Bersay İletişim Enstitüsü (BİE) tarafından, iletişim alanında yapılmakta olan yüksek lisans ve doktora çalışmalarını desteklemeye yönelik “Karşılıksız İletişim Bursları”na başvurular sona erdi. Bu yıl üçüncü kez verilecek olan burslara son başvuru  tarihi 2 Aralık’tı.

Türkiye’nin ilk ve tek özel iletişim enstitüsü olan Bersay İletişim Enstitüsü (BİE), gerçekleştirdiği eğitim ve kültürel etkinliklerden elde ettiği kârını yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilere burs olarak vermeyi sürdürüyor. İlk kez 2011 yılında verilmeye başlanan burslardan bugüne kadar 11’i yurt içinden, 6’sı yurt dışından olmak üzere toplam 17 öğrenci yararlandı. Bersay İletişim Enstitüsü’nün misyonuna ve verdiği burslara ilişkin açıklama yapan BİE Yönetim Kurulu Başkanı Arın Saydam “Geçtiğimiz yıllarda verdimiz burslardan 4’ü doktora, 7’si yüksek lisans olmak üzere toplam 11 öğrencimiz yararlandı. Ayrıca, Arjantin, Letonya, Pakistan ve Tayland’dan bir, Brezilya’dan iki doktora öğrencisi de burslarımızdan yararlanarak, İstanbul’da gerçekleşen ‘IAMCR-Uluslararası Medya ve İletişim Araştırmaları Kongresi’ne katıldılar. Böylelikle BİE bursları daha ilk yıldan itibaren uluslararası bir nitelik kazanmış oldu” dedi. Saydam ayrıca, iletişim alanında yetkinliğin, öncelikli olarak derinlikli düşünceden ve sağlam bir dünya görüşünden geçtiğine inandıklarını ve bu inançla Bersay İletişim Enstitüsü’nü kurduklarını belirterek, enstitü aracılığıyla nitelikli işgücünün sektöre kazandırılması, sektördeki profesyonellerin de ihtiyaç duydukları bilgi yenilenmesini sağlamaları için onlara gerekli koşulları oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

 

Enstitü, iletişim alanında yüksek lisans ve doktora tez aşamasında olan öğrencilere 12 ay boyunca aylık 400 TL’lik burs imkânı sağlıyor.