Great Place to Work® Enstitüsü tarafından her yıl düzenli olarak farklı konseptler de gerçekleştirilecek olan HR Leader Breakfast etkinliği bu yıl 25 Eylül 2013 Tarihinde İstanbul Edition Otel de ülkemizin önemli şirketlerinden İK üst yönetiminde görev alan toplam 140 katılımcı ile 2. yaşını kutladı.

Great Place to Work® Enstitüsünün faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde gerçekleştirdiği  ve global olarak önemli bir saygınlığa sahip olan En İyi işverenler araştırması , 2013 yılında ilk kez Türkiye de Düzenlenmişti . 2013 yılında düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri  yarışmasının ardından, En İyi İşverenler listesinde yer alan şirketlerin süreç içerisindeki deneyimleri, uygulamaları ve politikalarını tüm katılımcılar ile paylaşma fırsatı elde ettiği etkinlik , katılımcılarına En iyi işverenlerden mükemmel işyeri kültürüne yolculuğun sırları hakkında önemli başlıklar sundu.

En iyi işverenlerden mükemmel işyeri kültürüne yolculuğun sırları

ATOS, PEPSİCO, BOYNER HOLDİNG, BURSAGAZ ve MERCEDES-BENZ FİNANSMAN TÜRK A.Ş ‘nin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik de şirketlerin İnsan kaynakları alanında gerçekleştirdikleri özel uygulamalar ve çalışmaları hakkında pek çok önemli detayı içeren sunumları katılımcılar tarafından büyük ilgi ve beğeni topladı.

 

ATOS TÜRKİYE

501 ve üzeri çalışan sayısına sahip şirketler kategorisi 2.si

Orhan akbulut

Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı / CEO

Atos olarak en önemli rekabet gücümüz çalışanlarımız; biz çalışanlarına ve ancak onlarla büyüyeceğine inanan bir şirketiz. Hedefimiz Türkiye’de en çok çalışılmak istenen firmalardan biri olmak. Bu doğrultuda özellikle Y kuşağına hitap eden farklı insan kaynakları uygulamalarına imza atmaya devam ediyoruz. Bu konuda dünya çapında en prestijli ve kabul görmüş “Great Place to Work® Ensitüsü tarafından ilk kez ülkemizde düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri yarışmasında, “500 çalışan ve üstü büyük işletmeler” kategorisinde, Atos Türkiye olarak 2’inciliği elde etmiş olmamız, bizi çok sevindirdi ve onurlandırdı. Atos’un tüm dünyada yürüttüğü “wellbeing at work” (İşyerinde mutluluk) programının Türkiye’de bu ödülü kazanmamızda büyük rolü bulunuyor. Biz bu program kapsamında, çalışanlarımız için işle özel hayat arasındaki dengeyi sağlamayı, onların memnuniyetini ve sadakatini artırmayı hedefliyoruz. “Great Place To Work®” yarışmasında elde ettiğimiz başarı ise bu programla doğru yolda olduğumuzu gözler önüne seriyor.

 

 

PEPSİCO

501 ve üzeri çalışan sayısına sahip şirketler kategorisi 3.sü

İrem Önal

Satış ve Satış geliştirme İK Müdürü

Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 araştırması kapsamında ‘’ Great Place to Work®  anketine katılarak hem çalışanlarımızın şirketimiz hakkındaki değerlendirmelerini ve fikirlerini almış olduk, hem de bir işveren olarak her geçen gün daha da rekabetçi hale gelen iş dünyasında bir işveren olarak nasıl algılandığmızı karşılaştırmalı olarak öğrenme şansını yakaladık. Aldığımız detay raporda, Great Place to Work® enstitüsünün sunduğu yaratıcı fikir ve öneriler de daha da iyi bir işveren olma yolundaki aksiyonlarımıza ışık tuttu.

BURSAGAZ A.Ş

50-500 çalışan sayısına sahip şirketler kategorisi 3.sü / Avrupa’nın En İyi İşverenleri 2013 yarışması 49.su

Tuğçe Balarası

Yönetim Sistemleri Birim Yöneticisi

Great Place to Work® gibi saygın bir enstitünün araştırma çalışmasına katılmak son derece heyecan vericiydi, ülkemize bu araştırmanın gelişini Avrupa Kalite ödüllü bir şirket olarak dört gözle bekliyorduk. En az elde ettiğimiz sonuç kadar benchmark çalışmalarında aldığımız geri bildirim de süreçlerimizin iyileştirilmesine önemli düzeyde katkı sağladı. Ülkemizi Avrupa’da temsil eden tek yerel şirket olmak bizler için gurur verici… Bu konuda Great Place to Work® Turkiye yetkililerinin destekleri, bizi sürece yönlendirmeleri ve uygulama alanındaki tavsiyeleri daha etkin geri dönüşler almamızı sağladı. Günümüz sürdürülebilirlik stratejilerini dikkate aldığımızda hedefi zirveye yöneltmiş şirketlerin mutlaka bu süreçle tanışmaları gerektiğine inanıyorum.

BOYNER HOLDİNG

Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 Ödülü / Türkiye’nin En İyi İşverenleri yarışması ”Fırsat Eşitliği ve Kadınların Desteklenmesi” Özel Ödülü

İdİL TÜRKMENOĞLU

İK ve Kurumsal İletişim Direktörü

Great Place to Work® gibi uluslararası itibarı yüksek bir enstitü tarafından bu araştırmanın Türkiye’de düzenlenecek olduğunu öğrendiğimizde hiç tereddüt etmeden katılmaya karar verdik. Sistematiğini, çalışanlara ulaşan dilini özellikle beğendik. Çalışanlarımızın görüşlerini ve yaptıklarımızın değerlendirmesini Great Place to Work® ile birlikte izlemeye devam edeceğiz.