13

Veteriner Sağlık Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Veteriner Sağlık Teknisyeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Veteriner Sağlık Teknisyeni İş İlanları

Türkiye’nin farklı yerlerinde çeşitli klinik ve hastanelerde hayvanların tedavilerini takip edebilecek ve onlarla ilgili cerrahi müdahaleleri yapabilecek veterinerlere ihtiyaç duyulur. Veteriner sağlık teknisyenleri özel kliniklerde çalışma imkanı yakalayabilirler. Türkiye’nin birçok farklı yerlerinde bulunan veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarına başvuru yaparak buralarda veteriner teknikerliği ya da teknisyenliği yapabilirsin. Ekip çalışmasına yatkınsan, kendini geliştirmeye açıksan ve aynı zamanda iş ilanı yayınlanan bölgede ikamet ediyorsan veteriner sağlık teknisyeni iş ilanların için başvuru yaparak hastanelerde ya da kliniklerde çalışmaya başlayabilirsin.

Veteriner Sağlık Teknisyeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Veteriner sağlık teknisyeni olmak için sahip olman gereken birtakım özellikler bulunur. Öncelikle hayvanların tedavilerini ve takiplerini yapabilecek derecede iş tecrübesine sahip olman ön koşuldur. Bunların yanı sıra serum takma, ilaç verme, damar yolu açma ya da kan alma gibi becerilere sahip olman da senden beklenen özellikler arasında yer alır. Hayvanları sevip işini zevk ile yapabileceksen veteriner teknisyeni iş ilanları için başvuru yapabilirsin. Ayrıca veteriner tekniker diploman varsa ve senden beklemen tecrübe aralığına sahipsen de bu iş ilanlarına kolayca başvuru yapabilirsin.

Veteriner Sağlık Teknisyeninin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Veteriner sağlık teknisyeni çalışma ortamları genel olarak çalışacağın şirketlerdeki hastane klinik ortamlarıdır. Çalışma koşulları şirketlere bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak vardiyalı ya da belli saat aralığında çalışabilecek sistemle yürür. Şehir içi ya da şehir dışı seyahat etmen gereken yerlerde de çalışabilirsin. Holdingler de belirli zamanlarda şehir dışına seyahat etmeni bekleyebilir. Bunların yanı sıra tüm yaş gruplarındaki hayvanları tedavi edebilir ve onlarla ilgili operasyonların yürütülmesini sağlayabilirsin. Veteriner sağlık teknikeri iş ilanlarına başvuru yaparak tecrübeni veteriner sağlık teknikeri eleman arayan firmalar için göstermeye başlayabilirsin.

Veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarına başvuru yapabilecek kişiler genel olarak veteriner teknikerliği ya da teknisyenliği önlisans diploma sahibi olmalıdır. Bunların yanı sıra en az üç yıl klinik ya da hayvan hastanesinde çalışmış olman da senden beklenir. Temel anatomi bilgisine sahip olman ve cerrahi malzemelerin bilgisine hakim olman da senden beklenen özellikler arasında gelir.

Veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net üzerinden iş ara butonuna tıklayabilir ve iş tanımına veteriner sağlık teknikeri yazabilirsin. Yaşamak istediğin şehirdeki iş ilanlarına ulaşmak istiyorsan da şehir butonuna yaşadığın şehri yazabilir ve karşına çıkan ilanlar arasından sana uygun olan ilana başvuru yapabilirsin. Filtre seçeneklerini kullanarak ilanları beklentilerine göre listeleyebilirsin.

Veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Konya veteriner teknikeri iş ilanları gibi farklı illere ait ilan detaylarında aranan kriterler arasında öncelikle ilgili bölümden mezun olmuş olman gelir. Bunların yanı sıra bazı şirketler senden şehir içi ya da dışında seyahat engelinin olmamasını ve aynı zamanda erkek adaylar için de asker hizmetini tamamlamış olmanı bekler. Bunların yanı sıra hayvanlar hakkında bilgilere sahip olman ve çalışacağın malzemelerle ilgili deneyim sahibi olman da senden beklenir.

