Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası, üniversite öğrencilerine 21. yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde bir eğitim alternatifi oluşturmayı amaçlayan “Başlangıç Noktası Akademi 2023 Programı”nı başlatıyor!

Türkiye’deki dezavantajlı, ama yetenekli olan öğrencileri bulup, onların geleceğin liderleri arasında yer almasını hedefleyen programın üçüncüsüne katılmak isteyenler 31 Mart’a kadar başvuru yapabilir.

BN Akademi, “daha iyi ve sürdürülebilir bir dünya” evrensel hedefine ulaşılması için çalışıyor ve bu amaçla ihtiyaç duyulan, geleceğin değişim öncüsü ve liderleri olacak gençlere; temel yetkinlikler, teknik beceri ve network kazandırmayı ilke ediniyor.

Programa katılan “Etkili Genç Lider”lerin kurdukları girişimlerde veya profesyonel hayatlarına adım atacakları kurumlarda sosyal fayda üretmesi, döngüsel ve sürdürülebilir iş modelleri kurulmasına öncülük etmesi bekleniyor.

Enocta, Cisco Networking Academy, Siliconmade Academy ve İstanbul Makine Mühendisleri Odası’nın desteğiyle oluşturulan program, 5 ana başlıktan oluşuyor:

  • Sürdürülebilirlik
  • Dijital Okuryazarlık ve Gelişen Teknolojiler
  • Mülakatlara Hazırlık
  • Girişimcilik
  • Mentorluk ve Staj İmkanları

Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi kuruluşların raporları dikkate alınarak oluşturulan seçkin eğitim içeriğiyle Başlangıç Noktası Akademi; güçlü bir eğitim alternatifi oluşturmayı amaçlıyor. Eğitimler, çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleşiyor ve interaktif oluyor. Programa katılan öğrencilere, eğitim boyunca burs desteği veriliyor. Programdan başarıyla mezun olan gençler, program sonrasında birçok seçkin kurumda staj yapma imkanı bulabiliyor.

Üniversitelerin lisans programlarının 3. ve 4. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin katılabileceği Başlangıç Noktası Akademi programında, eğitim sürecinde aktif katılım ve başarı gösteren her öğrenciye aylık burs imkanı tanınıyor.

Son başvuru: 31 Mart 2023

Detaylı bilgi almak için hemen tıkla!