Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
36616

Üniversite - Mezun İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üniversite - Mezun cancel
Pimsun Makina Otom. Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd.

Satış Pazarlama Sorumlusu

Pimsun Makina Otom. Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd.
Ankara
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Decathlon Türkiye

Event Facilitator Of Maltepe Park

Decathlon Türkiye
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
KOTON

Kasiyer - İzmit Arasta Avm

KOTON
Kocaeli
Başvurmak için
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 100 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Üniversite - Mezun İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Ankara Lise - Öğrenci İş İlanları , Adana Muhasebe İş İlanları , Bursa Yeni İş İlanları , İstanbul(Asya) Üsküdar İş İlanları , Ankara Makine Mühendisi İş İlanları

Üniversite Mezunu İş İlanları

Üniversite mezunlarına uygun pek çok iş ilanı bulunur. Bu iş ilanları farklı sektörlerden firmalar tarafından farklı pozisyonlar için yayınlanabilir. Üniversite mezunu unvanını alan kişiler, genellikle kendi sektöründe bulunan güncel üniversite mezunu iş ilanları seçeneklerine başvurur. Üniversite eğitimini yeni tamamlayan adaylar, deneyimsiz üniversite mezunu iş ilanları kategorisini inceleyebilir. Öğrencilik döneminde staj yapmış ve mezuniyet sonrasında çalışmış kişiler, deneyimli üniversite mezunu ilanlarına başvurma şansına sahip olur. 

Üniversite Mezunu İş Olanakları

Lisans ya da ön lisans programını başarıyla bitiren kişiler, üniversite mezunu unvanını alır. Üniversitelerde çeşitli fakülteler, yüksekokullar ve meslek yüksekokulları bulunur. Öğrenciler tercihlerine ve puanlarına göre üniversitelerde belirli alanlarda eğitim alır. İş olanakları ise öğrencinin mezun olduğu bölüme göre değişebilir. Üniversite mezunu iş ilanları için başvuru yapmak isteyen aday, mezun olduğu bölüm ile ilgili seçeneklere yönelmelidir. Şehirlere göre değişkenlik gösteren üniversite mezunu iş ilanları, lisans ve ön lisans mezunları için farklı iş olanakları sunar. Örneğin, yetiştirilmek üzere üniversite mezunu iş ilanları yayınlanır. Bu ilanları yayınlayan firmalar, üniversiteden mezun olan öğrencilerin tecrübe kazanmasına imkan tanır. Öte yandan üniversite mezunları farklı çalışma sistemleri ile de istihdam edilebilir. Üniversite mezunu iş ilanları İstanbul gibi kategorilerde; freelance, part time, home ofis veya proje bazlı çalışma seçenekleri görülür. 

Üniversite Mezunu İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Üniversite mezunu olan kişilerin, başarıyla tamamladıkları bölümle alakalı iş bulma imkanı vardır. İş arayışında olan üniversite mezununun, iş ilanlarında dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Özellikle yeni üniversite mezunu iş ilanları kategorisindeki seçenekler, genellikle tecrübe kriteri içermez ve adaylara tecrübe kazanma imkanı sunar. Bu kapsamda bazı firmalar personel arayışlarını, tecrübesiz üniversite mezunu iş ilanları kategorisinde yayınlar. Ancak bazı firmalar üniversiteden yeni mezun olan adaylardan da belirli düzeyde tecrübe talep edebilir. Bu sebeple, üniversite eğitimi sırasında öğrencilerin staj yapması avantaj sağlar. İş tanımları, çalışma saatleri ve işverenin sunduğu diğer tüm koşullar detaylı bir şekilde incelenmelidir. Adaylar, kendisine uygun ilanlara başvuru yaparsa işe kabul edilme ihtimalini artırır.

Üniversite Mezunları İçin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Üniversitelerin sunduğu eğitim sisteminde birçok yetkinlik bölümü bulunur. Bu bölümlerden herhangi birini başarıyla tamamlayan kişilerin tercih edebilecekleri üniversite mezunu iş ilanlarında farklı çalışma koşulları sunulur. Yarı zamanlı, tam zamanlı, freelance veya home ofis olarak çalışabilecekleri birçok iş ilanı bulunur. Çalışma koşulları, mesleklere bağlı olarak farklılık gösterir. Bazı meslekler sahada çalışma gerektirirken, bazı meslekler ofislerde, bilgisayar başında icra edilir.  4 yıllık üniversite mezunu iş ilanları, staj şartı da sunabilir. Bu sebeple eğitim süresi içerisinde veya mezuniyet sonrasında staj yapılması gerekebilir. Çalışma şartları arasında yer alan çalışma saatleri de mesleğin şartlarına göre değişir. Örneğin bazı 2 yıllık üniversite mezunu iş ilanları adaylardan seyahat kısıtlaması olmama özelliğini şart olarak sunabilir. Bu şart kapsamında kişinin işe bağlı olarak seyahat etmesi gerekebilir. 

Üniversite Mezunu Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Üniversite eğitimi almak için ilk şart, liseden mezun olmaktır. Ardından ÖSYM’nin düzenlediği sınavlara girmek gerekir. Adayların sınavda aldığı puana göre başarı sırası belirlenir. Akabinde adaylar tercih yapar. Sıralamaya ve tercih listelerine göre adaylar  üniversiteye girmeye hak kazanır veya kazanamaz. Üniversiteye giren adaylar, eğitimini başarıyla tamamlaması durumunda üniversite mezunu olur. Bu sayede kişi okuduğu alanda yetkin olma şansını elde eder. Üniversite mezunlarının okulu bitirdikten sonra kazandıkları belgeye diploma adı verilir. Diploma, adayın aldığı eğitimi ve öğrendiği bilgileri kanıtlar niteliktedir.

Üniversite Mezunu Kişiler Hangi Sektörlerde İş Bulur?

Üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından mezun olan kişiler, kendi bölümleriyle alakalı iş imkanına sahip olur. Örneğin Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olan kişi, KPSS’ye girip başarılı olması durumunda devlet okullarında öğretmen olarak görev yapabilir. Ayrıca özel okullarda Türkçe öğretmenliği yapılabilir. Bu kapsamda her üniversite mezununun iş alanı ve imkanı aynı değildir. Mezunlar, tamamladığı bölüme göre farklı sektörlerde iş bulabilir.

Üniversite Mezunu Nasıl İş Bulur?

Üniversite mezunları, kariyer.net üzerinden çeşitli iş imkanlarına ulaşabilir. Adaylar, mezun oldukları bölümle alakalı iş ilanlarını filtreleme yaparak listeleyebilir. Adayın yaşadığı şehir, çalışma koşulları veya farklı filtreler de işaretlenerek istenen iş kolaylıkla bulunabilir. Aday, kriterlerini karşılayabileceği ilanlara başvuru yaparak işe kabul edilme ihtimalini artırabilir. 

Üniversite Mezunu İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Üniversite mezunu olan kişinin yetkinliklerine göre tercih edebileceği iş ilanları farklı kategorilerde kariyer.net sitesinde yer alır. Aday yetkin olduğu bölümü seçerek bir iş araştırması yapar ardından iş ilanının sahip olduğu şartları inceleyerek kendine uygun olup olmadığına karar verir. Bu aşamada özenli CV ve istek mektubu hazırlamak çok önemlidir. Ardından aday ilanda belirtilen yönergeleri takip ederek başvuruyu tamamlayabilir.