3

Trabzon İnşaat Mühendisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İnşaat Mühendisi cancel
Trabzon cancel

Trabzon İnşaat Mühendisi İş İlanları

Trabzon ili, Karadeniz Bölgesi'nin nüfus ve gelişmişlik bakımından önde gelen illerinden bir tanesi. Trabzon'da gelişmiş pek çok ilçe bulunup, bu ilçe ve il merkezinde çok sayıda iş imkanı bulunur. İlde artan nüfus ve sektörlere paralel olarak inşaat faaliyetleri de hız kazanır. Bu doğrultuda Trabzon’da iş imkanı bulunan mesleklerden biri inşaat mühendisliği olarak ön plana çıkar. Trabzon’da inşaat mühendisi iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. Trabzon inşaat mühendisi arayanların oluşturduğu ilanlardaki açıklamaları okuyabilir ayrıca bu ilanları filtreleme ve sıralama özelliklerini kullanarak detaylandırabilirsin. Sen de ilanları bu kapsamda değerlendirmenin ardından sana uygun olduğunu düşünüyorsan başvuru yapabilir ve Trabzon'da inşaat mühendisi olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Trabzon’da İnşaat Mühendisi Olmak İçin Gerekenler

Trabzon'da inşaat mühendisi olmak için senden istenen kriterler ilana göre farklılık gösterebilir. Farklı Trabzon inşaat mühendisi iş ilanlarında aranan benzer kriterler arasında;

  • Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde bulunan 4 yıllık inşaat mühendisliği bölümünden mezun olmak, 
  • Bölümün gerektirdiği bilgisayar programı ve bilgiye hakim olmak,
  • Departmana uygun yetkinlikleri taşımak 

gibi özellikler bulunur. Aynı zamanda bazı işverenler yabancı dil bilgisi, deneyim ve  erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olma şartı gibi özel şartlar da isteyebilir. Sen de taşıdığın şartları oluşturduğun özgeçmiş ile belirterek ilanlara başvuruda bulunabilir ve Trabzon'da inşaat mühendisi olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Trabzon’da İnşaat Mühendisi İş Tanımı

Trabzon'da inşaat mühendislerinin yaptığı işler çalışılan firmanın beklentisi doğrultusunda farklılaşabilir. Özellikle departman bakımından farklılık gösterebilen iş tanımı, güncel Trabzon inşaat mühendisi iş  ilanlarının açıklamalarında belirtilir. İnşaat mühendislerinin görevi genel olarak şantiyede veya üstlendiği projede işlerin takibini yaparak projeyi gerekli çizimlerle desteklemek şeklinde. Trabzon’da inşaat mühendisleri, saha ve şantiyede teknik kontrolleri yaparak, eksik noktaları raporlar. Bu eksiklerin tamamlanmasına kadar olan süreci yöneterek projenin güvenilirliğini sağlar. Ayrıca proje bütçesini belirlemek, iş güvenliğini sağlamak, kendine bağlı çalışan mavi yakayı yönlendirmek, etüt ve analizler gerçekleştirmek ve projeye ilişkin çizim programları ile tasarımlar yapmak gibi görevleri de bulunabilir. 

Trabzon’da inşaat mühendisi iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

İnşaat mühendisi iş ilanları Trabzon’a Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. İlanlar için, aradığın il kısmına ‘Trabzon’ ve pozisyon kısmına ‘inşaat mühendisi’ yazarak tüm ilanları görüntüleyebilirsin. Ardından filtreleme ve sıralama özellikleri ile ilanları kendi isteklerine göre daraltabilirsin. İlanlar arasında sana uygun olan ilan bulunmuyorsa alarm özelliğini aktif ederek ilan düştüğünde direkt olarak haberdar olabilirsin.

Trabzon’da inşaat mühendisi iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri bulunur?

Trabzon'da inşaat mühendisliği pozisyonunda farklı çalışma şekillerine sahip iş ilanları bulunur. İlanlarda çalışma şekillerinden bir kısmı full time iken, proje bazlı çalışma şekline sahip de bazı ilanlar bulunur. İlde yürütülen inşaat faaliyetlerinde stajyer öğrenciler de dönemsel olarak iş imkanı bulabilir. Trabzon'da bulunan inşaat mühendisi iş ilanlarını çalışma şekli bakımından filtreleyerek istediğin çalışma şekline sahip ilanları görüntüleyebilirsin.