Veteriner sağlık teknisyeni iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Veteriner sağlık teknikeri iş ilanları Ankara, İstanbul gibi şehirlerde yayınlanan ilanlara başvuru yapabilecek kişiler iş ilanlarının genel nitelikler ve iş tanımına uygun olan kişiler olmalıdır. Genel olarak veteriner sağlık teknikeri olarak çalışabilmek için sağlık okullarından mezun olmuş olman ve cerrahi malzeme bilgisine hakim olman beklenir. Bunların yanı sıra hastalık operasyon işlemlerinin yapılmasına dair teknik bilgilere sahipsen ve bu konularda deneyim sahibi isen bu şirketlerde çalışmak üzere iş ilanlarına kolaylıkla başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Veteriner sağlık teknisyeni nasıl olunur?

Teknisyenlik kavramı; ilgili mesleğin, meslek ve teknik liselerinden ilgili bölümden mezun olmayı ifade eder. Veteriner sağlık teknisyeni olarak görev almak istersen bu mesleğin bazı prosedürel şartları bulunur. Veteriner sağlık teknisyeni olman için ilköğretim veya ortaokul mezunu olman ve lise giriş sınavında yeterli puan ile Anadolu tarım meslek liselerinin veya tarım meslek ve teknik liselerine kabul edilmen gerekir. Daha sonra veteriner sağlık dallarında hizmet veren eğitim kurumlarından mezun olman bu mesleği icra etmen için yeterli olacaktır.

Veteriner sağlık teknisyeninin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Veteriner sağlık teknisyeni olarak görev aldığında bazı görev ve sorumlulukların bulunur. Veteriner hekimleri çalışılan işte asiste etmek ve yardımcı olmak temel görevlerindendir. Ayrıca hayvanlara veya bitkilere ilgili mevzuata ve mesleki bilgi ve becerine göre aşı yapabilirsin, hayvanların yakalanabileceği veya yakalandığı hastalıklara karşı koruyucu muayene yapabilirsin. Veteriner sağlık teknisyeni olarak büyük baş veya küçük baş hayvanlara kulak küpesi takabilirsin. Hayvanların kimliklendirilmesi işlemlerini gerçekleştirirsin. Ayrıca suni tohumlama da veteriner sağlık teknisyeninin diğer görevlerindendir.

Veteriner sağlık teknisyeni kaç yıl okur?

Veteriner sağlık teknisyeni olarak mesleği icra etmen için Anadolu tarım meslek liselerinin veya tarım meslek ve teknik liselerinde ilgili programı okuyarak 4 yıl eğitim görürsün. Bununla birlikte veteriner sağlık meslek lisesinde 4 yıl okuyarak veteriner sağlık teknisyeni olabilirsin. Bu okullarda hayvan anatomisi, fizyolojisi gibi temel dallarda eğitim verilir. Ayrıca teknisyenlikten teknikerliğe geçiş yapmak istersen meslek yüksek okullarının iki yıllık hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı programından, veteriner sağlık teknikerliği ön lisans programı veya laborant ve veteriner sağlık ön lisans programından mezun olman gerekir.

Veteriner sağlık teknisyeni olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Veteriner sağlık teknisyeni olman için sahip olman gereken bazı belgeler bulunur. Bu belgeler iş veren firmalar tarafından tercih nedeni sayılabilir. İş verenler çalışacağın alana göre istenilen belgeleri çeşitlendirebilirler. Öncelikle ilgili bölümde mezun olduğuna dair lise diploması veya ön lisans diplomasına sahip olman gerekir. Tarım / ziraat, hayvancılık sektöründe görev alacaksan tohumlama yapabildiğine dair tohumlama belgesi istenebilir. Üretim / endüstriyel ürünler sektöründe hizmet veren bir firma senden süt sağım tecrübesine sahip olman, sürü sağlığı konusunda tecrübeli olman ve büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tedavisini gerçekleştirebileceğini kanıtlayacağın bazı belgeler isteyebilir.

notifications İş Alarmı kur