İş arayan üniversite mezunu gençlerin okuldan işe geçiş sürecini desteklemek amacıyla geliştirilen İlk Fırsat’ın 2017 dönemi başvuruları başlıyor.

ikblogilkfirsat

Gençlik ve istihdam alanında gerçekleştirilen araştırmalar, yatırım yapılmış diplomalı iş arayan gençlerin mezun olduktan sonra karşılaştığı en büyük sorunun deneyim ve referans eksikliği olduğunu gösteriyor. Bu soruna Esas Sosyal’ in örnek bir çözüm modeli olarak hayata geçirdiği gençlik ve istihdam programı İlk Fırsat, iş arayan üniversite mezunu gençlerin okuldan işe geçiş sürecini desteklemek amacıyla bu yıl 14 STK’da 20 katılımcıyı desteklemeyi planlıyor.

Katılımcı gençlerin 12 ay boyunca sivil toplum kuruluşlarında tam zamanlı olarak istihdam edilmesini destekleyen İlk Fırsat programı kapsamında katılımcıların tüm maaş maliyetleri Esas Sosyal tarafından karşılanıyor. İş deneyimi kazandırmanın yanı sıra katılımcılara İlk Fırsat Akademisi kapsamında eğitim ve mentorluk desteği de sağlanıyor. Programı tamamlayan katılımcılar katılım belgesinin yanı sıra referans mektubu almayı hak kazanacaklar.

İlk Fırsat aday başvuruları hakkında detaylı bilgi için: http://www.ilkfirsat.org/