Bilkent Üniversitesi Start Up

Bilkent Cyberpark Ana sponsorluğunda ve Kariyer Net iletişim çözüm ortaklığında, Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün düzenlediği Ankara Start-Up Zirvesi bu dönem 20 Aralık‘ta yedinci kez yatırımcılar ile girişimcileri buluşturuyor; Web/Mobil tabanlı fikirlerini çalışır bir prototip/uygulama/web sitesi ile hayata geçirmiş girişimcilere melek yatırımcılar karşısında sunum yapma şansı veriyor. Ayrıca projesi olmayan girişim meraklılarını bu yatırımcı-girişimci buluşmasını izlemeye davet ediyor.

İzleyici kaydınızı buradan yapabilirsiniz: ankarastartup.eventbrite.com

Ön elemeyi geçen Girişimciler, 20 Aralık tarihinde yatırımcılar karşısında 6’şar dakikalık sunum yaparak, yatırım ya da mentörlük alma şansı yakalayacaklar. Jüri tarafından seçilen birinci ve ikinci proje Bilkent Cyberpark’ta ofis açma ve mentorluk desteği gibi çeşitli ödüller kazanacak. Yatırım alma imkanının yanı sıra Ankara Start-Up Zirvesi girişimcilerin network ağınıda genişletmeyi hedefliyor.

Birçok melek yatırımcının konuk edildiği zirveye geçen dönemlerde :
-Sina Afra(Markafoni)
-Baybars Altuntaş
-Tolga Tatari(Markafoni)
-Melih Ödemiş(Yemeksepeti.com)
-Numan Numanbayraktaroğlu (212 Kurucu Ortağı)
-Yüksel Dibekoğlu (iLab Ventures)
-Cem Soysal (Inventram Genel Müdürü)
-Fırat İleri (Hummingbirds kurucu ortağı)
-Ahu Büyükkuşoğlu Serter(GBA Melek Yatırımcısı)
-Ömer Akarca(GBA Melek Yatırımcısı)
gibi girişimcilik ekosisteminin yakından tanıdığı birçok isim katılmıştı.

Zirveye bu dönem ise; Ömer Faruk Akarca, Fatih İşbecer, Hikmet Özgözen Namık Kural, Tümay Asena, Yusuf Akgündüz, Özgür Bayraktar gibi isimlerin katılması bekleniyor.

Başvuru ve Ön eleme Süreci:

– Web,Mobil veya Sosyal Oyun girişimi olan ve yatırım almak isteyen herkes www.ankarastartup.com adresinden başvurabilir. (Son Başvuru Tarihi: 10 Aralık 2014)

– Başvuran projeler arasından bir ön eleme yapılacak ve 15 Aralık tarihinde ön elemeyi geçen projeler açıklanacaktır.

– Ön elemeyi geçen başarılı projelerin sahipleri, 20 Aralık tarihinde yatırımcılar karşısında 6’şar dakikalık sunumlar yapıp, yatırım ya da mentörlük alma şansı yakalayacaklar.

Yer: B BLOK DR.FİKRET YÜCEL KONFERANS SALONU, BİLKENT CYBERPARK, ÇANKAYA,
ANKARA