P&G yeni başladığı P&G Live Event (P&G’den Canlı Yayın) programı ile üniversite öğrencilerine işi yerinde öğrenme ve erken iş teklifi alma fırsatı sunuyor. Üniversitelerin 3., 4. sınıf ve master öğrencilerine yönelik hazırlanan programa seçilen öğrenciler üç günlük gerçek bir P&G deneyimi yaşayacak. Başvuruların internet üzerinden alındığı program için son başvuru tarihi 28 Aralık 2008!
 
Üç günlük gerçek iş deneyimi
 
Tüketim ürünleri sektöründe dünyanın lider şirketleri arasında yer alan Procter&Gamble (P&G) üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlamaya yönelik yeni bir program başlattı. P&G Live Event adı verilen program üniversite 3’üncü, 4’üncü sınıfta okuyanlar ve master öğrencilerine üç günlük gerçek bir P&G deneyimi sunuyor. P&G Live Event kapsamında, öğrenciler 3 gün boyunca çalışmak istedikleri ortamı görecek, toplantılara katılacak, üst düzey yöneticilerle buluşacak ve çalışanlarla fikir geliştirme fırsatı yakalayabilecekler. Programa katılmak ve dünyanın lider şirketlerinden birinde üç günlük gerçek bir iş deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler, başvurularını 28 Aralık 2008 tarihine kadar www.pg.com.tr adresinden yapabilecekler. Web üzerinden alınan başvuruların değerlendirmeleri şubat ayında sona erecek. İşe alım kriterlerine göre seçilen 50 öğrenci de 6-7-8 Mart tarihlerinde, ağırlanacak.  
 
“Adayları tanışma fırsatı bulacağız”
 
P&G Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Sunil Durani programa ilişkin değerlendirmesinde,  “Öğrencilere 3 günlük gerçek bir P&G deneyimi yaşatmayı amaçlayan bu programın temeli, geçen yıl üniversitelerde yaptığımız aktiviteler ve P&G’de staj yapan arkadaşlardan aldığımız görüşlere dayanıyor. Bu program sayesinde öğrenciler iş hayatıyla erken tanışırken biz de onları yakından tanıma fırsatı bulacağız. Türkiye’deki insan kaynağı yatırımımızı her zaman yeni açılımlarla sürdüreceğiz çünkü Türk gençlerinin değişimlere açık, dinamik yapısı P&G’nin yaşamlara, insanlara dokunma felsefesi ve trendleri öngörme beklentisiyle birebir örtüşüyor. P&G bünyesindeki 60 Türk yöneticinin dünyanın farklı yerlerinde görev alması da bunun önemli bir göstergesi” diye konuştu.
 
Erken iş teklifine var mısınız?
 
P&G Live Event programı kapsamında 3 gün boyunca konaklamalı olarak P&G’nin misafiri olacak öğrenciler, çalışmak istedikleri fonksiyonları daha yakından tanıyıp özel vaka çalışmalarıyla iş dünyasının zorluklarına çözümler üretecek, strateji geliştirmeyi öğrenecekler. Programa katılan öğrenciler, Mart ayında üç gün sürecek etkinliğin ardından son bir mülakata daha girip, P&G’nin tüm mülakat sürecini tamamlamış olacaklar. Son mülakatı başarıyla tamamlayan öğrencilere iş ve staj teklifi verilecek.