Arşivler

İkinci projeyle gençlerin hayatına dokunuyorlar

GTech ve Oracle, genç  mühendis adaylarının bilişim sektöründe doğru bir kariyer başlangıcı yapmaları için “GTech & Oracle Veri Teknolojileri Yaz Okulu”nu düzenledi.

Untitled-1GTech 10 yılı aşkın süredir bankacılıktan, üretime, satış organizasyonlarından kamu sektörüne uzanan geniş müşteri yelpazesine Kurumsal Performans Yönetimi, Veri Tabanı, Veri Ambarı ve İş Zekası, Yazılım geliştirme projeleri üretiyor. GTech, Oracle’ın uzman iş ortaklarından birisi. GTech ve Oracle, genç  mühendis adaylarının bilişim sektöründe doğru bir kariyer başlangıcı yapmaları için “GTech & Oracle Veri Teknolojileri Yaz Okulu”nu düzenledi.

İkincisi düzenlenen program; 15 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğitim sırasında Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmayı hedefleyen gençlere; SQL, PL/SQL ve Oracle veri tabanı yönetim sistemi ile ilgili yetkinlikler kazandırılıp Oracle’ın Veri Ambarı yaklaşımı ve bu yaklaşımı destekleyen Oracle ürünlerini öğrenme imkanı sağlanacak. GTech ve Oracle Veri Teknolojileri Yaz Okulu sektörün yeni uzman ihtiyacını karşılamak ve veri teknolojileri ekosistemini geliştirmek amacı ile hayata geçirildi. Başarılı mezunlara iş olanağı da sağlayacak olan “GTech & Oracle Veri Teknolojileri Yaz Okulu” eğitim dizisi sektörün önde gelen profesyonelleri ile yeni mezun gençleri bir araya getirecek. Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden bu yıl mezun olan öğrencilerin kabul edildiği eğitim programı Oracle Partner HUB İstanbul tesislerinde 25 katılımcı ve 6 eğitmen ile gerçekleştirilecek.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programın katılımcıları titizlikle yürütülen bir ölçme ve değerlendirme sürecinin ardından belirlendi. Hem İstanbul içinden hem de İstanbul dışından katılımcıların bulunduğu programı tamamlayan katılımcılara katılım sertifikası ve staj belgesi verilecek. En başarılı katılımcı eğitim sonunda iPad ile ödüllendirilecek. Geçen yıl düzenlenen program sonrasında 6 mezunun işe alımı gerçekleştirildi. Bu yıl da başarılı mezunların işe alımının yapılması planlanıyor.

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.