89

Üniversiteler İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üniversiteler cancel
Sabanci Üniversitesi
İş Geliştirme Mühendisi
Sabanci Üniversitesi
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Proje Bazlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sabanci Üniversitesi
Kalite Mühendisi
Sabanci Üniversitesi
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
İstanbul Bilgi Üniversitesi
BT Operasyon Uzmanı
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

İstanbul Bilgi Üniversitesi
Erasmus Değişim Programları Uzmanı
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Üniversite İş İlanları

Türkiye’de çok sayıda üniversite bulunması ve bu sayının her geçen gün artmasıyla beraber kişiler üniversitelerde çalışmaya yönelmiştir. Bugün ülkenin her şehrinde üniversite bulunur. Üniversite sayısının çokluğu iş imkânını da beraberinde getirir. Üniversite sektörü iş ilanları günümüzde popülerlik kazanmıştır. Pek çok üniversite, çeşitli pozisyonlarda iş ilanları yayınlar. Üniversiteler, bünyelerinde birçok pozisyon için istihdam sağlar. Üniversitelerde; akademisyen, çaycı, kütüphane görevlisi, temizlikçi ve güvenlik görevlisi gibi pek çok pozisyonda çalışmak mümkündür. Her şehirde üniversitenin olması iş konusunda kişilere geniş yelpaze sunar. Çalışma hayatlarına üniversite ortamında devam etmek isteyen kişiler, istedikleri üniversitelerin kariyer.net’teki sayfalarında yer alan iş ilanlarını takip edebilir. Üniversitede akademisyen ya da araştırma görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerse üniversitelerin açtıkları sınavları takip ederek iş fırsatlarını yakalayabilir. Üniversitede öğretim görevlisi olmak dışında çeşitli pozisyonlar için de aktif üniversiteler sektörü ilanları takip edilerek başvuru yapılabilir. 

Üniversite Çalışanı Ne İş Yapar?

Üniversitede çalışan olmak oldukça geniş bir anlam taşır. Ne olmak istediğin, akademik kariyerin, eğitim seviyen, yabancı dil yeterliliklerin gibi konular üniversitede bulacağın işi belirler. Ayrıca üniversite kampüslerinin şehirlerden neredeyse özerk aynı bölgeler hâline geldiğini de göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yüzden üniversite içerisinde akademisyenden çaycıya kadar çeşitli pozisyonlarda çalışmak mümkün olur. Buralarda görev almak için 18-24 yaş ortalamalı insanlar ile anlaşabilmen gerekir. Üniversitede yapabileceğin işler sınırsız olmakla birlikte bu kültürün getireceği gerekliliklere de hazır olmalısın. Ayrıca üniversite içerisindeki part-time güncel üniversiteler sektörü iş ilanları için daha çok üniversite öğrencilerinin tercih edilmesi de üniversitelerin prensiplerinin sonucu olarak ortaya çıkar.

Üniversiteler sektörü iş ilanları daha çok genç çalışanları tercih etse bazı akademisyenlik, araştırma görevlisi gibi işler için deneyimli ve akademik araştırma alanında çeşitli yayınları olan kişiler tercih edilir. Ancak burada da üniversiteler sektörü iş ilanları bay veya kadın fark etmeksizin kurumun iş alım kuralları ve prensipleri de önemli rol oynar. Bazen de üniversiteler akademik yeterlilik ve anlatabilme gibi özellikleri daha çok önemser. İstanbul üniversiteler sektörü iş başvurusu yaparken farklı kriterler isterken, Isparta ilindeki kurumlar daha farklı yeterlilikler isteyebilir. Ayrıca üniversite sekreterlikleri, bilgi işlem daireleri veya öğrenci işleri gibi birbirinden farklı alanlarda da idari işlerin yürütülmesi için birçok kişinin istihdam edilmesi gerekir. 

Üniversitede Çalışan Olmak için Hangi Belgelere ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Her meslek dalında olduğu gibi üniversiteler sektörü için açılan iş ilanlarındaki yeni çalışan alımlarında da birçok kriter bulunur. İş alımı yapan firmaların ilan açıklamalarına koyduğu bu kriterler, gerek akademik gerekse psikolojik açıdan bu meslek için yeterlilik faktörü sayılır. Üniversitede çalışanların sektörleri farklı olduğu için üniversiteler sektörü iş ilanları bayan veya bay fark etmeden senin için bu gereksinimleri belirten liste şu şekilde oluşturulabilir:

  • Rektörlük için minimum doktora düzeyinde eğitim istenir.
  • Dekanlar, rektör tarafından atanırken belirli bir alanda doktora ve akademik çalışmaya sahip olmayı gerektirir.
  • Akademisyenler belirli sınavlardan geçirilerek seçilir. 
  • Asistan seçimi kriterleri, üniversiteler arasında değişkenlik gösterir. En az lisans eğitimi istenir.
  • Temizlik görevlisinin en az lise mezunu olması beklenir.
  • Memur, devlet üniversitelerinde KPSS ortaöğretim puanı ile atanır
  • Teknisyen, devlet üniversitelerinde KPSS ortaöğretim puanı ile atanır.
  • Hemşire olarak üniversitede görev alman için lisans eğitimini tamamlamış olman gerekir.
  • Güvenlik görevlileri ilgili üniversitelere şirketlerin anlaşmalarına göre atanır. 

