makü

MAKÜ DIŞ TİCARETE ”UTİK 2014” İLE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

23 – 24 Ekim tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kongre ve Sergi Salonu’nda gerçekleşecek olan I. Uluslararası Ticaret Kongresi – UTİK 2014 ile amaçlanan, dış ticarete yön verenler ile yön verecek olan uzman adaylarının aynı atmosferde buluşmasıdır.

Yaklaşık 14 üniversiteden öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşecek olan kongreye bakanlık seviyesinde katılım sağlanacak. Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih METİN’in de desteklediği ve açılış konuşmasına katılacağı kongre de OPET Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Nurten ÖZTÜRK, dünyaca ünlü tasarım firması olan ve ödüllere doymayan Dizayn VIP Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan MALKOÇ gibi bir çok değerli isim konuşmacı olarak yer alacak.

2 gün sürecek olan kongreye 1.000’den fazla öğrenci katılacak. Kongre her sene farklı bir üniversitede düzenlenecek ve üniversitelerin ilgili bölümleri ev sahipliği yarışına şimdiden başlamış durumda. Ayrıca kongre için hazırlanan müzik dinletileri, öğle yemekleri, kokteyl ve düzenlenecek olan gece ile hem öğrencilerin hem de konuşmacıları eğlenceli dakikalar bekliyor.

Kongre tüm üniversite öğrencilerine açık ve katılım ücretsiz. Şehir dışından gelecek öğrenciler için anlaşmalı konaklama yerleri oldukça uygun ve ayrıca ücretsiz servisler tahsis edilmiş durumda.

Etkinlik sonunda sertifikalar ve materyal dağıtımları ile birlikte çekilişler yapılacak. Bu çekilişler ile Amerikan Kültür Derneği ve Dil Okulları sayesinde dil eğitimi gibi fırsatlar yakalamak mümkün. İletişim sponsorluğunu yapacak olan Kariyer.Net ekibi öğrencileri iş hayatına hazırlamak için sertifikalı eğitimler verecek. Ayrıca kongreye Bucak Belediyesi’nden ve Burdur Ticaret Odası’ndan özel destek var.

Detaylı bilgi ve ücretsiz kayıt için ulaşabileceğiniz web adresiwww.uluslararasiticaretkongresi.com

Konuşmacılar:

Okşan Aslan – Kariyer.net Antalya Satış Müdürü

Fatih METİN – Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı

Prof. Dr. Mustafa SAATCİ – M.A.K.Ü. Rektör

Nurten ÖZTÜRK – OPET A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Erbakan MALKOÇ – Dizayn VIP YKB

Mustafa SATICI – Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği YKB

Bülent BATMACA – TAI Türk Hava ve Uzay Sanayii A.Ş. Pazarlama Stratejileri Müdürü

Metin ÇİFTÇİ – Kent Promosyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Atıl Pekşen Levent Kimya A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı

Ferhat FIRAT – Türk EXIMBANK İzmir Şube ve Ege Bölge Müdürü

M. Serkut KIZANLIKLI – EURODESK Türkiye Ulusal Koordinatörü

Nasuh EKİNCİ – BURDOĞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı

Ercan AKIN – Aytaş Akın Marble A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Merih COŞKUN ORHUN – ROKETSAN Dış Ticaret Müdürü

Prof.Dr.Murat Ali Dulupçu – Uluslararası İktisatçı

Sibel YÜCEL – TURKCELL SUPERONLİNE Mali Kontrol Müdürü

Kübra DİNSEVER – YGA Young Guru Academy