Arşivler

KPMG vaka analizcilerini arıyor

KPMG Türkiye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Ace the Case Competition” (KPMG Ulusal Vaka Analizi Yarışması) 15-16 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. KPMG İK Direktörü Seden Kundakçıoğlu, “Bu projeyle, en iyi yeni mezunların iş arayış süreçlerinde tercih ettikleri firma olmayı amaçlıyoruz” diyor. 

Kariyerini denetim, vergi ve danışmanlık alanlarında sürdürmek isteyen başarılı öğrencileri hedef alan KPMG Ulusal Vaka Analizi Yarışması başvuruları başladı. 15-16 Mart’ta gerçekleşecek yarışmada, öğrenciler konusu gerçek bir işletmede geçen bir vakayı inceleyerek, analiz etme ve sunum yapma becerilerini geliştirebilecek. Katılımcı öğrenciler aynı zamanda KPMG Türkiye’nin kültürünü tanıyarak KPMG’de çalışmanın nasıl bir deneyim olduğunu görme şansına sahip olacaklar. Heyecanlı ve zorlayıcı bir yarışma ortamında, şirketin iş ortamını simüle ederek yapacakları çalışma sonucunda deneyimli profesyonellerden geri bildirim alacaklar. Ulusal Vaka Analizi Yarışması’nı kazanacak ekip, bu yıl 18-20 Nisan tarihlerinde Hong Kong’da yapılacak KPMG Uluslararası Vaka Yarışması’na katılma hakkı elde edecek.
Ulusal Vaka Analizi Yarışması sayesinde KPMG Türkiye’yi kampüslerde lokal ve global ölçekte bir aktiviteyle tanıtmayı planladıklarını belirten KPMG Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Seden Kundakçıoğlu, “En iyi yeni mezunların iş arayış süreçlerinde tercih ettikleri bir firma olmak için, Türkiye’de diğer işverenlerden farklı bir konumda yer almayı ve yeni mezunların bizi tanımalarını hedefliyoruz. Bu program ayrıca, başarılı öğrencileri mezun olmalarından en az birkaç ay önce belirlemeyi, onların potansiyelini değerlendirmeyi ve kısa süre içinde KPMG çalışanı olmalarını mümkün kılacak” diyor.

KPMG Uluslararası Vaka Analizi Yarışması’na geçtiğimiz yıl kaç ekip katıldı?

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Yarışma’ya 19 ülkeden toplam 76 öğrenci katıldı.

Ace the Case Yarışması’na katılmak için koşullar neler?

İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde ya da  Endüstri ve İşletme Mühendisliği bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile İşletme veya İktisat Yüksek Lisans programı öğrencileri programa başvurabilirler. Adaylarda çok iyi düzeyde İngilizce bilgisi arıyoruz. Bunun yanı sıra, yarışmanın İstanbul’da yapılacak etabında adayların İstanbul’da ikamet edebilecek durumda olmaları gerekmektedir. Adayların seçim sürecinde adayları tek tek mi ekip olarak mı seçeceksiniz? Türkiye’deki Ace the Case Yarışması’na katılacak öğrenciler, KPMG Türkiye’ye ekip olarak başvuracaklardır. Öğrencilerin yarışmaya katılmadan önce okullarındaki bir proje kapsamında birlikte çalışmış olmalarını, Ace the Case Yarışması’nda başarı şanslarını artıracak bir unsur olarak görüyoruz.

Adayların seçim süreci nasıl gerçekleşiyor?

KPMG Türkiye’nin internet sitesinde (www.kpmg.com.tr) Bize Katılın- Kariyer Fırsatları başlığı altında), kariyer ek ve portallarında ilan yayınlıyoruz, duyurularımızı ayrıca üniversitelerin duyuru panolarındaki posterler ve emailing yoluyla öğrencilerle paylaşıyoruz. Başvuran uygun adayları ekip olarak görüşmeye davet edeceğiz. Yapacağımız görüşmelerde, adayların geçmişteki ekip çalışması deneyimleri ve İngilizce bilgileri başta olmak üzere, bu yarışmada gerekli olan önemli bazı kriterleri değerlendiriyor olacağız.
Gazeteci olmak için yola çıkarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Basın Yayın eğitimi aldı. Sektörel yayınlarda tecrübe kazanan, 2007 yılında Kariyer’de Editör olarak çalışmaya başlayan Nogay, 2011’den bu yana Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyor.
**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.