keyboard_arrow_down
130

Teknikerlik İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Teknikerlik cancel
Zeray İnşaat A.Ş.
İnşaat Teknikeri
Zeray İnşaat A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
DAĞ MÜHENDİSLİK MÜTEAHHİTLİK TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
İnşaat Teknikeri
DAĞ MÜHENDİSLİK MÜTEAHHİTLİK TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Turkcell Global Bilgi
Veri Merkezi Operasyonları Uzmanı-Ankara
Turkcell Global Bilgi
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Teknikerlik İş İlanları

Teknikerlik mesleğini yapanlar; üniversitelerin 2 yıllık fakültelerinden mezun, okudukları bölümle alakalı alanlarda mühendis, veteriner ve  doktor  gibi diğer sorumlu ve yetkililerin yanında görev alan kişilerdir. Makine, elektrik, elektronik, maden, tıp, imar ve  inşaat gibi alanlarda teknik görevleri yapmak ve verilen görevleri hazırlayıp üstlerine sunmaktan sorumludurlar. Teknikerler; keşif ve mahal listeleri hazırlamak, yapılacak iş ile ilgili maliyet hesabı çıkarmak, şantiye şefliği ve kontrolörlük yapmak, araştırma, etüd, ölçme, projelendirmekten sorumludur. Teknikerlik iş ilanları sayfasında tıp alanında çalışmak üzere, ameliyathane teknikerli, anestezi teknikeri, veteriner teknikeri ve eczane teknikeri arandığı görülür.

Teknikerlik Mesleği için Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Teknikerlik ile teknisyenlik meslekleri  arasında nasıl bir fark olduğu, görev dağılımının  nasıl yapıldığı sıkça sorulan sorular arasında yer alır. Teknisyenler; ticaret meslek lisesi, endüstri meslek lisesi gibi  liselerden mezun olurken teknikerler, üniversitelerin ön lisans bölümlerinden mezundurlar. Teknikerler çalıştıkları kurumda mühendis ve doktor pozisyonundaki kişilere teknik destek sağlamak için bir nevi yardımcı olarak  görevlendirilirler. Teknikerler gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra birçok farklı iş kolunda çalışabilirler. Ek olarak kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri kariyerleri için oldukça önemlidir. Tıp, eczacılık, veterinerlik, inşaat, makina, elektrik ve elektronik   alanlarında eğitimlerini tamamladıktan sonra görev yaparlar. İş süreçlerini düzenlemek, kontrol etmek, personelin çalışması takip etmek, etkin çalışmalarını sağlamak gibi görevlerinin olmasıyla birlikte bir nevi yönetici konumundadırlar.  İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerin yanı sıra Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde İnşaat teknikerliği iş ilanları bulunur. İnşaat teknikerleri, inşaat  projelerindeki  malzemelerin  maliyetlerini hesaplayarak gerekli alet ve ekipmanların tedarik edilmesinden yapıların tasarımları ile ilgili alıcılara gerekli bilgilerin sunulmasına kadar çeşitli görevler üstlenir. İnşaat sahasının denetlenmesinden projelerin takibine kadar gerek idari büroda, gerekse sahada çeşitli görevleri bulunur. Teknikerler; problem çözme yeteneği olan, dikkatli, ayrıntıya önem veren, pratik, sorumluluk bilinci gelişmiş, iletişim becerileri güçlü, iş bilgisine sahip, takım çalışmasına önem veren kişilerdir. İnşaat teknikeri iş ilanları Ankara şehrinde bulunan çeşitli şantiye ve ofiste çalışacak, deneyimli yada deneyimsiz adaylar arar.

Teknikerlik İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Teknikerlerin çeşitli iş kollarında çalışması mümkündür. Genel olarak iş bilgisinin iyi derecede olması, işini büyük bir özveri ile yapıyor olması, hızlı ve pratik karar karar verme yeteneğine sahip olması oldukça önemlidir. Gıda teknikerliği iş ilanları içerisinde İstanbul, Bursa, İzmir ve Afyon illerinde yer alan ve gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar mevcuttur. Üniversitelerin gıda teknikerliği yüksek okullarından mezun adaylara yönelik ilanlar bulunur. Gıda teknikeri iş ilanları İzmir şehrinde ikamet eden veya edebilecek adayların başvurularını bekler. İş ilanları dikkatle incelenerek belirtilen şartlara uygun olan kişilerin başvuru yapması son derece önemlidir. Bu alanda yayınlanan iş ilanları incelendiğinde; işini seven, seyahat engeli olmayan, Microsoft Office programlarını kullanabilen, raporlama yeteneği olan, iletişim yönü güçlü, takım çalışmasına yatkın olan kişilerin arandığı görülür. İş başvurusunda bulunacak olan tekniker adayı, iş tanımını ve gerekli şartları inceleyerek başvuru yapmalıdır.