Trabzon’da inşaat mühendisi iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Trabzon'da bulunan inşaat mühendisi iş ilanlarına başvuru yapmak için Kariyer.net'te bulunan ilanları görüntüleyerek ‘başvur’ seçeneğine tıklaman yeterli. İlanlara başvuru yapmak için, seninle ilgili nitelikleri tanımladığın özgeçmiş ve firmaya iletmek istediğin mesajı bulunduran ön yazı ile başvuru yapabilirsin. Başvuru yaptığın anda oluşturduğun özgeçmiş ve ön yazı, iş veren firma ile paylaşılır ve başvurun değerlendirmeye alınır.

Sıkça Sorulan Sorular

Trabzon'da inşaat mühendislerinin çalışma ortamı nasıldır?

Trabzon’da inşaat mühendislerinin çalışma ortamı çalışılan sektöre ve firmaya göre değişkenlik göstermektedir. İnşaat mühendisleri genellikle yoğun tempoda çalışmaktadırlar. Hem sahada görev alan hem de proje üreten inşaat mühendisleri için durum aynıdır. İnşaat mühendisleri genellikle şantiyelerde, yapı denetim firmalarında ve üretim tesislerinin yapımında görev almaktadırlar. Ofis ortamında denetim mühendisi olarak çalışan mühendislerde bulunmaktadır. Ofis ortamı saha ortamına nazaran daha az yorucu bir ortamdır. Saha ortamında toz, gürültü, uzun süre ayakta durma, hava şartlarının olumsuz olması, iş kazı geçirme gibi durumlarla karşılaşabilirsin. Çalışma saatleri genellikle standart olmakla beraber hafta sonu da çalışabileceğin durumlar olabilir. Saha ortamında işinin ne zaman biteceği belirsiz olabileceği gibi geç saatlere kadar çalışabilirsin. İnşaat mühendisi çalışırken mimar, makine mühendisi, elektrik mühendisi, teknik ressam ve iş güvenliği uzmanı gibi çeşitli meslek gruplarıyla birlikte çalışabilmektedir.

Trabzon'da inşaat mühendislerinin kullandığı programlar hangileridir?

Trabzon’da inşaat mühendisleri bazı programlar kullanmaktadır. Kullanılan programlar işi kolaylaştırmakla beraber inşaat mühendislerinin bilmesi gereken programlardır. Bu programlar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Programlardan bazıları şunlardır; AutoCAD, Civil 3D, MS Excel, MS Word ve Powerpoint, STA4CAD, IDECAD, Primavera P6, MS Project, SAP2000, ETABS, Tekla Structures, Revıt ve Navısworks, SAP ( ERP), 3Ds MAX, Plaxis, NETCAD ve Pyhton. İnşaat mühendislerinin en çok tercih ettiği programlar bunlardır. Yapılan işe göre kullanılan programlarda değişiklik göstermektedir. İnşaat mühendisinin bu programlardan bazılarına sahip olması iş başvurularında önemli avantaj sağlayacaktır.

Trabzon'da inşaat mühendisleri hangi pozisyonlarda çalışabilir?

Trabzon’da inşaat mühendisleri için çeşitli pozisyonlarda iş imkanı bulunmaktadır. Kariyer.net üzerinden hızlı ve rahat bir şekilde CV oluşturup inşaat mühendisleri için yayınlanmış iş ilanlarına göz gezdirebilir, iş başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Trabzon'da inşaat mühendisleri hangi kriterlere sahip olmalıdır?

Trabzon’da inşaat mühendisleri bazı kriterlere sahip olmalıdır. Bu kriterler hem işveren için önemlidir hem de mesleğin en iyi şekilde yerine getirilmesi için önem arz etmektedir. Kariyer.net’ e girerek işverenlerin inşaat mühendislerinde aradığı kriterlere göz atabilirsin. Öncelikle inşaat mühendisleri bazı bilgisayar yazılımlarına ve programlarına hakim olmaları gerekmektedir. Proje yönetebilme kabiliyetinin bulunması gereklidir. Bütçeye uygun olarak çalışmak ve son teslim tarihli projelerde başarılı olmak oldukça önemlidir. İnşaat mühendisleri farklı meslek gruplarıyla çalışabildikleri için takım çalışmasına yatkın ve yönetime yatkın olmalıdırlar. İyi derecede iletişim becerisine sahip olmak her meslekte önemli olduğu gibi inşaat mühendisliğinde de oldukça önemlidir. Erkek adaylar için ise askerlik yükümlülüğünün bulunmuyor olması çoğu işveren için önemlidir.

notifications İş Alarmı kur