Rekabetin hızla arttığı, kısıtlı kaynaklar ile çeşitli baskılar altında en iyiyi hedefleyen şirketlerin yer aldığı iş dünyasında artık sadece “diploma” sahibi olmak “iyi bir iş bulmak” için yeterli olmuyor. Gençlerin iş arayanlar arasından fark edilerek istedikleri işi bulabilmeleri için “yeni mezun olarak” kendilerini geliştirmeleri ve özgeçmişlerine artı değer katmaları gerekiyor.

Ülkemizin önde gelen eğitim ve danışmanlık şirketlerinden DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi işte bu artı değeri yaratmak için DB Kariyer Okulu adı altında özel bir çalışma düzenliyor.

Bu yıl gerçekleştirilecek olan programın özelliği ise; programa katılacak tüm öğrencileri kapsayacak üç özel çalışma. DB Kariyer Okulu gençlerin soru işaretlerini gidermek adına 8 Eylül’de düzenlenecek olan Tecrübe Paylaşımı ile gençleri farklı şirketlerden iş hayatının profesyonelleri ile bir araya getiriyor. 9 Eylül’de Masterpiece & DB Positive işbirliği ile düzenlenecek olan yağlı boya resim workshop çalışması sonrasında ise programın kapanışı Bolu Aladağlar’da gerçekleştirilecek olan açık hava eğitimi ile son buluyor. Mountrain Academy & DB Positive işbirliği ile gerçekleştirilecek çalışma gençleri hem takım çalışmasına hazırlamayı, hem de eğlenceli bir kapanış yapmayı hedefliyor.

Program ile ilgili tüm detaylara www.dbkariyerokulu.com dan ulaşmak mümkün. DB Positive’in sosyal sorumluluk ilkesi doğrultusunda düzenlediği çalışma bedelli olarak gerçekleştiriliyor. Kayıt ücretinin 2015 için 495 TL olarak belirlendiği çalışmada bu bedel; 5 günlük eğitim ve organizayson bedeli ile Eylül ayındaki ekstra çalışmaların tamamını içeriyor.