Daha önce duyurusunu yaptığımız Işık Üniversitesi öğrencileriyle gerçekleştirilen “3 Boyutlu Online Fuar” tasarım yarışması Kariyer.net Designathon’da, jüri değerlendirmesi tamamlandı. Yarışmanın kazananları 6 Ocak’ta açıklanacak.

Fiziksel kariyer fuar mantığını online ortama taşıyarak, çok daha fazla üniversitelinin iş ve staj fırsatına ulaşmasına olanak sağladığımız Kariyer Günleri online fuarının; tüm alanlarının uygulanabilirlik, kullanıcı deneyimi odaklılık ve yaratıcılık ekseninde 3 boyutlu olarak yeniden tasarlanmasını hedefleyen Designation’da başvuru süreci tamamlandı.

22 Aralık’ta yapılan jüri değerlendirmesinin sonucunda, kazanan isimler belli oldu. Can Yalman Design tasarım stüdyosunun kurucusu Can Yalman, Işık Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı, Endüstriyel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgen Osman Demirbaş, Işık Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Saltuk Özemir, Işık Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğr. Gör. Betül Ozar ve Kariyer.net Ürün ve Pazarlama Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ezgi Kargan’ın yer aldığı jürinin değerlendirmesi sonucunda kazanan isimler 6 Ocak’ta web sitesinde açıklanacak.

Designathon’da birincilik kazanan ekip toplamda 30 bin TL ödülün sahibi olacak. Ayrıca birincilik kazanan ekibin tasarımları Türkiye’nin gözde işverenlerinin yer aldığı, ulusal çaptaki Kariyer Günleri fuarlarında sergilenecek.