Arşivler

İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü Öğrencilerle Pfizer’i Bir Araya Getirdi!

İTÜ Endüstri Mühendisliği tarafından üçüncüsü düzenlenen Sektörün İçinden adlı etkinliğin katılımcı şirketi bu kez ilaç sektöründe dünya lideri Pfizer oldu.

Yüzlerce başvuru arasından CV elemesi ile Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden seçilen 60 özel katılımcı, Pfizer yöneticileriyle tanışma ve iletişime geçme fırsatını yakaladı.

Pfizer Senior HR Business Partner Tali Bahar
Pfizer Senior HR Business Partner Tali Bahar

Organizasyon ilk olarak Pfizer Senior HR Business Partner Tali Bahar’ın katıldığı oturum ile başladı. Öncelikle kısaca şirketini tanıtan ve çalışma koşullarından bahseden Bahar, hangi sektörde olursa olsun her yönetici adayının sahip olması gereken 5 ana özellikten bahsetti ve öğrencilere kariyer tüyoları verdi. Günümüz rekabet ortamında inovatif olmanın önemini vurgulayan Bahar, geleceğin yöneticileri olarak karşısındaki öğrencilerin değişime önyargılı değil kucaklayıcı bir tavırla yaklaşmaları gerektiğinin altını çizdi.
Tali Bahar’ın renkli ve bir o kadar da interaktif sunumu ardından Pfizer Country Brand Lead Sema Yavuz Sönmez öğrencilerle buluştu. Sönmez ilaç sektöründe pazarlamanın önemsiz algılanmasının yanlışlığını vurguladı ve pazar lideri olarak Pfizer’in bu konudaki çalışmalarını aktardı. Mülakat aşamasında önemli olan noktalara da kısaca değinen Sönmez, iş görüşmelerinde adayın sahip olması gereken özelliklere değindi.

Vaka çalışmasından önceki son oturum Product Manager Özlem Tetik’in katılımıyla gerçekleşti. Özlem Tetik ürün müdürü olarak kısaca yaptığı işi ve kapsamını tanıttı. Yeni neslin fikirlerine ve yönlendirmelerine günümüzde ne kadar çok ihtiyaç duyulduğunu belirten Tetik, şirket olarak gençlere ulaşabilmek adına çok büyük efor sarfettiklerinden bahsetti.

Oturumların ardından katılımcılar kura ile rastgele gruplara ayrıldı ve vaka hakkında verilen brifingin ardından vaka çözümlerine başlandı.

Yaklaşık bir saat süren vaka çözümleri sonrası gruplar sunumlarını gerçekleştirdi. Jüri değerlendirmesinin ardından konuşmacılara EMK tarafından TEMA Vakfı’ndan adlarına diktirilmiş fidanların belgeleri ve plaketleri verildi.

Gerek katılımcılar gerek konuşmacılar tarafından oldukça verimli geçen Sektörün İçinden etkinliği İTÜ EMK tarafından her sene düzenleniyor. Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen etkinliğin devamı özellikle üniversite öğrencileri tarafından şimdiden heyecanla bekleniyor.

 

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.