Arşivler

DenizBank’tan Maker Çocuk Günleri etkinliği

DenizBank, 7-14 yaş arasındaki çocuk ve eğitmenler için kodlama, 3D yazıcı, tasarım ve elektronik atölyeleri sunan “Maker Çocuk Günleri” etkinliğini gerçekleştirdi.

DenizBank

İlki Deniz Akademi’de düzenlenen ve 7-14 yaş arasında 50’ye yakın çocuğun elektronik devreleri, üç boyutlu yazıcıları kullanarak üretimde bulundukları program için DenizBank, Maker Çocuk ile güç birliği yaptı. Çocukların hem eğlenerek hem de üreterek öğrenmesinin amaçlandığı Maker Çocuk Günleri etkinliği, tüm Türkiye’de sene boyunca gerçekleştirilecek.

“Ticari faaliyetlerimiz kadar toplumsal sorumluluklarımıza da sahip çıkıyoruz”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, banka olarak ülke çapında gerçekleştirilecek organizasyonlarla çocuklara yeni beceriler kazandırılmasına katkı sağlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Özark, “DenizBank olarak ticari faaliyetlerimiz kadar toplumsal sorumluluklarımıza da sahip çıkıyor, bu kapsamdaki çalışmalarımıza büyük önem atfediyoruz. ‘Maker Çocuk Günleri’ etkinliğiyle çocuklarımızın değişen eğitim metodlarını görmelerini, deneyimleyerek öğrenme gibi fırsatlardan istifade etmelerini amaçlıyoruz” dedi. Özark, şöyle devam etti:”Son dönemde uluslararası arenada da ses getiren ödüllere layık görüldük. DenizBank olarak, çocuklarımızın iyi bir teknoloji eğitim temeline sahip olmalarını ve ileride inovatif çalışmalara imza atmalarını gönülden arzu ediyoruz. Parlak yarınlarımız için çocuklarımızın geleceğine yatırım yapmaya, yüzlerini güldürecek çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.