Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
118

Tarih Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Tarih Öğretmeni cancel
BRY BİREY EĞİTİM YAYIN BASIM PAZ.
Tarih Öğretmeni
BRY BİREY EĞİTİM YAYIN BASIM PAZ.
Edirne İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
NUN Okulları
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
NUN Okulları
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ÖZEL ACIBADEM OKULLARI
Sınıf Öğretmeni
ÖZEL ACIBADEM OKULLARI
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
CND Okullari
Sınıf Öğretmeni
CND Okullari
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Tarih Öğretmeni İş İlanları

Öğretmenler her insanın hayatında önemli yer tutan insanlar arasında yer alır. Gerek eğitim verdikleri branş, gerekse bilimsel eğitimin yanında sundukları hayata dair türlü öğretimleri kapsayan bilgilendirmeleri ile öğrencileri hem ileride girecekleri ulusal sınavlara hem de hayata hazırlar. Bu nedenden ötürü öğretmenler kıymetli bir yere sahiptir. Tarih öğretmenleri ise tarihin bilinen ilk zamanlarından yaşanılan çağa kadar tüm tarihî olayları, üst kurulların belirlediği çerçeve doğrultusunda öğrencilerine aktarır. Geçmişi bilmenin gelecek yaşamda ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle tarih öğretmeni iş ilanları da bu bilinçteki öğretmenleri arar. Sen de gerekli eğitimlerini tamamlamış bir tarih öğretmeni adayı isen, çeşitli ilanları inceledikten sonra kendine en uygun bulduğun seçeneğe başvurabilirsin.

Tarih Öğretmeni Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Öğretmenlik mesleği onlarca belki de yüzlerce çocuğun eğitiminden aynı anda sorumlu olmayı gerektirir. Tarih öğretmenliği ise bunun yanında geçmişten bugüne değin yaşanmış tarihî bilgilere en iyi şekilde hâkim olmayı da yanında getirir. Temel anlamda iyi bir öğretmen ve branş alanında ise iyi bir tarih öğretmeni olabilmek için sahip olunması gereken türlü özellikler vardır. Bu özelliklerden biri ilk olarak çağın gerektirdiği eğitim metotlarına ve dünyanın dört bir yanında süregelen öğretim tekniklerine hakim olmaktır. Bu nedenle sen de güncel tarih öğretmeni iş ilanlarına başvuru yapmayı düşünüyorsan, güncel haberleri takip etmende yarar bulunur. Dikkat etmenin faydalı olacağı bir diğer nokta ise yine temel öğretmenlik gerekliliklerinden biri olarak atmak istediğin her adımda öğrencilerini göz önünde bulundurmandır. Tarih öğretiminde konuyu iyi şekilde kavrayabilmek ve hafızasında tutabilmek adına farklı öğrenciler farklı çalışma şekillerine yönelebilir. Bu farklılığı göz önüne alarak yeniliklere ve farklılıklara açık olman beklenir. Tarih öğretmeni arayan kurumların dikkat ettiği ve bir tarih öğretmeninde olması beklenen özelliklerden bir diğeri de eğitim vereceğin yaş grubunun gördüğü müfredata hâkim olmandır. Ortaokul seviyesinde bir kurumda tarih öğretmenliği yapmayı planlıyorsan bu düzeydeki konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olman gerekir. Ancak lise ve benzeri bir kurumda çalışmak istediğinde ise hem lise müfredatına hem de özel olarak sınav müfredatına da hâkim olman istenir.

Tarih Öğretmeni Ne İş Yapar?

Tarih öğretmenin yaptığı iş, temel çerçevede hemen hemen her kurumda aynıdır. Bu iş tanımı doğrultusunda tarih öğretmeninden Türk ve dünya tarihinin bilinen ilk zamandan bugüne değin kapsadığı olayları ve içerdiği bilgileri aktarması bekledir. Bu bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu çerçeve dâhilinde öğrencilere sunar. Öğretim verilen alan seviyeden seviyeye göre değişiklik gösterebilir. Ortaokul seviyesinde bulunan bir kurumda çalışmak istediğinde öğrencilerine sunacağın tarihsel çerçeve ile lise düzeyinde yer alan bir kurumda çalışmak istediğinde eğitim vereceğin tarihsel çerçeve farklı olur. Bunun yanı sıra tarih öğretmeni elemanı ilanında iş tanımında yer alan diğer noktalar ise; tarih öğretmeninin kurum dâhilinde yer alan idari sorumluluklara yardımcı olması, kurum-veli arasındaki ilişkiye destek olması ve kurum içerisinde yer alan herhangi bir sınıfın şube sorumluluğunu üstlenmesi gibi çeşitlenebilir. Ancak tarih öğretmeni olarak çalışmak istediğinde, ilanların genelinde yer verildiği gibi senden beklenen temel görev verimli bir tarih eğitimi sunmandır.

Tarih Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Tarih öğretmeni olarak bir kurumda çalışmaya karar verdiğinde karşına pek çok farklı çeşitte iş çıkar. Sana en uygun pozisyona karar verebilmek adına tarih öğretmeni iş ilanları yeni olanlar arasında türlü detaylara dikkat etmen gerekir:

  • Dikkat etmende yarar bulunan ilk nokta iş tanımıdır. Temelde tarih öğretmenleri yalnızca tarih dersinin tamamlanmasından sorumludur ancak türlü kurumlar iş tanımına ek görevler dâhil edebilir.
  • Bir diğer önemli nokta ise iş tanımında yetkin olmanı istedikleri özel bir alan olup olmadığıdır. Özellikle sınav öğrencilerine yönelik çalışan kurumlar, liseye giriş sınavı veya üniversiteye giriş sınavı için bu alanlarda yetkinlik isteyebilir.
  • Tecrübeli veya tecrübesiz aday detayına dikkat etmen de önemlidir.
  • Çalışma şekilleri kurumdan kuruma değişir. İlanın tam zamanlı veya yarı zamanlı olup olmadığına bakabilirsin.
  • Aradığın belli bir şehir varsa tarih öğretmeni iş ilanları Bursa gibi spesifik şekilde inceleme yapman da mümkündür.

