Arşivler

Techcareer.net para ödüllü Datathon’a seni de bekliyor!

Teknoloji ve bilişim alanında kariyer hedefleyen adaylar! İçerisinde hackathon’lar, çeşitli yarışmalar, ücretsiz yazılım eğitimleri ve merak ettiğiniz konularda sorularınıza cevap bulacağınız içeriklerin yer aldığı Techcareer, büyük para ödüllü Datathon’a sizi de davet ediyor. 

Datathon: Guess The Last One nedir?

Techcareer.net’in düzenlediği ödüllü  “Datathon”, yarışmacıların paylaşılan veriler ile veri işleme konusundaki becerilerini kullanarak en doğru tahmin modellerini oluşturmaya çalışacakları bir yarışma.

Katılımcılardan beklentimiz; kullanıcıların yaptıkları iş başvurusu, özgeçmiş bilgisi ve ilana ait bilgileri kullanarak bir model oluşturmaları ve bu model ile kullanıcılara başvurabilecekleri bir “iş ilanı öneri listesi” hazırlamaları.

Her kullanıcı için sisteme 10 adet ilan önerisi yüklenebilecek yarışmada; puanlama metriği olarak NDCG skoru kullanılacak. Bu sayede, sıralamaların kalitesinin ölçümü herkes için 0-1 aralığında olacak şekilde sistem tarafından otomatik olarak anlık hesaplanacak. Daha çok submission ekleyerek daha üst sıralara yükselme şansı olduğunu da hemen ekleyelim!

13 – 30 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak yarışmaya ister bireysel istersen de arkadaşlarınla takım olarak katılabilirsin.

Büyük ödül kimin olacak?

 

Toplam 5.250 TL ödüllü yarışmada;

  • Birinci 3.000 TL,
  • İkinci 1.500 TL,
  • Üçüncü 750 TL ödül kazanacak!

 

Hem eğleneceğin hem öğreneceğin hem de yeteneğini ortaya koyma fırsatı yakalayacağın bu yarışmayı sakın kaçırma!

Son kayıt tarihi: 10 Mayıs 2021

HEMEN BAŞVUR

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.