Kariyer Haritası bannerKariyer.net, lise ve üniversite öğrencilerine gelecekte yapmak istedikleri mesleği belirlemek ve tercihlerinde yol gösterici olmak amacıyla “Kariyer Haritası” uygulamasını hayata geçirdi. Gençler, Kariyer Haritası uygulamasına www.kariyerharitasi.com adresi üzerinden ulaşabilecek.

Kariyer Haritası’ndan meslek seçimine destek

Kariyer.net, İnsan Kaynakları konusunda sahip olduğu bilgi ve deneyimlerini üniversite öğrencileri ve iş arayan adaylar ile paylaşmak amacıyla Kariyer Haritası uygulamasını başlattı. Kariyer Haritası uygulaması lise öğrencilerinin hedeflerine uygun üniversite ve bölümü seçmelerine; üniversite eğitimine devam eden adayların ise iş hayatına atılırken çalışmak istedikleri sektör ve departman ile ilgili yönlendirmeleri konusunda destek sunuyor.

Kariyer Haritası ne sağlar?

‘Geleceğini Keşfet’ sloganıyla Temmuz ayı itibariyle uygulamaya sunulan vewww.kariyerharitasi.com  adresi üzerinden ulaşılabilinen Kariyer Haritası servisi iki farklı seçenekten oluşuyor. İlk seçenekte, eğitimine devam eden adaylar okumak istedikleri ya da hâlihazırda eğitim gördükleri üniversite ve bölümü seçerek, daha önce aynı üniversite ve bölümden mezun olan kişilerin hangi sektörlerde ve hangi departmanlarda çalıştıklarının yanı sıra eğitim süresinde staj yapıp yapmadıkları, yüksek lisans eğitimi ihtiyacı olup olmadığı ile ilgili yönlendirme desteği alıyor.

İkinci seçenekte ise adaylar çalışmak istedikleri sektör ve departmanı seçiyor. Bu sektör ve departmanda çalışan kişilerin hangi üniversitelerde ve hangi bölümlerde eğitim aldıklarını, yüksek lisans eğitimi alıp almadıklarını inceleyebiliyor.

Kariyer Haritasını şimdi ziyaret et; okuduğun üniversiteyi ve bölümü seç, hangi sektörde hangi departmanlarda çalışabilirsin hemen öğren!