Henkel, tüm üniversitelileri hayallerinin sınırını zorlamaya ve yenilikçi fikirlerini yarıştırmaya davet ediyor! Henkel Innovation Challenge Yarışması hakkında İşe Alım ve Eğitim Sorumlusu İrep Engin bilgi verdi.
 
Henkel, 11 ülkede üniversite öğrencilerinin katılımıyla Henkel Innovation Challenge Yarışması’nı düzenliyor. Başvurular 15 Eylül 2008 tarihinde başladı. Henkel Innovation Challenge’a tüm üniversite öğrencileri katılabiliyor, bölüm ve sınıf ayrımı yapılmıyor. Üniversite öğrencilerinin tek yapması gereken, Henkel’in kozmetik, kişisel bakım, çamaşır ve ev bakım ürünlerinden birini seçip 2050 yılında bu markanın nasıl olacağına dair yenilikçi fikirler geliştirerek, www.henkelchallenge.com adresine kayıt yaptırmak. Yarışmada her ülkeden seçilen en iyi takım Brüksel’de Henkel’in üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecek ve kıyasıya mücadele devam edecek. Uluslararası finalde birinci seçilen takımı ise rüya gibi bir ödül bekliyor: Karayipler’de bir hafta tatil.
 
Yıl 2050… Henkel markaları için fikrinizi geliştirin, filminizi çekin!
Henkel Innovation Challenge; yenilikçilik ve yaratıcılığı teşvik eden uluslararası bir “iş similasyonu oyunu”. Bu sene ikincisi düzenlenen oyunda, Henkel’in kozmetik ve kişisel bakım ile çamaşır ve ev bakım ürünleri olmak üzere iki iş birimi üzerine odaklanıyor. Katılımcılar kendilerini “Henkel’in İş Geliştirme Yöneticisinin” yerine koyup 2050 yılında tüketicilerin kişisel bakım ve çamaşır&ev bakım alanındaki ürün ihtiyaçlarını Henkel ürünleriyle nasıl karşılayabileceklerine dair fikirler üretecekler. Yarışmacıların 2050 yılı vizyonlarını kısa bir film ile ortaya koymaları bekleniyor.
 
Takım arkadaşları www.henkelchallenge.com adresinde
Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 3’er kişilik takımlar oluşturacak ve Henkel ürünleri için geliştirdikleri yenilikçi fikirleri anlatan 120 saniyelik kısa filmlerini yarışmanın www.henkelchallenge.com web adresine yükleyerek yarışmaya katılacaklar. Henüz grubunu oluşturamamış yarışmacılar da aynı web adresi aracılığıyla kendilerine takım arkadaşları bulabilecekler.
 
Her ülkeden birer takım Brüksel’de
Türkiye’den yarışmaya katılanlar arasından seçilen ilk 10 takım yenilikçi iş fikirlerini Türk Henkel’in yöneticilerine bizzat sunacaklar. Toplam 11 ülkenin birincileri Brüksel’de ülkelerini temsil etme hakkına sahip olacak. Ayrıca 12. bir takım ise halk tarafından internet oylamasıyla seçilecek. Finale kalan toplam 12 takım Brüksel’de bir araya gelecek ve finalistlere Henkel yöneticileri tarafından profesyonel danışmanlık sunulacak. Bu sene yarışmaya katılacak 11 ülke ise Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Macaristan, İtalya, Hollanda, Polonya, Slovakya, İspanya ve Türkiye. Brüksel’deki atom şeklinde bir mimariye sahip görkemli “Atomium” merkezinde gerçekleştirilecek olan finalde 12 takım da projelerini Henkel’in uluslararası yönetici kadrosuna sunacaklar.
 
Büyük ödül Karayipler’de bir hafta tatil!
Yarışmada birinci olan takımın ödülü “yeryüzündeki cennet” Karayipler’de tam 1 hafta tatil! Ancak sadece finale kalmak bile katılımcılara tüketim malları sektörünün lider uluslararası markalarından biri olan Henkel’i yakından tanıma ve üst düzey yöneticileriyle tanışma fırsatı sunuyor. Ayrıca, farklı ülkelerden başarılı öğrencilerle bir araya gelme, iletişim ağını genişletme, Avrupa başkenti Brüksel’de “Atomium” gibi olağanüstü mimariye sahip bir binada fikirlerini sergileme imkanı gibi büyük fırsatlar sağlıyor. Ayrıca yarışmanın ulusal finalinde dereceye giren öğrencilere staj fırsatları sunulacak.
www.henkelchallenge.com adresi üzerinden gerçekleştirilecek katılımlar için kayıtların son tarih 12 Ocak 2009