Arşivler

Eğitimli bakıcı bulma sitesi kuruldu

Üniversite sıralarında girişimciliğe adım atan Cemil Erol ve Uğur Akkuş, bakıcı olmak isteyenlerle bakıcı arayanları internet üzerinden buluşturan bakiciburada.com web sitesini kurdu.

bakiciÇocuk – Bebek Bakıcısı, Yatılı Bakıcı, Yaşlı ve Hasta Bakımı, Ev Temizliği, Oyun Ablası, Saatlik Bakıcı, Özel Ders, Köpek Bakıcısı gibi hizmetler veren bakiciburada.com, bakıcı arayanları bekliyor.

2008 yılında üniversite öğrencilerine iş bulma sitesi Unisbul.com‘u üniversite okurken birlikte kuran Cemil Erol ve Uğur Akkuş şimdi de eğitimli bakıcı bulma sitesi bakiciburada.com ’u kurdu.

2012 yılında Türkiye’nin en büyük iş arama sitesi Kariyer.net’in şirketlerine ortak olduğunu belirten Cemil Erol, “Eğitimli bakıcılara ihtiyaç var. Artık aileler eğitimli bakıcı arıyor. Çocuklarını yeni nesil materyallerle yetiştirmek istiyor. Aileler arasında rekabet çok yüksek. Eğitimli olan aileler, eğitimli bakıcılarla çalışmak istiyor. Çocuk gelişimi, okul öncesi öğretmenliği, psikoloji, sınıf öğretmenliği gibi bölümlerde eğitim almış, yabancı dili kuvvetli, çocuklarla iletişimi kuvvetli, aileye uyum sağlayabilecek, kendini geliştirmiş bakıcılar aranıyor. Hatta bir dil yeterli gelmediği zamanlar da oluyor. İngilizce’den sonra Fransızca, Japonca, İspanyolca gibi diller bilen bakıcılar da aranıyor” diyor.

Türkiye iş kurumu izniyle çalıştıklarını belirten Uğur Akkuş ise, “Bakıcıların yazın tatillerde aileyle birlikte tatile çıkması ve çocukla ilgilenmesi bekleniyor. Aile bakıcının tüm tatil masraflarını karşılıyor” diyor.

Eğitimli bakıcıların aldığı ücret çalışma saati ve niteliğine göre 5 bin TL ‘ye kadar çıkıyor. Fransızca bilen bir bakıcı 3 bin 500 TL maaş alabiliyor.

Çocuğu ya da annesi-babası hastalanan aile refakatçi arıyor. Hemşirelik ya da Sağlık bölümlerinde okuyanlar hasta bakıcı ve refakatçi olarak iş bulabiliyor.

Otistik çocuklar için özel eğitim almış Gölge öğretmen, fiziksel sorun yaşayan çocuklar için fizyoterapistler aranıyor.

Ev hanımları, lise mezunları, bakıcı olmak isteyen tüm adaylar bakiciburada.com ’a üye olarak kendilerine iş bulabiliyorlar. Yetkililer, “Bakıcı iş ilanlarını takip etsinler. Ev işlerine yardımcı ya da tecrübeli çocuk bakıcılarına da ihtiyaç var. Bu bakıcılar çalışan annelerin büyük yardımcısı oluyor. Market alışverişi, ev temizliği, yemek pişirme, çamaşır yıkama gibi işlerde de çalışıyorlar. Çalışacak bakıcıların aileye güven vermesi, diksiyonunun düzgün olması çok önemli. Bakıcı arıyorum diyen ailelerin, bakıcı ilanlarına başvuru yapabilir ya da bakıcı havuzunda yer alarak ailelerin kendilerine ulaşmalarını bekleyebilirler. Bakıcı olarak çalışmak isteyenleri bakiciburada.com ’a bekliyoruz” diyor.

 

 

 

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.