47

Yurtdışı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yurt Dışı cancel
YAMATA ENDÜSTRİYEL PROJE.İNŞAAT TAAH.VETİC.A.Ş.
Kontrat Mühendisi
YAMATA ENDÜSTRİYEL PROJE.İNŞAAT TAAH.VETİC.A.Ş.
Rusya İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YAMATA ENDÜSTRİYEL PROJE.İNŞAAT TAAH.VETİC.A.Ş.
Hakediş Mühendisi
YAMATA ENDÜSTRİYEL PROJE.İNŞAAT TAAH.VETİC.A.Ş.
Rusya İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
MS Adi Ortaklığı
Claim and Contracts Engineer
MS Adi Ortaklığı
Irak İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
KALYON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Planlama Mühendisi
KALYON İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Azerbaycan İş Yerinde
Tam zamanlı
21 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Yurt Dışı İş İlanları

Farklı ülkeler görmek, eğitim hayatını yurt dışında geçirmek, pek çok faktör nedeniyle tercih edilen bir durum. Bu bağlamda kültürel yönden kendine yakın bulduğu yahut iş prensipleriyle ilgisini çeken ülkeler tarafından sunulan iş fırsatlarına erişebilmek, çalışan adaylarının başlıca büyük çabasını oluşturur. Kariyer.net sitesi üzerinden aradığın yurt dışı iş ilanlarına erişebilirsin. Bu sayede yurt dışı eleman arayan firmalar listesine zengin ve pratik şekilde ulaşabilirsin. Her gün yeni ilanlarla sürekli güncellenen ilan listeleri arasından kendine uygun pek çok fırsat yakalayabilir, iki adımlık pratik başvuru basamaklarını dilediğin iş imkanına erişmek adına değerlendirebilirsin. Öte yandan ilan özel sayfasında belirtilen bilgileri detaylı şekilde okuman önemli. Yurt dışı iş bulma deneyimlerin sırasında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyabilirsin. Bu noktada Kariyer.net üzerinde filtrelemeler yaparak aradığın kriterler doğrultusunda devam edebilirsin.

Yurt Dışında Nasıl İş Bulabilirim?

Kariyer.net’le yurt dışında iş olanaklarına erişebilmek için öncelikli olarak yurt dışı iş ilanları’ gibi belirteç niteliğinde bir cümle tanımı girmelisin. Açılan sayfa, dünyanın farklı ülkeleri ve sektörleri tarafından, farklı pozisyonlar için sunulan tüm iş ilanlarına bir arada erişmeni sağlar. Genel ilanlar sayfası olan bu sayfada tüm ilanlara bir arada göz atarak çok daha zengin olanaklar ve fikirlere sahip olabilirsin. Öte yandan senin istediğin, belirli bir ülke için yayınlanan yahut belirli kriterler dahilinde beklentilerine hitap eden ilanlara erişmek olabilir. O halde site içerisinde yer alan zengin içerikli filtreleme motorlarını kullanabilir, yurt dışı işçi alan firmalar listesini dilediğin kadar daraltabilirsin. İş alarmı olanağı ise Kariyer.net’in yurt dışında ideal iş fırsatlarına erişmek isteyen çalışan adaylarına sunduğu bir diğer hizmeti oluşturur. Kariyer.net içerisinde site profiline CV’ni ve gerekli bilgilerini kaydedebilirsin. Bu sayede işverenler tarafından sana uygun yeni ilanlar sunulduğunda bildirim gönderilmesini sağlayabilirsin.

Yurt Dışı İş Olanakları

Kariyer.net’le erişebileceğin  iş fırsatları, yurt dışında dış ülkeler pazarında faaliyet gösteren Türk firmaları ağırlıkta olmak üzere, Türk ve yabancı firma iş ilanlarının karmasından oluşur. Rusya, Irak, Kuveyt, Polonya, Nijer, Özbekistan gibi farklı ülkeler için yayınlanan iş ilanlarının ait olduğu sektörler ise ülkelerin öne çıkan sektörleri veya ihtiyaç duydukları yatırımlar ekseninde farklılık gösterir. Çeşitli sektörler tarafından sunulan iş fırsatlarının büyük bir çoğunluğu tam zamanlı iş ilanlarından oluşur. Öte yandan istikrarlı Kariyer.net güncel yurt dışı iş ilanları takibi ile farklı çalışma konseptlerinde yayınlanan yurt dışı iş fırsatlarına da erişebilirsin. Farklı özellik ve becerilere sahip tüm adaylar için uygun fırsatlar barındıran geniş yelpazenin bir kısmı yönetici kadroları ve uzman pozisyonları için ayrılır. Bu bağlamda büyük bir çoğunluğu için deneyim şartı aranır. Örneğin ilanlar arasında uzmanlık ve deneyim gerektiren yurt dışı operasyon sorumlusu iş ilanları ile karşılaşabilirsin. Bir kısım ilanlar ise çeşitli eğitim seviyelerine sahip deneyimli veya deneyimsiz adaylara farklı kuruluşlarda iş imkanı sunan fırsatlar olarak öne çıkar. Bu bağlamda yurt dışı pazarlama uzmanı iş ilanları arasında farklı kriterler sunan kuruluşlara rastlayabilirsin. Kariyer.net’le erişebileceğin yurt dışı iş olanakları arasında eleman pozisyonu iş ilanlarına ve ayrıca vasıfsız çalışan ilanlarına erişebilmek mümkün.

Yurt Dışında Öne Çıkan Sektörler Nelerdir?

