Türkiye’de online işe alımın öncüsü Kariyer.net’in ana sponsorluğunu gerçekleştirdiği e-HR Zirvesi, yurt içinden ve yurt dışından birçok değerli konuşmacıyı ağırlıyor. Zirve, 22 Şubat’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştiriliyor.

Kariyer.net’in ana sponsorluğunu yaptığı e-HR Zirvesi, 22 Şubat’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor. Zirve, Avrupa’nın bir numaralı İnsan Kaynakları sitesi StepStone’un kurucusu John Spiers, İnsan Kaynakları gurusu David Hurst, Siemens Kurumsal İnsan Kaynakları Direktörü Ali Rıza Ersoy ve kariyer koçu ve danışmanı Prof. David Johnson gibi isimleri ağırlıyor.

Zirveden önce sorularımızı yanıtlayan İnsan Kaynakları dünyasının guruları arasında sayılan Onrec.com’un kurucusu David Hurst, internetin yaygınlaşmasıyla online işe alımın Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de gelişeceğini söylüyor. Hurst, Türkiye’deki online işe alım konusundaki düşüncelerini şöyle ifade ediyor: “Ülkede internet kullanımı yaygınlaştıkça, Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de online işe alım yaygınlaşacaktır. Türkiye online işe alım alanındaki firmalar şu an, 10 yıl önce bizim İngiltere’de sahip olduğumuzdan daha iyi ve ucuz teknolojiye sahipler. Bu açıdan çok avantajlı durumdalar.” David Hurst’ün konuşmasında yer vereceği başlıklardan bazıları şöyle: sektörün İngiltere, Avrupa ve ABD’deki konumu, Türkiye’nin bu pazarlarla farklılıkları ve benzerlikleri, online işe alım stratejisinin İK için sonuçları, online işe alım adaylarından hangi şirketler faydalanacak, işverenleri bekleyen yeni teknoloji…

Avrupa’nın bir numaralı İnsan Kaynakları sitesi StepStone Grubu’nun pazarlama, ürün yönetimi ve enformasyon teknolojisi konularında genel sorumlusu olan John Spiers ise iyi ve kötü online işe alım örnekleri vererek işverenlerin işe alım konusunda kendilerini değerlendirmelerini sağlayacak. John Spiers, “Artık birçok organizasyon internetin bir işe alım aracı olarak kullanılmasının değerini ve gücünü biliyor. Şirketler en iyi ihtimalle verimli sonuçlar elde edebilir, en kötü ihtimalleyse adayları yabancılaştırarak marka ve imajlarına zarar verebilirler” diyor.

Online işe alımın her yönüyle tartışılacağı e-HR Zirvesi’ne ayrıca Siemens Kurumsal İnsan Kaynakları Direktörü Ali Rıza Ersoy ve kariyer koçu ve danışmanı Prof. David Johnson katılıyor.

 

e-HR Zirvesi birbirinden değerli konuşmacıları ağırlıyor

22 Şubat’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan e-HR Zirvesi, her biri kendi alanında bir numara olan altı konuşmacıya yer veriyor.

David Hurst – Onrec.com

David Hurst beş yıl önce İnsan Kaynakları direktörlerini ve işverenleri online işe alım (recruitment) hakkında bilgilendirmek amacıyla DH Yayıncılık’ı kurdu. Başlangıçta İngiltere’deki siteler için bir veritabanı sağlayan İngiltere merkezli www.onrec.com, bugün bünyesinde 57 ülkedeki online işe alım sitelerini barındırıyor.

John Spiers – StepStone
Spiers, StepStone Grubu’nun pazarlama, ürün yönetimi ve enformasyon teknolojisi konularında genel sorumlusu. StepStone, 1996 yılında Norveç’te kuruldu ve Avrupa’da online işe alım uygulamalarının gelişmesine öncülük etti. StepStone bugün, online kariyer hizmetleri ve işe alım çözümleri konusunda Avrupa’nın öncü firmalarından. StepStone’nun herkese açık kariyer siteleri 13 Avrupa ülkesini kapsıyor ve ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş kampanyalarıyla işverenlerin nitelikli adaylara hızlı bir biçimde ulaşmasını sağlıyor.

Ali Rıza Ersoy

Viyana Teknik Üniversitesi, Uygulamalı Elektronik Fakültesi’nde araştırma asistanlığı yapan Ersoy, 1985’te buradan “Diplom Ingenieur” olarak mezun oldu. Ersoy 1985 – 1993 arasında İzmir’de Siemens Tıp Çözümleri Bölümü’nde satış mühendisliği, ardından 1997 senesine kadar da İstanbul’da aynı bölümün satış ve pazarlama yöneticiliğini yaptı. 1997’den 2002’ye kadar aynı bölümün direktörlüğünü yapan Ersoy, 2002 senesi itibariyle Siemens Kurumsal İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütüyor.

David Johnson

Üç ayrı işletmenin Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Johnson, 25 seneyi aşkın bir süredir kişisel ve profesyonel gelişim konusunda çalışıyor. Potentially Brilliant.com ( www.potentiallybrilliant.co.uk ) bireylere ve kuruluşlara online olarak kendini değerlendirme, kişiye özel öğrenme araç kutuları (learning toolkits), akreditasyon, bilgi ve özgeçmiş hazırlama imkanlarını sunan bütünleşik bir profilleme ve koçluk platformu. Virtual-centre.com ( www.virtual-centre.com , www.virtual-centre.org ) kurumsal üniversitelere destek olmak üzere son derece interaktif platformlar ile sanal ve yönetilen öğrenme ortamları sunuyor. Adı geçen bu iki şirketin müşterileri arasında üniversiteler, okul ve kolejler gibi eğitim kuruluşları, İngiliz hükümeti, eğitim ve gelişim alanında çalışan özel kuruluşlar, danışmanlık şirketleri ve çeşitli bireysel aboneler bulunuyor. Prof. David Johnson, Counsel to Business Ltd aracılığıyla konuşmalar yapıyor, çalışma toplantıları düzenliyor.