Arşivler

Mezun Olmadan Önce Sağlık Sektörünü Mutlaka Araştırın

Checking blood pressureSağlık sektörü büyüyor, sektörün çalışan ihtiyacı da giderek artıyor. Sağlık sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu hasta hizmetleri personeli en çok işe alım yapılacak alanlar arasında. Bununla birlikte sektör büyüdükçe çalışanlardan beklentileri de artıyor.

Medical Park 2013’te 1000 kişiyi işe alacak

Medical Park Hastaneler Grubu İnsan Kaynakları Direktör Yardımcısı Demet Ünlü Kıvanç, personel alımlarının özellikle hemşire ve hasta hizmetlerine yoğunlaştığını açıklıyor. 2013 yılı içerisinde yapılacak yeni yatırımlarla çalışan sayılarını 10 binin üzerine çıkarmayı planladıklarını kaydeden Ünlü Kıvanç, “Grubumuzda açılması planlanan yeni hastaneler için yapılacak işe alımlarla birlikte binden fazla kişiyi daha bünyemize katmayı planlıyoruz. Bu kapsamda yapılacak işe alımlar içerisinde, özellikle hemşirelik ve hasta hizmetleri pozisyonlarına seçimler çoğunlukla yer alacaktır” diyor.

Sağlıkta yabancı dil ihtiyacı artıyor

Türkiye’de son dönemde sağlık turizmine yönelik yatırımlar da artıyor. Bu nedenle her geçen gün yurt dışından Türkiye’ye gelen hastaların sayısı da artıyor. Bu gelişme,  sağlık sektörü çalışanları arasında yabancı dil bilme beklentisini de getiriyor. Liv Hospital İnsan Kaynakları Müdürü Hakan Budak, kendilerinin de uluslararası pazarda yer alma beklentilerinin olduğunu dile getiriyor. Budak, bu nedenle yabancı dil bilen çalışanlarını dil tazminatı vererek desteklediklerini ve bilmeyen çalışanlar için de kurum içi yabancı dil kursları açtıklarını ifade ediyor.

 

Makalenin tamamını okumak için tıklayın>>

Sağlık Sektöründeki İş İlanları >>

Medical Park& Liv Hospital İş İlanları >>

 

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.