Yatırımlarını yurt dışı pazarda da devam ettirmeyi tercih eden Türk firmalarına bakıldığında; yapılan yatırımların ağırlıklı olarak inşaat sektöründe can kazandığı gözlemlenir. Bağımsız özel yapılar ile ihaleli alımlar üzerine şekillenen inşaat sektörü ilanları arasında ayrıca farklı sektörlerde de faal olan çok kimlikli kuruluş ilanlarına ulaşabilirsin. Yurt dışında iş imkanı sunan diğer yaygın sektörleri ise enerji, teknoloji, maden, sanayi ve endüstri sektörleri takip eder. Bunun yanı sıra ülkeler ekonomisi içerisinde yer bulan;

  •  bankacılık, 
  • turizm, 
  • sağlık, 
  • tekstil 

gibi sektör ilanlarına da yaygın biçimde erişebilirsin. Kariyer.net’le yurt dışı eleman alımı yapan yabancı firmaların da yine en yaygın çalışan alımını bu sektörler için yaptığı gözlemlenir. Öte yandan karşına çıkabilecek iş pozisyonları bir hayli geniş bir yelpaze sergiler. Bu noktada sektörler ve sektörlere bağlı alt dallarda farklı meslek grupları için sunulan iş fırsatlarına erişebilirsin. Örneğin inşaat sektöründe faaliyet gösteren yurt dışı eleman arayan firmalar arasında hem inşaat dalında uzman çalışanlara hem de pazarlamacı, muhasebeci gibi meslek sınıflarına hitap eden ilanlara ulaşabilirsin.

Yurt Dışı İş İlanlarında Hangi Çalışma Şekilleri Bulunur?

Kariyer.net’le Türkiye’den çalışanlara seslenen işveren kuruluşların büyük bir çoğunluğunun iş akışını ilgili ülkelerde kurdukları şubelerle yönettikleri gözlemlenir. Bu bağlamda yurt dışı şirketleri iş ilanları arasında karşına çıkan iş fırsatlarının büyük bir çoğunluğunu uzun vadeli çalışan istihdamına yönelik sunulan tam zamanlı çalışma şekilleri oluşturur. Öte yandan idealindeki iş fırsatına kabul noktasında erişeceğin mesai saatleri ve çalışma usulleri, işveren kuruluşlar arasında farklılık gösterir. Yönetici ve uzman kadrolar ile ofis çalışanları, kuruluşlar arasında değişen mesai saatlerine göre fakat tek bir vardiya sistemine tabii olarak çalışır. Vasıfsız eleman kadroları ile bazı ofis birimlerinde ise vardiyalı çalışma sistemine tabii olabilirsin. Bununla birlikte Kariyer.net’i düzenli olarak takip ederek her gün yeni iş fırsatları sunan ilan listelerinde farklı çalışma usulleriyle sunulan ilanlara da erişebilirsin. Yurt dışı hayat planlarına uyum sağlayacağını düşündüğün yarı zamanlı veya serbest zamanlı iş imkanlarına denk gelebilirsin. Belirli bir süre için yurt dışı pazarında yer alacak olan firmalar tarafından sunulan dönemsel iş imkanlarına da ayrıca denk gelebilirsin.

Yurt dışında çalışmak için ne yapmak gerekir?

Standart koşullarda belli bir zaman alan yurt dışında ideal işlere erişim deneyimleri, Kariyer.net üzerindeki ‘başvur’ botonuyla sana oldukça zaman kazandırır. Bu bağlamda ilk adım olan erişim ve başvuru işlemlerini Kariyer.net’le saniyeler içerisinde başarabilirsin. Öte yandan başvuru yaptığın ülke - çalışan kabul kriterleri beraberinde, işveren - kuruluş işe kabul kriterleri, bazı belgelere sahip olmanı gerektirir. Çalışma izni, vize, sağlık raporu, askerlik belgesi gibi belge koşullarını tamamladıktan sonra yurt dışında çalışma deneyimlerine adım atabilirsin.

Yurt dışı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net üzerinden ‘yurt dışı iş ilanları’ yazdığında zengin içerikli yurt dışı eleman ilanları ile karşılaşabilirsin. İş fırsatları içerisinden ideal seçeneklerini belirledikten sonra ilanlar üzerine bir kez tıklamak, ilan özel sayfasına geçişini sağlar. Daha sonra sayfa üzerinde yer alan ‘başvur’ butonuna tıklayabilir ve başvuru sürecini tamamlayabilirsin. Kariyer.net’te bu şekilde sınırsız sayıda ilana başvurabilirsin.

Yurt dışında çalışanların maaşları ne kadardır?

Yurt dışında faaliyet gösteren firma ve kuruluşlarda sahip olacağın pozisyonlar gibi elde edeceğin maaş tutarları da farklılık gösterir. Bu durum üzerinde etkili olan faktörleri iş tanımı, konumun, tecrübe düzeyin, çalışacağın ülkenin ekonomik koşulları ve kuruluşun ücretlendirme ilkeleri oluşturur.

Yurt dışı iş ilanlarına başvururken hangi detaylara dikkat edilmeli?

Yurt dışı iş imkanlarına başvuru sırasında öncelikli olarak işverenler tarafından sunulan işe alım kriterlerine dikkat etmen gerekir. Bu sayede başvurusu değerlendirmeye alınan adaylar arasına dahil olabilirsin. Öte yandan yurt içinde çalışmaktan çok daha büyük bir adım olan yurt dışı çalışma deneyimleri, beklentilerin açısından da özenli olmayı gerektirir. Kariyer.net ilan özel sayfasında yer alan iş tanımlarını dikkatlice incelemek, severek yapacağın iş deneyimlerine başvuru yapabilmeni sağlar.

notifications İş Alarmı kur