İş dünyasındaki son gelişmeleri ilk ağızdan mı takip etmek istiyorsunuz? Ya da belki güne başlamak ve ilham almak için başarılı kişilerin yaptıklarını görmeye ihtiyaç duyuyorsunuz… 140 karakterle hayatınızı değiştirebilecek paylaşımları haber akışınızda görmeye ne dersiniz?

Her alanda olduğu gibi iş dünyasının nabzı da Twitter’da atmaya devam ediyor. İş dünyasında adını duyurmayı başaran genç ve yenilikçi CEO’lar ve iş dünyasının etkileyici isimleri, Twitter’ı aktif kullanarak hem marka bilinirliğini en iyi şekilde temsil ediyor hem de genç girişimcilere Twitter üzerinden ilham vermeye devam ediyor.

sina afra

Sina Afra @SinaAfra

Türk İnternet girişimcisi ve iş adamı, Markafoni eski Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sina Afra, özellikle dijital pazarlamayla ilgili yenilikleri takip edebileceğiniz başarılı bir isim.

 

ali-riza

Ali Rıza Babaoğlan @alibabaoglan

Başta Tübitak olmak üzere, yerel ve global alanda Microsoft, IBM ve SAP gibi dünya devi teknoloji firmalarda görev yapan Ali Rıza Babaoğlan, şimdilerde ise Linkedin’de Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden Sorumlu Bölge Yöneticiliği yapıyor.

 

nevzat-aydin

Nevzat Aydın @zagortenay76

Bir süre önce uluslararası bir şirkete 589 milyon dolara satılan Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın, satıştan elde ettikleri paranın 27 milyon dolarını 114 Yemeksepeti çalışanıyla paylaşmıştı. Aydın, başarılı kariyeri ve ilham verici Tweet’leri ile takip edilmesi gereken isimlerden biri…

 

ersan-ozer

Ersan Özer @ersanozer

2005 yılında Gittigidiyor.com’un ortaklarıyla birlikte internet projeleri geliştirmek üzere Magnet Bilişim Hizmetleri’ni kuran Ersan Özer, UzmanTV’nin yaratıcılarından… İnternet girişimciliği hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin takip etmesi şart.

 

tolga-tatari

Tolga Tatari @TolgaTatari

Markafoni, Zizigo, Misspera, Enmoda gibi online alışveriş sitelerinin kurucularından biri olan Tolga Tatari genç yatırımcı olarak dikkat çekiyor.

 

yusuf-azoz

Yusuf Azoz @yusufazoz  

Sekiz yıldır Kariyer.net’in Genel Müdürlük görevini üstlenen Yusuf Azoz, İnsan Kaynakları ve iş hayatı konusunda güncel bilgiler paylaşarak iş arayanlara yol gösteriyor.