yaparak, sektörün inceliklerini öğrenerek, yeteneklerinin ve becerilerinin farkında olarak, çeşitli deneyimleri sayesinde yükselme şansını elde edebilirler. Stilist iş ilanları kapsamında tasarım uzmanı ve uzman moda tasarımcısı personeller aranır. Sektörde uzman pozisyonunda pek çok kişi çalışma imkanı bulur.

Stilist nasıl olunur?

Stilist olabilmek için alternatif yollar bulunur. Bu yollardan birincisi, üniversitelerin özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden Güzel Sanatlar Fakültesi kapsamında 4 yıllık eğitim veren Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü mezunu olmaktır. Diğer seçenek ise stilistlik konusunda yeteneği ve becerisi olan kişiler, stilistlik kurslarından aldığı eğitimler sonrasında bu alanda çalışma imkanı bulabilir.

Stilist ne iş yapar?

Stilist; giysi modellerini tasarlayan, tasarımlarına uygun tekstil ürünlerini saptayan, model tasarımı ve uygun aksesuar seçimi yapan, bu çalışmaları resim, çizgi ve grafikler ile oluşturan kişidir. Stilist, hayal gücünü kumaşa yansıtarak yaptığı tasarımlarla kişilere danışmanlık hizmeti verir. Stilistler belirli kurumların çatısı altında çalışabileceği gibi bireysel olarak faaliyet gösterebilir.

Stilist iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Stilist iş ilanları nüfusun yoğun olduğu bölgelerde daha fazla görülür. Bu kapsamda İstanbul, İzmir ve Bursa gibi şehirlerde pek çok kişi stilist olarak çalışma imkanı bulabilir. Adaylar Kariyer.net üzerinden bu alandaki iş ilanlarına ulaşabilir. Ayrıca bulunduğu bölgeyi filtreleyerek arama yapan kişiler, yakınındaki iş imkanlarını listeleyebilir.

notifications İş Alarmı kur