Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü tarafından düzenlenen ulusal öğrenci sempozyumu Genç AKADEMİ için temsilcilik başvuruları başladı.

“Türkiye’nin Üniversite Buluşması” sloganıyla 2006 yılından bu yana Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü tarafından düzenlenen ulusal öğrenci sempozyumu Genç AKADEMİ için temsilcilik başvuruları başladı. Türkiye genelinde 73 farklı üniversiteden ve 81 farklı bölümden 1.300 öğrencinin katıldığı etkinlik iki gün sürecek. Seminer, panel ve eğitimlerden oluşan etkinlikte katılımcılar iş, medya ve siyaset dünyasının önde gelen isimleriyle aynı platformda yer alma şansına sahip olacak. Katılımcıların önemli konuşmacılarla ve büyük şirketlerle birebir iletişim kurabildiği organizasyonda katılımcılar aynı zamanda kendilerini birçok konuda geliştirme imkanı yakalayacak.

Peki, temsilcilik sistemi nedir?

Temsilcilik sistemi Genç AKADEMİ’nin Türkiye’deki tüm üniversitelerde aktif tanıtımının yapılmasını hedefleyen bir sistem olup temsilciler üniversitelerinde online ve offline tanıtım süreçlerini yürütmekten sorumludur. Bu bağlamda görevleri şöyledir:

  • El ilanı dağıtmak
  • Afiş asmak
  • Öğrencilerin Genç AKADEMİ hakkındaki sorularına cevap vermek
  • Üniversitelerde stant açmak ve bilet satışı gerçekleştirmek
  • Üniversitelerde Genç AKADEMİ yüzü olmak
  • Sosyal medya hesaplarından (Facebook, twitter) tanıtım yapmakTemsilcilik görevine başvurmak isteyenler Kariyer.net üzerinden başvurularını iletebilecek.

Göreve seçilenler ayrıca sponsor şirketler ve Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden onaylı sertifika alacak, Genç AKADEMİ temsilcisi unvanı ile etkinlik konuşmacıları ve sponsor şirketlerle iletişim önceliğine sahip olacak. Tüm temsilciler arasından en fazla bilet satan temsilciye 5 yıldızlı bir tatil köyünde 2 kişilik, 2 gece 3 gün tatil verilecek. Ayrıca 45 ve üzeri sayıda bilet satan temsilcilere de Ankara turuna çıkma hakkına sahip olacak ve sattığı bilet tutarının %20’si kadarı temsilciye geri ödenecek. Temsilcilerin diğer kazanımları ve başvuru için http://bit.ly/gencakademi2017 adresi ziyaret edilebilir.