Türkiye Bilişim Vakfı’nın inisiyatifi olan Başlangıç Noktası,  üniversite öğrencilerinin kariyer gelişimine destek olmayı amaçlayan yeni bir program başlatıyor!

Türkiye’deki dezavantajlı ama yetenekli olan öğrencileri bulup, onların geleceğin liderleri arasında yer almasını hedefleyen yeni bir program hayata geçiyor.

“Başlangıç Noktası Akademi” adı altında sunulacak ücretsiz eğitimlerle gençler, çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleşecek interaktif eğitimlere katılarak kariyerlerini daha kolay yönlendirme fırsatı bulacak.

Ahiler Kalkınma Ajansı ve İstanbul Makine Mühendisleri Odası’nın desteğiyle oluşturulan program, 5 ana başlıktan oluşuyor:

  • Dijital okuryazarlık ve gelişen teknolojiler
  • Sürdürülebilirlik
  • Girişimcilik
  • CV hazırlama ve mülakat simülasyonları
  • Mentorluk ve staj imkanları

Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi kuruluşların raporları dikkate alınarak oluşturulan seçkin eğitim içeriğiyle Başlangıç Noktası Akademi; güçlü bir eğitim alternatifi oluşturmayı amaçlıyor. Programdan başarıyla mezun olan gençler, program sonrasında birçok seçkin kurumda staj yapma imkanı bulabiliyor.

Üniversitelerin lisans programlarının 3. ve 4. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin katılabileceği Başlangıç Noktası Akademi programında, eğitim sürecinde aktif katılım ve başarı gösteren her öğrenciye aylık 500 TL burs imkanı tanınıyor.

Son başvuru: 1 Şubat 2021

Detaylı bilgi almak için hemen tıkla!