Temizlik kağıtları kategorisinde Papia, Familia, Teno ve Focus, ev bakım ürünleri kategorisinde Bingo ve Test, hijyenik ped kategorisinde Molped, bebek bakım ürünleri kategorisinde Molfix ve Bebem, yetişkin bezi kategorisinde Joly ve sadece medikal satış kanalına yönelik Evony markalarıyla tüketicisiyle buluşan Hayat Kimya, Türkiye ve uluslararası organizasyonlarında 7.000’e yakın kişiye istihdam sağlıyor.

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe global pazarın en büyük oyunculardan biri olan Hayat Kimya, staj programı ‘’ Hayat’ı Keşfet‘’in bu yıl ikincisini düzenliyor. Program, üniversitelerin lisans 3. ve 4. sınıf öğrencilerini kapsıyor.

“Hayat’ı Keşfet‘’ programının staj başvuruları 15 Ocak’ta başladı. Programla, üniversite öğrencilerinin iş dünyasına hazırlığı ve potansiyeli yüksek üniversite öğrencilerinin kariyerlerine yön verecek deneyimler kazanması amaçlanıyor. Başvuru dönemi sonrasında farklı aşama ve görüşmeleri geçerek programa katılma fırsatı yakalayan 3.ve 4. sınıf öğrencileri, yaz döneminde 2 ay staj yapabiliyor. Temmuz – Eylül ayları arasında gerçekleşecek staj programında öğrencilerden danışmanları eşliğinde bir proje hazırlamaları bekleniyor ve stajlarını başarıyla tamamlayanlar, Hayat Kimya’da tam zamanlı çalışma şansına sahip oluyor.