keyboard_arrow_down
236

Üretim Planlama Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Üretim Planlama Sorumlusu cancel
WEMSEY
Üretim Planlama Sorumlusu
WEMSEY
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Korkmaz Mutfak Eşyaları San ve Tic. A.ş.
Üretim Planlama Sorumlusu
Korkmaz Mutfak Eşyaları San ve Tic. A.ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Like Tekstil San. ve Tic. A.Ş.
Üretim Planlama Sorumlusu
Like Tekstil San. ve Tic. A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

EREN RAF SAN.ve TİC.A.Ş.
Üretim Planlama Sorumlusu
EREN RAF SAN.ve TİC.A.Ş.
İstanbul(Avr.), Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

O

Üretim Planlama Sorumlusu
OYA SİNEM ÖZGÜN
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Üretim Planlama Sorumlusu İş İlanları

Üretim planlama sorumlusu iş ilanları; sanayi, ticaret, lojistik, tekstil, ilaç, makine sanayi, gıda ve daha birçok farklı sektörlerde iş olanaklarını karşına çıkarır. Bu sektörlerin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere, diğer birçok şehirde de istihdam fırsatları yaratması söz konusudur. Üretim planlama sorumlusu olarak yaşadığın veya çalışabileceğin illerde bulunan işletmelerde, işletmelerin belirli arz hedeflerini yerine getirmen ve bu arz hedeflerini her geçen dönemde daha da çok büyütmen gerekir. Güncel üretim planlama sorumlusu iş ilanları vasıtasıyla kariyer hedeflerine uygun, yaşadığın veya çalışmak istediğin bölgede olan, çalışma koşulları ve senden beklentileri konusunda uyuştuğunu düşündüğün istihdam fırsatlarından dilediğin gibi yararlanabilirsin.

Üretim Planlama Sorumlusu Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Üretim planlama sorumlusu arayanlar, adaylardan belirli özelliklere sahip olmalarını talep edebilir. Bu özelikleri de şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Üretim planlama sorumluları üretim süreçleriyle tedarik zinciri arasında kusursuz bir bağ oluşturmalıdır.
 • Üretime dair sürekli olarak analizler yaparak analizler sonucunda üretim planlamalarının ve hedeflerinin ölçeğinin büyütülmesi, üretim planlama sorumlularının sahip olmaları gereken özelliklerden bir diğeridir.
 • Yüksek iletişim becerileri son derece önemlidir. Tedarikçiler, üretim elemanları, yöneticiler ve üretim alanında uzaktan yakından ilgisi olan tüm kişi veya kurumlarla iyi bir iletişime sahip olmak gerekir.
 • Üretim verimliliğinin sağlanması adına sürekli olarak geliştirmeler yapılmalıdır.
 • Üretim sorunlarının tespit edilmesi ve sorunların en verimli şekilde çözüme kavuşturulması, üretim planlama sorumlusu konusunda sahip olunması gereken özelliklerden bir diğeri olarak tanımlanabilir.

Üretim Planlama Sorumluları Ne İş Yapar?

Üretim planlama sorumlusu iş ilanları bayan veya bay adaylar için birçok iş tanımı içerir. Bu iş tanımları aslında söz konusu iş pozisyonunda hangi işlerin yapılacağını net bir şekilde gösterir. Üretim planlama sorumlularının işletmelerde yaptıkları temel işlerden şu şekilde bahsetmek söz konusudur:

 • Üretim için gerekli olan hammaddenin temin edilmesi ve bunun için tedarikçilerle sürekli olarak iletişim halinde olunması,
 • Üretim için hedeflerin kesin olarak yerine getirilmesi,
 • Müşteri talepleri ve üretim planlaması arasında doğru bağlantının kurulması,
 • Üretim kapasitesinin dönemsel olarak iyi bir şekilde analiz edilmesi ve buna bağlı olarak doğru personel sayısının tespit edilmesi,
 • Üretim ve personel vardiya planlamalarının doğru bir şekilde oluşturulup oluşturulmadığının kontrolü,
 • Ham madde temini konusunda alternatiflerin oluşturulması,
 • Personel, makine, vardiya, hammadde ve diğer tüm üretim elemanlarına dair verilerin toplanması ve analiz edilmesi gibi işler, üretim planlama sorumluları tarafından yapılması gereken işler olarak tanımlanabilirler.

Üretim ve planlama sorumlusu iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Üretim ve planlama sorumlusu iş ilanlarına öncelikle bu alanda gerekli mesleki eğitimleri almış olan, sonrasında ise bu alanda işletmelerin talepleri doğrultusunda gerekli deneyim şartlarını karşılayan adaylar başvuru sağlayabilirler. Ayrıca kariyer.net’te bulunan üretim planlama sorumlusu iş ilanlarında yer alan “İş Tanımı” ile “İlan Kriterleri” gibi detayları da karşılıyorsan, başvuru yapmanda herhangi bir sakınca yoktur.

