Arşivler

İşe yakın evin 3 güzelliği

Büyük kentlerde yaşayan pek çok çalışan, işten eve, evden işe gidip gelirken trafikte zaman kaybetmek yerine, bu zaman dilimini farklı şekillerde değerlendirmek ister. Çünkü bilir ki hayatta yapılabilecek daha önemli şeyler vardır ve trafikte kaybedilen zaman, kayıp bir zamandır.  İşte ev ile işin yakın olmasının 3 önemli avantajı.

Kim işi ve evi birbirine yakın olsun ister? Elbette herkes! Çünkü artık hepimiz biliyoruz ki trafikte geçirilen her dakika stres seviyemizin daha da artmasına sebep oluyor ve bu durum yaşam kalitemizi etkiliyor! Peki, eviyle işi arasındaki mesafesi yakın olanların en büyük avantajları neler? Detaylar yazımızda…

Kariyere daha fazla odaklanmayı sağlar

Trafik söz konusu değilken, ev ile iş arasındaki en ideal mesafe ortalama 15-30 dakika olarak görülüyor. Ancak büyük kentlerde yaşayan pek çok kişi için bu süre bir hayalin ötesine geçemiyor. Çünkü bu süre çoğu zaman iki katına ya da üç katına bile çıkabiliyor! Ancak evi ile iş yeri yakın olan çalışanlar, işten arta kalan zamanlarda yalnızca eve gidip günlük işlerini yapmanın dışında, kendi kariyerlerinin gelişimi için de vakit ayırabiliyor. Bu şanslı azınlık, trafikte zaman kaybetmek yerine, kariyerlerini geliştirebilecekleri workshoplara, seminerlere, konferanslara veyahut kurslara giderek gelecekleri için yatırım yapabiliyor. Böylelikle mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak hayallerindeki işe sahip olabiliyor.

Sosyal hayata zaman kalır

Çay-poğaça ikilisinin dışında güne zengin bir kahvaltıyla başlamaktan, iş çıkışı ailece vakit geçirmeye, arkadaşlarla buluşmaktan bir konsere yahut tiyatro oyununa gitmeye kadar pek çok aktivite, evi ve iş yeri birbirinden uzak olanlar için gerçekleştirmesi zor bir hayal! Ancak hayallerimizi gerçekleştirmek de yine bizim elimizde. Eğer sosyal hayatımıza daha fazla ayırmak, işten arta kalan zamanlarda kaliteli zaman geçirmek istiyorsak, iş yerimize yakın bir ev bularak değişim yolunda ilk adımı atabiliriz.

Sağlığı etkileyen stres faktörlerini azaltır

Hiç kimse saatlerini yolda geçirerek yaşam kalitesini düşürmek istemez, hele ki hayatın bu kadar hızlı aktığı bir dönemde! İşe, toplantıya ya da herhangi bir buluşmaya geç kalma endişesi, farkında olmadan stres seviyemizin yükselmesine ve bunun sonucunda da gergin, huzursuz, stresli bir ruh haline bürünmemize sebep oluyor. Nihayetinde ise sağlığımız olumsuz etkileniyor. Ancak, stresten kendimizi korumanın en önemli yolu mümkün olduğunca hareket etmekten geçiyor. İş ile evi birbirine yakın olan çalışanlar işte bu avantaja sahip! Çünkü onlar her gün işten eve yürüyerek, sağlığı etkileyen stres faktörlerinden birini böylelikle saf dışı bırakmış oluyor.

Peki, işe yakın ev nasıl bulunur?

“İşe yakın ev” konseptiyle yolan çıkan Emlakjet, evi ve işi arasındaki mesafeyi azaltmak ve enerjisini kariyerini geliştirmeye ve sosyal hayatına harcamak isteyenlere yardımcı oluyor. Eğer sen de kendine biraz daha fazla vakit ayırmak istiyorsan, bütçene en uygun evi bulmak için, yenilikçi arama ve konum bulma özelliklerine sahip olan emlakjet.com‘dan yararlanabilirsin. Çünkü satılık ve kiralık güncel portföylerden yararlanmak isteyen herkes, işine yakın ev bulma hayalini burada gerçekleştiriyor!

Şimdi, işini en yakın evi hızla Emlakjet’ten bulmaya ne dersin?

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.