Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
63

Yurtdışı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yurt Dışı cancel
HDI Sigorta A.Ş.

Bütçe & Finansal Raporlama Uzmanı

HDI Sigorta A.Ş.
Tam zamanlı
24 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ENKA

Piping Works Superintendent

ENKA
Kazakistan
Tam zamanlı
10 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Yurtdışı İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Antalya İş İlanları , Stajyer İş İlanları , Eskişehir İş İlanları , Adana İş İlanları , Kayseri İş İlanları

Yurtdışı İş İlanları

Türk firmaları yurt dışında öne çıkıyor
Yurt dışındaki faaliyetleri giderek artan Türk firmaları Türkiye’den çalışanlara yurt dışında çalışma olanağı sağlamasıyla dikkat çekiyor. Adaylar için hem farklı kültürleri tanıma hem de olaylara farklı çalışma disiplinleriyle tanışma imkanı sağlayan bu iş fırsatları Türk firmalarının yurt dışındaki ofislerinde gerçekleşiyor. Bu firmalar yurt dışı çalışma alanlarında öncelikle kendi bünyesinden istihdam sağlasa da dışarıdan eleman arama yöntemini de sıkça tercih ediyor. Yurt dışında çalışmak isteyenler için iş ilanı veren bu firmaların aradığı elemanların sektörlere ve pozisyonlara göre dağılımında ise dikkat çeken pek çok rakam var. 

İnşaat zirveyi koruyor
Yurt dışında yaşayan Türkler, daha çok İnşaat alanına yatırım yapması ile biliniyor. Bu alanda istihdamın büyük bir bölümünü Mühendisler oluşturuyor. Bu sebeple yurtdışında en çok Yapı alanında işçi ve eleman aranıyor. Kariyer.net’in 2013 verileri; yurtdışında Yapı sektöründe 4190 iş ilanı yayınlandığını gösteriyor. Adayların bu alanda yaptıkları başvuru sayısı ise 1 milyon 289 bin 306. Bu sektörde çalıştırılmak üzere aranan pozisyonların başında Proje Müdürü geliyor. Geçen sene bu pozisyon için, 160 iş ilanı yayınlandığı görülüyor. Proje Müdürü’nü sırasıyla, 145 Elektrik Mühendisi iş ilanı, 138 Teknik Ofis Mühendisi iş ilanı, 127 İnşaat Mühendisi iş ilanı ve 126 Saha Mühendisi iş ilanı takip ediyor.

Adaylar KKTC’yi tercih ediyor
Kuzey Kıbrıs T.C, yurt dışında çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülke olarak karşımıza çıkıyor. Kuzey Kıbrıs T.C’de açılan iş ilanlarına yapılan 26 bin 95 başvuru dikkate alındığında adayların bu iş fırsatlarını değerlendirmek istedikleri ortaya çıkıyor. Rusya, Türkmenistan ve Irak da Türk firmalarının yer aldığı diğer önemli ülkeler arasında. Bu ülkelere yönelik açılan ilanlar ve yapılan başvurular da azımsanacak gibi değil. 2013 yılında, Rusya iş ilanlarına 14 bin 757, Türkmenistan iş ilanlarına 13 bin 212, Irak iş ilanlarına ise 10 bin 569 kişinin başvuru yaptığı belirtiliyor.

Yurt dışında ilgi gören sektörler
Yapı ve İnşaat haricinde Enerji ve Hizmet sektörü de ilan sayısının en fazla olduğu alanlar arasında. İlan sayısıyla doğru orantılı olarak adayların bu alanlara ilgisi büyük. Sektörlerin ilan sayısına göre sıralaması ise şöyle;

  • Enerji – 411 iş ilanı – 165 bin 538 başvuru
  • Hizmet – 236 iş ilanı – 41 bin 629 başvuru
  • Elektrik & Elektronik – 230 iş ilanı – 49 bin 256 başvuru
  • Otomotiv – 193 iş ilanı – 1662 başvuru
  • Turizm – 188 iş ilanı – 45 bin 230 başvuru