Üretim ve planlama sorumlusu olmak için ne yapmak gerekir?

Üretim ve planlama sorumlusu olabilmen için üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun olman, en önemli kriterlerden biridir. Mezun olduğun mühendislik alanına yoğunlaşman ve bu alanda mesleki deneyimler elde etmen de önemlidir. Ayrıca çeşitli sertifika programlarına katılman ve eğitim döneminde gönüllü staj programlarında yer alman, bir işletmede üretim ve planlama sorumlusu olarak görev alabilmen konusunda önemli avantajlar elde etmene katkı sağlar.

Üretim ve planlama sorumlusu iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Üretim ve planlama sorumlusu iş ilanları bay adaylar için askerlik koşulunu genellikle barındırır. Ayrıca genel manada ilanlarda; eğitim düzeyi, cinsiyet, mühendislik alanı, lokasyon, talep edilen deneyim, bilinmesi gereken bilgisayar programları gibi çeşitli. unsurlar yer alabilir. Çalışan adaylarının ilan açıklamalarında yer alan bu gibi detaylara mutlaka dikkat etmesi önem arz eder. 

Üretim ve planlama sorumlusu iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Üretim ve planlama sorumlusu iş ilanlarının en önemli başvuru kaynaklarından biri kariyer.net’tir. Türkiye’nin dört bir yanından yayınlanan üretim ve planlama sorumlusu iş ilanlarını kendi taleplerin doğrultusunda filtrelemenin ardından, ilanlardaki “Başvur” seçeneğini kullanarak, önyazı ve özgeçmiş seçimlerini yapmanla birlikte iş ilanlarına kolaylıkla başvurunu iletebilirsin. İlan bildirimlerini açarak sana uygun yeni istihdam fırsatlarından anında haberdar olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Üretim planlama sorumlusu nerelerde çalışabilir?

Üretim planlama sorumluları, üretim odaklı olarak faaliyet gösteren fabrikalarda çalışırlar. Sen de üretime dayalı bir mühendislikten mezun olduysan ve bu dalda iş arıyorsan, üretim yapan fabrikalarda ya da firmalarda çalışabilirsin. Herhangi bir ilaç üretim fabrikasında, makine üretim fabrikasında, yazılım üretim firmasında ya da bunlara benzer üretim alanlarında çalışabilirsin. Türkiye’nin her şehrinde üretim faaliyetleri mevcut olduğundan, kendi alanına dair üretim yapan bölgeyi tercih edebilirsin. Her şehrin kendine özgü özellikleri olması sebebiyeti ile farklı alanlarda başvuru yapma imkanına sahipsin. İlaç sektöründeki üretim firmaları daha çok büyük şehirlerde yer aldığından oraları araştırabilirsin.

Üretim planlama sorumlusu ne mezunudur?

Üretim planlama sorumlusu olanlar, üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun olmalıdır. Üretim bazlı mühendislik mezunu olduğun takdirde, üretim planlama sorumlusu olman mümkündür. Mekatronik mühendisliği, makine mühendisliği, kimya mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği gibi üretim odaklı mühendisliklerden mezunsan bu işi yapabilirsin. Aynı zamanda uzay ve havacılık üzerine okuduysan ya da yazılım mühendisi isen yine üretim planlama sorumlusu olarak fabrikalarda iş bulman mümkündür. Kendi alanındaki fabrikalarda üretim planlama sorumlusu olarak görev alabilir ve üretim departmanında çalışabilirsin. Üretim planlama sorumlusu olarak, üretim temelli çalışmalar yürütürsün.

Üretim planlama sorumlusunun görevleri nelerdir?

Üretim planlama sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan üretim departmanında görev alırsın. Üretim, en temel noktadır. Çünkü diğer departmanlar ile planlı bir biçimde hareket edersin. Görevlerin, üretilecek ürünün kalitesini belirlemek, ürünü meydana getiren makinelerin ne denli işlevsel olduğunu tespit etmek, ürünün son durumunu kontrol etmektir. Aynı zamanda üretim esnasında yaşanan herhangi bir aksaklıkta da her şeyi planlı bir biçimde kontrol ederek, sıkıntıyı tespit etmen gerekir. Bunu yaparken de diğer departmanlar ile koordineli bir biçimde çalışman son derece önem arz eder. Projeleri yürütmek, kaliteli bir proje ortaya çıkarmak, finansal açıdan tespit yapmak için de diğer departmanlar ile çalışırsın.

Üretim planlama sorumlusu hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Üretim planlaması yaparken birçok hususta bilgi sahibi olman gerekir. Üretim planlaması gerçekleştirirken planlı bir biçimde hareket etmelisin. Her türlü işlemi anında takip edebilmelisin. Her olasılığı anında fark edebilmeli ve önlemini alabilmelisin. İşlerini daha basit bir hale getirebilmek için de yazılımlar kullanırsın. Kullandığın yazılımlar, işini daha planlı bir biçimde yürütmeni sağlar.

notifications İş Alarmı kur