Arşivler

“Mesleğim Hayatımdır” projesi farkındalık yaratıyor!

İyi bir eğitim almak için kırsal bölgelerden İstanbul’a gelen başarılı, ancak maddi olanağı kısıtlı olan gençlere eğitimde fırsat eşitliği sunmak ve en iyi düzeyde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla kurulan YEKÜV, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

1992 yılından bugüne üniversite çağındaki gençlerin hayallerine ulaşması için çalışan YEKÜV, gelecek adına önemli bir sorumluluğu üstleniyor. Bursiyerleriyle maddi katkıyı aşan bir anlayışla iletişim kuran YEKÜV; gençlerin eğitimlerini sürdürürken YEKÜV’lü diğer arkadaşlarıyla birlikte olabilecekleri, soru ve sorunlarını paylaşabilecekleri ortamlar hazırlıyor, uzaktaki ailelerinin sıcaklığını yaşamalarını sağlamaya çalışıyor.

Çağın gerektirdiği yeniliklere açık, hür ve bilimsel düşünceye sahip, eğitimli, kültürlü, hukuka saygılı, düşünen, üreten, tartışan, yeteneklerini geliştirebilen bireylerden oluşan bir toplum vizyonu ile sosyal ve kültürel projeler üretirken; bugün sayıları on binleri bulan ve farklı alanlarda eğitim gören öğrencileriyle heyecanla çalışmalarına devam ediyor.

“Mesleğim Hayatımdır” projesiyle doğru meslek seçimi hedefleniyor!

YEKÜV’ün genç yetenekleri desteklemek adına hayata geçirdiği son projelerinden biri ise “Mesleğim Hayatımdır” projesi!

Bu proje ile üniversitede okuyan ve meslek seçimi sürecinde olan gençlere yardımcı olmak hedefleniyor. Kişisel yetkinlikler, ilgiler, değerler ve becerilerin seçecekleri meslekteki önemi gençlere fark ettiriliyor. Böylece gençlerin kendilerini tanıyarak, kendi becerilerini farkına vararak, isteklerini göz önüne alarak meslek seçimi yaptığında işlerini severek yapan, bireylerin sayısının da artması hedefleniyor.

 

Proje nasıl ilerliyor?

“Mesleğim Hayatımdır” projesi kapsamında her biri kendi alanında uzman olan kişilerden mesleklerinin gerektirdiği yetkinlikler, iş tanımları, çalışma şekilleri vb. konular hakkında bilgi vermesi isteniyor. Olabildiğince fazla kişiye ulaşması için sosyal medya kanallarında da bu video içerikler yayınlanıyor. Şu ana kadar İç Mimarlık, Tiyatro Oyunculuğu gibi mesleklerin anlatıldığı projede önümüzdeki dönemde; robot mühendisliği, yapay zeka, veri analisti gibi günümüzün yıldızı parlayan mesleklerine de yer verilmesi planlanıyor.

YEKÜV’ ün sosyal medya kanalında her cuma yeni bir bölümü yayınlanan içeriklerin tümüne dileyenler buradan ulaşabilir.

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.