Bilkent Operational Research

Türkiye’nin Üniversite Buluşması” sloganıyla 2006 yılından bu yana Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü tarafından düzenlenen ulusal öğrenci sempozyumu Genç AKADEMİ, Türkiye genelinde birçok farklı üniversite ve bölümden 1000’den fazla seçkin öğrencinin katılım gösterdiği bir aktivitedir. İki gün süren oturumlar şeklinde gerçekleşecek olan sempozyumlar dizisinde siyaset, iş, sanat, spor, medya alanlarından öncü ve lider konuşmacılar katılımcılar ile buluşmaktadır.

1992 yılında kurulan ve 22 yıllık deneyim ve bilgi birikimine sahip Operational Research Kulübü bu yıl 10.su düzenlenen sempozyumda Üniversite öğrencileri ile çeşitli sektörlerin ileri gelen yöneticilerini buluşturmayı amaçlamaktadır.

Sempozyumda “Bugünün Söz Sahipleri” ile “Geleceğin Söz Sahipleri” çeşitli başlıklar üzerinde konuşacaklar. Seminer, panel ve eğitimlerden oluşan iki etkinlik günü boyunca katılımcılar iş, medya ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri ile aynı platformda yer alma şansına sahip olurlar. Önemli konuşmacılar ve büyük şirketler ile birebir iletişim kurabilecekleri bu organizasyon sayesinde katılımcılar kendilerini birçok konuda geliştirme imkanına sahip olurlar.

Genç AKADEMİ’nin bir diğer amacı ise Türkiye’nin her tarafından gelen birçok öğrenciyi bir araya getirmek ve ulusal bir ortam sağlamasıdır. Bu sayede katılımcılar elde ettikleri mükemmel dostlukların yanı sıra farklı bakış açılarını gözlemleyerek bakış açılarını genişletme fırsatı elde edeceklerdir.

Geçen senelerde Ali Sabancı, Bülent Hiçsönmez, Deniz Baykal, Tanju Çolak, Erdal Beşikçioğlu gibi isimleri ağırladığımız Genç AKADEMİ, bu sene 20-21 Aralık tarihlerinde Avrupa’nın sayılı, Türkiye’nin ise en büyük kongre merkezlerinden biri olan Congresium’da gerçekleşecek.

Bu sene;
– Mehmet Yörükoğlu (T.C. Merkez Bankası Başkan Yardımcısı)
– Mehmet Auf (Kişisel Gelişim Uzmanı)
– Mete Güney (MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü)
– Hakan Alp (Finansbank Genel Müdür Yardımcısı)
– Barış Karakullukçu (MUDO CEO)
– Selçuk Yaşar (Roketsan Genel Müdürü)
– Yücel Ersöz (Deloitte Partner)
– Bu konuşmacılara ek olarak sponsor şirketlerimiz Vodafone, Unilever, Finansbank ve Tofaş’tan konuşmacılar bizlerle birlikte olacak.

İl dışından ve Ankara içindeki üniversitelerden gelecek olan bütün katılımcılarımız Operational Research Kulübü misafirperverliği ve gelenekselleşmiş Genç Akademi ruhu içerisinde konferanstan gece eğlencesine kadar en iyi şekilde ağırlanacaktır. Sizleri ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. 20-21 Aralık tarihlerinde görüşmek üzere. Bizleri sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

https://facebook.com/bilkent.genc.akademi

https://twitter.com/Genc_Akademi

http://genc-akademi.com