fibaKariyer.net üzerinden 6716 kişi tarafından yanıtlanan işsizlik sigortası ile ilgili ankette soruları yanıtlayanların yüzde 39’u işsizlik sigortası yaptırmayı düşündüğünü; yüzde 12’si ise zaten işsizlik sigortasının olduğunu belirtiyor.

Adayların profesyonel hayatının her anında onlara destek olmayı amaçlayan Kariyer.net, bu ihtiyaçtan yola çıkarak Fiba Emeklilik ile yine bir ilke imza atarak üyelerine; geleceklerini Fiba Emeklilik İşsizlik Sigortası’yla güvence altına almaları için kolaylık sağlıyor. Kariyer.net, yeni üye olan adaylarının Fiba Emeklilik’ten yaptıracağı işsizlik sigortasının yüzde 35’ini karşılıyor.

Küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve yapısal sorunlar, ülke ekonomilerinin en hassas dengesi olan istihdamı etkilemeye devam ediyor. Kariyer.net üzerinden yapılan ankette işsizlik sigortası ile ilgili soruları yanıtlayanların yüzde 39’u işsizlik sigortası yaptırmayı düşündüğünü; yüzde 12’si ise zaten işsizlik sigortasının olduğunu belirtiyor. Buradan hareketle en büyük sorunlarından biri işsizlik olan Türkiye’nin en büyük İnsan Kaynakları portalı Kariyer.net, Fiba Emeklilik ile yeni bir proje başlattı. Fiba Emeklilik ile beraber yürüttüğü proje kapsamında Kariyer.net, yeni üyelerinin geleceklerini Fiba Emeklilik İşsizlik Sigortasıyla güvence altına almayı hedefliyor. Fiba Emeklilik’ten yaptıracakları İşsizlik Sigortası’nın indiriminden faydalanmak için adayların Kariyer.net’te yeni bir hesap oluşturması yeterli oluyor. Yeni üye olan adayların Fiba Emeklilik işsizlik sigortasının yüzde 35’ini Kariyer.net karşılıyor.

Fiba Emeklilik Proje Yöneticisi Efe Özenç, “Fiba Emeklilik işsizlik sigortasına, teminat yapısına bağlı olarak normalde aylık 9TL’den başlayan prim ödemeleriyle sahip olunabiliyor. Kariyer.net ile birlikte yürüttüğümüz işbirliği kapsamında ise, aylık primlerinizi yüzde 35 indirimli ödeyerek çok daha uygun koşullarla Fiba Emeklilik İşsizlik sigortası teminatına kavuşabiliyorsunuz” açıklamasını yapıyor. Kariyer.net işbirliği ile birlikte sunulan indirimli işsizlik sigortası sayesinde beklenmeyen şartlarda işsiz kalınması durumunda örneğin 6 ay boyunca her ay 1.000TL ödenmesini isterseniz, aylık 36TL prim ödemesi yerine yüzde 35 indirimle ayda sadece 23 TL prim ödemesi ile 6 ayda toplamda 6.000 TL teminat ödemesine hak kazanılıyor.

“Koşullar sorumluluklarımızı arttırıyor”

“Bizim işimiz, işveren ve adaylar arasında bir köprü oluşturmak. Koşullar zorlaştığında bu görevimiz, bize her zamankinden daha fazla sorumluluk yüklüyor” diyen Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, konuyla ilgili şu yorumu yapıyor: “En önemli sorunlarından biri işsizlik olan ülkemizde, 19 milyon özgeçmişi 50 binin üzerinde firmayla buluşturan lider İK sitesi olarak, tüm iş arayanlara karşı büyük bir sorumluluk taşıyoruz. Aday ve işveren arasındaki köprü rolümüz çerçevesinde, iş arama sürecinde adayların yanında olmayı görevimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu konuda üzerimize düşenleri severek yerine getirmeye çalışıyoruz.” Özenç, “Mevcut ekonomik ve dünya piyasaları göz önünde bulundurulduğunda, çalışanların 22 yılda 1 kere işsiz kalma durumunun oldukça yüksek olduğu gözlendiği için bütün çalışanları Kariyer.net’e üye olup, İşsizlik sigortası kampanyasından yararlanmaya davet ediyoruz” diyor. www.kariyer.net/fiba adresinden ulaşılan üyelik formunu doldurularak Kariyer.net’e üye olunduktan sonra Fiba Emeklilik yetkilileri; adaylarla irtibata geçerek geleceklerini garantiye almalarına yardımcı oluyor. Kampanya 30 Haziran 2014 tarihine kadar geçerli olacak.