TSKB, ‘Kalkınma ve Yatırım Bankacılığı’ alanında tek atölye olma özelliğine sahip Kariyer Atölyesi ile üniversite öğrencilerine kariyerlerini bu alanda yapma fırsatı sunuyor.

Türkiye’nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası TSKB, gençlerin profesyonel yaşama deneyim kazanarak başlamalarını sağlamak amacıyla Kariyer Atölyesi’ni bu yıl dördüncü kez düzenliyor. Atölye katılımcılarının seçim sürecinde, başvuru koşullarına uygun, TSKB’nin temel yetkinliklerine sahip adaylarla mülakat gerçekleştiriliyor ve mülakat süreci olumlu geçen adaylar atölyeye davet ediliyor. Her aşamasında gerçek bir iş deneyimi yaşatmanın hedeflendiği atölyede katılımcılar, TSKB yönetici adayı alım sürecine dahil olma imkanı yakalayarak iş hayatını birebir deneyimlerken, aynı zamanda katıldıkları kişisel gelişim eğitimleri ve eğlenceli takım oyunlarıyla hem kariyerlerini proje koçlarıyla birlikte planlama imkanı hem de keyifli vakit geçirme şansına sahip oluyor.

 

18 Mart’ı kaçırmayın

Atölye’nin sonunda en iyi projeyi geliştirerek birinci olan takım üyelerine bin TL’lik teknoloji mağazası hediye çeki veriliyor. Nisan ayı sonunda gerçekleştirilecek 4. TSKB Kariyer Atölyesi için İngilizce eğitim veren üniversitelerin İşletme, Ekonomi, Endüstri Mühendisliği bölümlerinin 3. veya 4. sınıf öğrencileri ile Finans veya Ekonomi alanında yüksek lisans yapan öğrenciler, 18 Mart 2013 tarihine kadar, www.tskbkariyeratolyesi.comve Kariyer Atölyesi Facebook sayfasından (facebook.com/TSKB.Kariyer.Atolyesi) başvurular hakkında bilgi alabilirler.Ayrıca, TSKB yöneticileri, Kariyer Atölyesi’yle birlikte üniversite-öğrenci işbirlikleri kapsamında yıl içinde katıldıkları finans ve sürdürülebilirlik gündemli etkinliklerde, deneyimlerini üniversite öğrencileriyle sürekli olarak paylaşıyor.

 

Önceki yıllarda katılanlar neler anlattı?

 

Merve Şendil

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2012)

Mali Analiz, Uzman Yardımcısı

Üniversite: Bilkent Üniversitesi / İşletme

 

Bir saat önce birbirini hiç tanımayan insanların bir saat sonra uzun zamandır tanıdığı takım arkadaşlarıymış gibi birlikte çalışabilmesi, eğlenirken öğrenmesi, hem kendini keşfetmesi hem de Türkiye’nin en prestijli kurumlarından biri olan TSKB’yi; çalışanlarını, yapılan işleri ve kurum kültürünü yakından tanıyabilmesi ve bunların hepsini 3 güne sığdırabilmesi ancak böyle bir organizasyonla mümkün olabilir. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden öğrencileri bir araya getiren Kariyer Atölyesi, iş hayatına başlarken hayatınıza vereceğiniz yönü belirleyici ilk adım olabilir. Bizim oldu.

 

Hande Nur Kılıç

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2012)

Kurumsal Finansman, Uzman Yardımcısı

Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi /  Matematik Mühendisliği

Kariyer Atölyesi bana iş mülakatlarının olabilecek en samimi ve eğlenceli aynı zamanda öğretici ortamını yaşattı. Özel hazırlanmış farklı türden pek çok aktiviteyle tatlı bir rekabet ortamında yarıştık ve bu sırada takım koçlarımızla iletişime geçme fırsatı bularak iş hayatından tecrübelerine dair fikir alma fırsatı bulduk. Bize bu fırsatı veren ve Kariyer Atölyesi’nde emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Mert Karanlıktagezer

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2011)

Mali Analiz, Uzman Yardımcısı

Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi / İşletme

TSKB Kariyer Atölyesi, kariyerine finans sektöründe başlamak isteyenler için çok iyi bir fırsat sunuyor. TSKB gibi sektörün her zaman ilklerini gerçekleştirip yatırım bankacılığının lokomotif gücü olan bir bankayı tanıyıp; birlikte çalışacağım insanlarla, daha işe başlamadan tanışmak kariyer planlarım için güzel bir başlangıç oldu. TSKB, çalışanlarına değer verip, onlara yatırım yapan; insan odaklı, çevre bilinci çok üst seviyelerde bir banka ve bu yönüyle diğer finans kurumlarından oldukça farklı bir profil çiziyor. Her zaman kurumsal yönetim alanında en üst seviyelerde yer alıp, yaptığı projelerde çevre ve insan odaklı bir yaklaşım çizen TSKB’yi tanımak için Kariyer Atölyesi’ne bekliyoruz.

Ecem Özçakıl

TSKB Kariyer Atölyesi Katılımcısı (2011)

Hazine, Uzman Yardımcısı

Üniversite: Koç Üniversitesi / Ekonomi

TSKB ailesini tanıma fırsatı bulduğum; eğitici, eğlenceli, dopdolu bir program. Kendi yetkinliklerimin ve sınırlarımın farkına vardım. Kariyer Atölyesi sayesinde çok güzel dostluklar kazandım.