Kariyer.net CV oluşturmaKariyer.net 16 milyonu aşkın özgeçmişiyle iş arayanlarla işverenleri internet ortamında bir araya getirmeye devam ediyor. Sen de iş arıyorsan Kariyer.net’te CV oluştururken bu adımları takip etmelisin.    

 İş dünyasına yeni adım atanların ya da işini değiştirmek isteyenlerin referans sitesi Kariyer.net’te CV oluşturmak için hazırlanan özgeçmiş doldurma alanları doğru ve tam olarak doldurulduğunda daha etkili sonuçlara ulaşmak mümkün. Yenilenen alt yapısıyla birlikte oldukça kolay bir hale gelen özgeçmiş doldurma adımlarında özellikle dikkat edilmesi gereken birkaç başlık bulunuyor. 
Kişisel bilgilerin eksiksiz olmalı
Kariyer.net’te üyelik kaydını yaptıktan sonra ilk karşına çıkacak alan kişisel bilgilerinin olduğu bölümdür. Bu alanda bulunan özellikle telefon ve e-mail bilgilerinin eksiksiz doldurulması kritik değer taşır. Her zaman ulaşılabilen cep telefonu numaranı, ev telefonu numaranı yazmalı ve burada yazdığın e-posta adresinin sürekli kullandığın, aktif bir adres olmasına dikkat etmelisin. E-posta adresinin doğru ve Türkçe içermeyen karakterlerle yazıldığından emin olmalısın, çünkü aksi takdirde gönderilen e-postalar sana ulaşmayacaktır. Unutma ki özgeçmişinle ilgilenen şirketlerin bağlantı kurabileceği tek adres burada yer alıyor.
Eğitim bilgilerini atlamamalısın

Eğitim bilgilerin özgeçmişini değerlendiren yetkililerin en dikkat ettiği bölümlerden birisi. Burada özellikle lise öğreniminden başlamalı, ardından üniversite ve sonrasında yüksek lisans bilgilerini girmelisin. Sistem otomatik olarak üniversite bilgisi girilmeden önce lise bilgisi girilmesi üzerine hazırlanmış.