Tarih öğretmenliği iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Tarih öğretmeni iş ilanlarına başvuru yapabilmek için kariyer.net’e girebilirsin. Bu sayede kariyer.net’in sunduğu filtreler yardımıyla sana en uygun pozisyonu bulabilirsin. Tarih öğretmeni iş ilanları bayan gibi spesifik olarak arama yapabilir, farklı şehirlerden, farklı koşullara sahip pek çok çeşitte tarih öğretmeni iş ilanını inceleyebilirsin. Sonrasında ilan dâhilinde verilen bilgiler ışığında kariyer.net yardımıyla başvurunu kolayca yapabilirsin.

Tarih öğretmenliği iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Her ilan, içerisinde barındırdığı türlü koşulları da beraberinde getirir. Tarih öğretmeni iş ilanları İstanbul özelinde yayınlananlar, büyük şehrin gerektirdiği iş imkânındaki çeşitlilikleri sana sunar. Tarih öğretmeni iş ilanlarında aranan temel kriterler; gerekli lisans eğitimlerini tamamlamış ve pedagojik formasyon almış olmandır. Bunun ardından ise ilandan ilana değişiklik göstermekle birlikte; tecrübesiz veya tecrübeli gibi deneyim süreleri de ilanda yer alır.

Tarih öğretmeni olarak part time çalışma olanağı var mı?

Tarih öğretmeni iş ilanlarında türlü çalışma şekilleri bulunur. Tarih öğretmeni iş ilanları bay gibi belirli koşulları içeren başlıklar olabileceği gibi çalışma şekli bağlamında da değişiklik gösteren ilanlar bulunur. Kimi ilanlarda tam zamanlı veya sürekli çalışma şartı bulunurken kimi ilanlarda ise part time veya yarı zamanlı çalışma seçenekleri de yer alır. Bu nedenden ötürü çalışmayı planladığın iş biçimi dâhilinde arama yapabilirsin.

Tarih öğretmeni iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

İş ilanlarına başvuru yapılması noktasında gerekli olan bazı özellikler vardır ve bu özellikler tarih öğretmenliği ilanları için de geçerlidir. Tarih öğretmeni iş ilanları bugün başlığı altında yer alanlara başvuru yapman için gereken koşullar, iş tanımı kapsamında verilen işi yapabilecek durumda olman ve yine ilan dâhilinde adaydan beklenilen özelliklere sahip olmandır. Bu özelliklere sahip olan herkes ilgili ilanlara başvuru yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarih öğretmeni özel sektörde hangi alanlarda çalışabilir?

Sosyal bilimler, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim programlarında yer alan önemli bir alandır. Tarih ve coğrafya gibi dalları içinde bulunduran sosyal bilimler alanındaki iş ilanları çoğunlukla eğitim sektöründe görülür. Tarih öğretmenliği; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite olmak üzere farklı eğitim düzeylerine özel müfredatlar ile faaliyet gösterir. Özel sektörde çalışabilmek için tarih öğretmenlerinin kolej ve enstitü gibi kurumlara başvurması gerekir. Özel sektör tarih öğretmenliği iş ilanları, çalışma koşulları bakımından da resmi kurumlardan ayrılır. Özel sektördeki koşullar ve kriterler, kuruma bağlı olarak farklılık gösterir.

Tarih öğretmeni iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Eğitim sektörünün ana dallarından tarih, hem araştırma hem de eğitim faaliyetleri alanlarında iş imkanları sunar. Türk veya dünya tarihine dair birikimlerin aktarıldığı tarih öğretmenliği için belirli bölgelerde iş yoğunluğu gösterir. Güncel tarih öğretmenliği iş olanaklarını bölgelere göre Kariyer.net’te sıralayarak inceleyebilirsin. Tarih öğretmenliği için iş imkanları çoğunlukla İstanbul, Bursa ve Ankara gibi büyükşehirlerde yoğunlaşır.

Tarih öğretmeni iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Tarih öğretmenliği eğitim sektöründe ön planda olan meslek gruplarından birisidir. Özel eğitim kurumlarında, kamu kurumlarında ve araştırma alanlarında görev alabilen Tarih Öğretmenliği Bölümü mezunları için çeşitli iş imkanları bulunur. Tarih öğretmenliği iş ilanları için başvuru yapmadan önce belirtilen kriterleri değerlendirmek gerekir. Tarih öğretmeni olarak iş ilanlarını Kariyer.net’ten bulabilir ve kriterlerin sana uygun olması durumunda başvuru yapabilirsin. Kariyer.net, filtreleme özelliği ile adayların kendisine uygun ilanları listelemesine olanak tanır. Ayrıca alarm oluşturan kişiler, yeni ilan yayınlandığında bildirim alarak haberdar olur.

Tarih öğretmeni iş ilanlarında aranan temel özellikler nelerdir?

Kurumların iş kriterlerine ve öğretmen gereksinimlerine istinaden tarih öğretmenliği iş ilanlarında çeşitli nitelikler şart olarak belirlenir. Tarih öğretmeni olmak için Tarih Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak gerekir. Eğitim sektöründeki tecrübe, takım çalışmasına yatkınlık, askerliğin tamamlanması ve teknolojik sistemlere adaptasyon ilanlarda görülen kriterlerdendir. Kuruma bağlı olarak iş ilanlarında belirtilen kriterler farklılık gösterebilir.