deloitte1Çalışanlarını uluslararası eğitim ve iş fırsatlarıyla destekleyen Deloitte, yeteneklerini elde tutmaya devam etmek için bu fırsatlara yatırım yapıyor. Deloitte Türkiye İK Direktörü Ebru Pilav, uluslararası anlamda kendini geliştirmek isteyen, farklı kültürleri tanıyıp kendini bu alanda da yetiştirmek isteyen adaylara özel fırsatlar sunduklarını anlatıyor.

Deloitte şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’da ofisleriyle Denetim, kurumsal finans, vergi danışmanlık ve kurumsal risk alanlarında hizmet veriyor. Şirkette yaş ortalaması 28 olan, binden fazla genç bir ekip görev alıyor ve şirketin 9 kişilik İK ekibi, İstanbul Ofisi’nden bölgelere destek oluyor. Yedi ay önce Deloitte Türkiye’ye İK Direktörü olarak atanan Ebru Pilav, organizasyon yapılarında değişikliğe gittiklerini, işe alım, iletişim, çalışan markası ve sosyal medya yönetimini aynı potada topladıklarını aktarıyor. Ebru Pilav’dan İK ekibi olarak yaptıkları çalışmalar ve yeni hedefleriyle ilgili bilgi aldık.

200 yeni mezun istihdam edildi
Geçtiğimiz yıl 200’e yakın mezun arkadaşı Deloitte ailesine dahil ettik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da teknik bölümlerimize 200 civarı yeni mezun arkadaşı bünyemize katmayı hedefliyoruz.
Teknik bölümler olarak adlandırdığımız denetim, vergi, kurumsal finansman, ERS ve danışmanlık bölümlerimiz için yeni mezun alımları gerçekleştiriyoruz. Proje bazında deneyimli adayların işe alım süreci de tüm yıl devam ediyor. Geçtiğimiz yıla baktığımızda 50’den fazla deneyimli arkadaşı istihdam ettik.

İşe alımda vaka çalışması ve iş oyunları

Bize başvuran adaylar arasında özgeçmiş üzerinden yaptığımız ön elemeler sonrasında uygun olabileceğini düşündüğümüz adayları görüşmeye davet ediyoruz. İlk görüşmeleri başvurulan bölümlerimizin yöneticileri veya İnsan Kaynakları yetkilileri gerçekleştirdikten sonra olumlu bulduğumuz adaylarımızı ikinci görüşme aşamasında şirket ortaklarımızla tanıştırıyoruz. Bu aşamada görüşme değerlendirmelerimizi destekleyici İngilizce ve genel yetenek testi uygulamalarımız var. Klasik işe alım süreçlerinin dışında vaka çalışmaları, iş oyunları ve özellikle üniversite öğrencilerine yönelik yurt dışı eğitim olanaklarıyla işe alım süreçlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu işe alım araçlarımızdan en önemlisi International Student Business Forum (ISBF) projemizdir.

 

Makalenin tamamını okumak için tıklayın>>

Deloitte iş ilanları için tıklayın>>