Üniversitede Çalışmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Üniversitede çalışmak için bu ortamının gerektirdiği bazı özelliklere sahip olmak gerekebilir. Üniversite ortamının dinamizmi ve yoğunluğu diğer işlere göre farklı seyredebilir. Bu nedenle burada çalışacaksan kendini sürekli geliştirmeli, dinamik ve cana yakın olmalısın. Üniversiteler sektörü iş ilanları yeni eleman alımlarında ulaşım da önemli konular arasında yer alır. Ayrıca açılan ilanlardaki nitelikleri taşıdığına, doğru eğitim düzeyi ve tecrübeye sahip olup olmadığına da emin olman gerekir. Üniversitede çalışan olmak için yayınlanan ilandaki özelliklere uyum sağlıyorsan kariyer.net’ten başvurunu hemen yapabilirsin. 

Üniversitelere iş alımı var mı?

Her sektörde olduğu gibi üniversiteler sektörü eleman ilanları da eğitim ve farklı alanlardaki boş pozisyonları doldurmayı amaçlar. Farklı niteliklerdeki yüzlerce aktif ilan, gerekli koşulları sağlayan herkes için başvuruya açıktır. Sen de bu alanda görev almak istiyorsan kariyer.net’ten iş başvurusu yapabilirsin. Üniversiteler sektörü iş ilanları kadın veya erkek fark etmeksizin tüm nitelikli iş imkânlarını listeleyerek aradığın seçeneği bulabilirsin

Üniversitelerin çalışma ortamı nasıldır?

Üniversite sektörü iş ilanları için başvuruda bulunmadan önce dikkate alman gereken önemli bir husus da çalışacağın ortamdır. Kurumdan kuruma değişiklik gösteren çalışma ortamları, üniversite çalışanları için benzer mekânlar sunar. İş hayatına atılan bu meslek grubu genellikle kampüs binası, oda, ofis gibi üniversitelerin kapalı alan ortamlarında görev alır. Sen de bu mekânlarda mesleğini icra etmek istiyorsan kariyer.net’i ziyaret ederek, gerekli başvuru adımlarını atabilirsin.

Üniversite iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Üniversite sektörü alanında yayınlanan ilanlarda belirtilen kriterleri sağlayan; yani gerekli eğitimi almış, belirtilen süre kadar deneyim sahibi olan, eğitimle ilgili kurumlarda bulunmayı ve belli alanlarda kendini geliştirmeyi hedef olarak belirleyen herkes bu ilanlara başvurabilir. Eğer sen de bu meslek grubuna dâhil olmak istiyorsan, kariyer.net’ten ilgili alandaki ilanları tek tek inceleyerek sahip olduğun nitelikleri gözden geçirebilirsin.

Üniversite iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir ?

Üniversiteler sektörü iş ilanları için aranan kriterler; eğitim, sertifika, yabancı dil, deneyim süresi gibi maddelerdir. Bu kriterler ilandan ilana değişebileceği gibi, ilanı yayınlayan kurum ve kuruluşların çalışma ortamına göre de şekillenebilir. Sahip olduğun özelliklere göre üniversitelerde alacağın iş pozisyonu ve buna bağlı olarak maaş niceliğin de değişecektir. kariyer.net’ten eleman talebi olan işverenlere güncel özgeçmişini göndererek kariyerinde yeni bir sayfa açabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi meslek grupları üniversitelerde çalışabilir?

Üniversitelerde iş ilanı kategorisinde; öğretim üyesi ve herhangi bir branşta uzman eğitimci arayışları öne çıkar. Maaşlı veya sözleşmeli olarak alınacak eğitimciler; doktor, yazılımcı, asistan gibi çeşitli unvanlara sahip olabilir. Öte yandan üniversitelerin özlük işleri için de farklı mesleklerden çalışanlara ihtiyacı olur. Etkinlik uzmanı, yönetici, ulaşımcı, muhasebeci, reklamcı, bilişimci, halkla ilişkiler uzmanı gibi pozisyonlar için iş ilanları yayınlanır. Diğer yandan elektrik, bilgisayar gibi konular için teknik personeller üniversite bünyesinde iş imkanı bulabilir.

Üniversite iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Üniversitelerde çeşitli pozisyonlar için çalışan ihtiyacı bulunur. Üniversitelere eğitimci olarak başvuracak adayların yeterli düzeyde diploma sahibi olması gerekir. Üniversitelerin hizmet birimleri için açılan ilanlarda ise eğitim düzeyi yerine tecrübe gibi kriterler öne çıkar. Bu bağlamda özel üniversiteler tarafından pek çok kişiye uygun iş ilanı açılır.

Üniversite iş ilanları en çok hangi şehirlerde yayınlanır?

Üniversite iş ilanları, üniversitelerin bulunduğu tüm şehirlerde görülür. Fakat birden fazla üniversiteye sahip, büyük ölçekli üniversitelere ev sahipliği yapan kentlerde daha fazla ilan bulunur. Bu kapsamda adaylar İstanbul gibi şehirlerde çeşitli iş imkanlarına ulaşabilir. Ankara, İzmir ve Eskişehir kentleri de bu alandaki ilan yoğunluğuyla öne çıkar.

Özel üniversitelerde hangi işi ilanları yayınlanır?

Özel üniversiteler, öncelikle alanında uzman ve diploma sahibi eğitimciler için iş ilanları yayınlar. Öte yandan üniversitelerin iç işleyişini oluşturan yönetim ve hizmet birimleri için de personel ihtiyacı bulunur. Bu bağlamda adaylar; uzman eğitimci, doktor, mühendis, muhasebeci, pazarlamacı, iktisatçı, insan kaynakları uzmanı, iletişimci veya reklamcı olarak özel üniversitelerde iş imkanı bulabilir. Diğer yandan tasarım, tamir, bakım, onarım gibi konularda uzman; yazılımcı, grafiker, teknisyen veya vasıfsız personel için özel üniversiteler tarafından iş ilanları açılır.

notifications İş Alarmı kur