Cumhuriyet tarihinin “En Dinamik Gençlik Projesi” olarak nitelendirilen ve bu sene ikincisi düzenlenecek GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ, “İnovatif Düşün Geleceği Yönet” sloganı ile geliyor.

İnfoloji Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri tarafından ikincisi düzenlenecek “Genç Türkiye Zirvesi”nde 165 ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinin 180 üniversitesinden 3000 stratejik vizyon sahibi genç ile kamu üst yönetimi, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası temsilcileri, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve bakanlar “Türkiye’nin 2023 Vizyonu” için bir araya gelecek.GTZ AFİŞ

“İnovatif Düşün Geleceği Yönet” sloganı ile GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ; Yıldız Teknik Üniversitesi öncülüğünde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Sanayi Odası, Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı birikimi ve iş birliği ile gerçekleştirilecek.

Tüm renkleriyle, Türkiye’yi oluşturan gençliğin temsilcisi olarak 3000 üniversite öğrencisinin, sahip olduğu ülke geleceğine yön vermek için bir araya geleceği “Genç Türkiye Zirvesi” bu bağlamda Cumhuriyet tarihinin “En Dinamik Gençlik Projesi” olarak ortaya konmakta.

Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerden Genç Türkiye’yi temsil eden inovasyona ve bilgi paylaşımına açık 3 bin öğrencinin misafir edileceği Zirve’de, “Türkiye’nin Çıkış Yolu: İnovasyon, Stratejik Sektörler: Savunma, Uydu ve Uzay Teknolojileri,  Kentsel Dönüşüm ve Yaşanabilir Türkiye,  Ulaşım Teknolojileri ve Denizcilik, İnovasyon Ekonomisi oturumları ile ortak aklı hedefleyen bir platform olacaktır. Zirve’nin son günü; Kültürel ve Sosyal Aktivite’ye ayrılan organizasyon, Yıldız Sarayı, Miniatürk ve Boğaz Gezisi ile sona erecek.

Ülkemizi zirveye taşıyacak Türkiye Gençliği’nin bir araya geleceği “Genç Türkiye Zirvesi”: Yeni bir gençlik vizyonu benimseme, bu vizyon çerçevesinde 2023 gençlik hedeflerini oluşturmak ve gençliğin sosyal sorumluluk bilincinin artırılmasını sağlamayı hedefliyor.

Genç Türkiye Zirvesi ilk olarak 17-18-19 Mayıs 2013’de “Hedef 2023: Lider Ülke Genç Türkiye” temasıyla 81 il, 171 üniversiteden, Türkiye’yi oluşturan gençliğin temsilcisi olarak üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi 2013’de, gündemde huzur ve kardeşlik ortamı oluşturulması çalışmaları  yer aldı. YTÜ Rektörü Yüksek; sesi değil, sözü yüksek gençlere kulak verilmesini istedi.

KAYITLAR BAŞLADI!

Katılımın ücretsiz olduğu Genç Türkiye Zirvesi için ön başvurular, tüm 18 – 35 yaş arasındaki üniversite öğrencilerine açıktır. İstanbul dışından gelen katılımcılar için yurtiçi ulaşım ve Zirve süresince konaklama hizmeti sponsorların desteği ile sağlanacaktır. Ön başvuru için gencturkiyezirvesi.org adresinden Başvuru Formu’nu doldurmanız gerekmekte, son başvuru tarihi 27 Nisan!