Ofis masası ailenizden, eşinizden, çocuğunuzdan daha çok haşır neşir olduğunuz bir obje, bir anlamda kader ortağı, can yoldaşı;  aynı zamanda da modern zincirlerin bağlı olduğu en büyük kabus… Küçük birkaç ayrıntıyla onu bir yardımcıya dönüştürebilirsiniz.ana-fotoğraf

Ofis masaları kişisel alanlarımız. Çünkü günün çok büyük bir bölümünü o masada geçiriyoruz ve bu nedenle de kendimizi rahat hissedeceğimiz ayrıntılara ihtiyacımız var. Örneğin, rahat giyinmeye izin veren bir işyerinde aniden planlanan bir toplantı ya da çok yoğun olduğumuz bir gün iş arkadaşlarınıza dağılmış görünme ihtimali can sıkıcı olabilir. Bu alanı mümkün olduğunca rahat edeceğimiz hale getirmek ise bizim elimizde.

Ofis çalışanları olarak, büyük ihtimalle bunları biliyorsunuz ama biz yine de sizi daha rahat hissettirecek dokuz olmazsa olmaz parçayı bir araya getirdik. İşte önerilerimiz:

Ofis Ceketihırka

Eğer daima resmi görünmesi gereken bir iş kadını veya iş adamı değilseniz önerdiğimiz şey tabii ki blazer bir ceket değil. Sandalyenizin arkasına asabileceğiniz ya da çekmecenize koyabileceğiniz bir süveter ya da hırka ofiste yaşanabilecek olası bir klima savaşında kalkanınız olacaktır.

Deodorant

Size terleme fonksiyonunu anlatmamıza gerek yok. Ancak işyerinde de terleyebileceğiniz için masanızda bir deodorant bulundurmak akıllıca olur. Muhtemelen ihtiyaç duyacaksınız.

kisisel-bakimBirkaç bakım ürünü

İster önemli bir müşteriniz ofise uğrayacak olsun, ister iş arkadaşlarınızla bir şeyler içmeye gidiyor olun, ufak tefek dokunuşlar özgüveninizi anında artırır. Diş fırçası, dudak nemlendiricisi, saç fırçası ya da makyaj malzemesi çekmecenizin bir köşesinde bulundurabileceğiniz ve sizi birkaç dakikada daha profesyonel gösterebilecek parçalardır.

Atıştırmalıkotomat

Belli mi olur, işiniz uzun sürer, öğle yemeğine çıkamazsınız ya da akşamüstü acıkmaya başlarsınız. Çekmecenizde çabuk bozulmayacak atıştırmalıklar bulundurmakta fayda var. Elbette vaktiniz varsa sağlıklı bir yemek her zaman ilk tercihimiz.

terlikTerlik

Bu fikir garip gelebilir. Kış geliyor ve hepimiz ağır, ıslak ve çamurlu botlarla haftalarımızı geçireceğiz. Masanızın altında düz spor ayakkabılar bulundurabileceğiniz gibi kapalı ortamda giyilmek için tasarlanmış yumuşacık kapalı terliklerden de edinebilirsiniz. Kışın soğukluğunu bu parçayla ofiste kırabilirsiniz.

Aksesuarkupe

Ofiste ne kadar rahat giyinmeye izin veriliyor olursa olsun mutlaka daha ağır görünmenizi gerektirecek bir gün gelecektir. Şirketin yatırımcılarından biri çat kapı gelebilir, İK çalışanlarından biri sizi bir etkinliğe götürmek isteyebilir ya da iş çıkışı yeni açılan restorana arkadaşlarınız sizi davet edebilir. Ofiste takım elbise bulunduramayabilirsiniz ama aynı etki aksesuarlarla yakalanabilir. Topuklu ayakkabı, blazer bir ceket, kravat ya da şık bir kolye sizi daha ağır gösterir. Hazırlıklı olmakta fayda var.

Kişisel ihtiyaçlarınız

Kişisel gereksinimler ya da hafif baş ağrıları için elbette en doğrusu eczaneye gitmek. Ama acil bir ihtiyacınız olduğunda eczane aramak büyük bir zaman kaybı olabilir. Ağrı kesici, hijyenik ped, lens kutusu ve solüsyonu, ıslak mendil ve yara bandı bizim size önerdiklerimiz arasında.

kulaklikKulaklık

Hepimiz bazen günün tamamını sandalyemize yaslanıp iş arkadaşlarımızla sohbet ederek geçirmek isteriz. Bazen de tek düşünebildiğimiz dünya kadar birikmiş işi bitirmeye çalışmaktır. İşte bu tip zamanlarda kulaklığa ihtiyacınız var. Hiçbir şey kocaman bir kulaklık kadar “beni yalnız bırak!” mesajı veremez.

 

Şarj aleti

şarj-aleti

Neredeyse herkesin elinde bir akıllı telefon olduğuna göre şarj aleti ödünç almak çok da zor değil. Ancak kendi şarj aletinizi yanınızda taşıyarak dilediğiniz zaman kullanmak daha kolay. Hatta taşınabilir şarj aletlerinden edinerek yoldayken bile rahatça kullanabilirsiniz.