Tekniker Ne İş Yapar?

Tekniker, farklı iş kollarında çalışsa da genel anlamda yönetici yardımcısı, denetleyici, programlayıcı konumundadır. Hemen hemen her sektörde mutlaka tekniker görevini yürüten bir personel olduğu görülür. Gıda teknikerinden elektrik teknikerine, anestezi teknikerinden mekatronik teknikerine, eczane teknikerinden ameliyathane teknikerine kadar çeşitli alanlarda görev alırlar. Ek olarak Anestezi teknikerliği iş ilanları oldukça fazla olup en az 2 yıl deneyimli olma şartı aranır. Hangi sektör ve iş kolunda olursa olsun tekniker; güleryüzlü, alanındaki yenilikleri takip edip sürekli öğrenmeye çalışan, kullanılacak cihaz ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanabilen kişiler olmaldır. Ayrıca kullanılacak ilaçları ve bu ilaçların takibini yapabilecek teknikerler için yayınlanan iş ilanları da mevcuttur.

Teknikerlerin Eğitim Süreleri Ne Kadardır?

Teknikerlik mesleği için üniversitelerin 2 yıllık meslek yüksekokullarından mezun olunması gerekir.  Ticaret meslek liseleri, sağlık meslek liseleri ve endüstri meslek liseleri gibi liselerden mezun olan teknisyenler de üniversitelerin ilgili ön lisans bölümlerini tercih edebilirler. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler ilgili alanlarda yayınlanan tekniker iş ilanlarına başvuruda bulunabilirler. 

Teknikerlerin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Çalışılan iş koluna göre farklılık gösterse de genel olarak teknikerlerin görev ve sorumlulukları benzerdir. Kayıt oluşturmak, yapılan işin tüm aşamalarını takip etmek, sorunları gidermek, satın almaları yapmak gibi görev ve sorumlulukları bulunur. Veteriner teknikerliği iş ilanları sayfasında Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok il için veteriner teknikeri eleman arayışı vardır. Veteriner teknikerlerin, evcil veya çiftlik hayvanlarının sağlıklı olmaları adına aşılanması, beslenmesi, yetiştirilmesinde veteriner hekime yardımcı olma görevleri bulunur. 

Teknikerler Hangi Sektörler İş İlanı Bulunur?

Teknikerlik mesleğinin, elektrik teknikerliğinden inşaat teknikerliğine, makine teknikerliğinden gıda teknikerliğine, anestezi teknikerliğinden ameliyathane teknikerliğine kadar çok geniş bir iş alanı mevcuttur. Anestezi teknikeri iş ilanları deneyimsiz yada deneyimli olarak yayınlanırken anestezi teknikerliği önlisans programlarından mezun olma şartı mutlaka aranır. Bunun yanı sıra Ameliyathane teknikerliği iş ilanları için yine ön lisans mezunu olma şartı ile çoğunlukla en az 2 yıl deneyimli olunması beklenir.

Eczane Teknikeri Görevi ve Çalışma Alanları Neresidir?

İstanbul, Ankara, Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde eczane teknikerliği iş ilanları yayınlanır. Hastanelerin eczane bölümleri, özel eczaneler ve  ilaç depolarında çalışabilirler. Eczane teknikeri, sağlık meslek yüksekokulu bünyesinde yer alan eczane hizmetleri bölümü önlisans programı mezunu olarak ilaç üretim laboratuvarları ve  hastanelerin eczane birimlerinde görev alabilir. İlaç hakkında tüm bilgilere sahip olarak kullanıcılara, ilaçların etki ve yan etkileri hakkında bilgi vererek doğru ilaç kullanımı konusunda yardımcı olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Teknikerlik iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Teknikerlik için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Teknikerlik iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Teknikerlik iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Teknikerlik iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Teknikerlik iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Teknikerlik iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Teknikerlik iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur