ıtucevre2

 

Sürdürülebilir Ekosistem Günleri; İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü öğrencileri tarafından 4 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar çevre, iklim değişikliği, biyoteknoloji, küresel ısınma, çevreci teknolojiler, yeşil binalar ve sürdürülebilir enerji kaynakları konusunda onlarca seminer, panel ve konferans gerçekleşmiştir. Bu konularda konuşmak üzere alanında hâkim akademisyenlerin, iş dünyasından ve sivil toplum kuruluşlarından isimler İTÜ kürsüsüne davet edilmektedir.

Her yıl ortalama günde 400 kişiyi ağırlayan kongrenin katılımcı portföyünü ise başta çevre mühendisliği öğrencileri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki lisans ve yüksek lisans öğrencileri ve gönüllüler oluşturmaktadır. Genel olarak katılımcılar il dışından geldiğinden 2 gecelik konaklama da  tarafımızdan organize edilmektedir.

 18-19-20 Nisan`da gerçekleşecek kongrenin konu başlıklarını ise;

  • Ekomalzemeler ve çevreci tasarımlar (Prof. Dr. Oğuz Okay),
  • Hassas alanlar(Prof. Dr. Cumali Kınacı, Prof. Dr. Erdem Görgün, Doç. Dr. Ali Ertürk),
  • Yeşil binalar(Altensis),
  • Biyoenerji(Recydia),
  • Rüzgar enerjisi teknolojileri (Bridge Executive) ve
  • Çevre etiği (Dr. Uygar Özesmi) oluşturmaktadır.

Aynı zamanda davetli konuşmacı olarak  Prof. Dr. Celal Şengör ve Prof. Dr. İlhan Talınlı katılım gösterecektir. Ek olarak Pazar gününde de, WWF derneğinin düzenleyeceği “Ekolojik Ayakizi” temalı ve ÇEDBİK’in düzenleyeceği “Yeşil Kampüs” temalı atölye çalışmaları kongreye renk katacaktır.

Yeşillik açık alanda kurulması planlanan sahnede de canlı performanslarla 2 günün yorgunluğu atılacaktır.

Facebook: Sürdürülebilir Ekosistem Günleri ‘14

Twitter: SEG’14

Web:    www.seg.itu.edu.tr

İletişim: seg@itu.edu.tr